Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Домінування мемкоїнів і феномен Notcoin: що відбулося на криптовалютному ринку за останній тиждень?

Павло Осадчук
Павло Осадчук Digital-журналіст із досвідом роботи у Web3- і криптокомпаніях
7 червня 2024 5 хвилин читання

Notcoin досягає локального максимуму, мемкоїни стають головною інвестиційною опцією, а млявість біткоїна відводить головну криптовалюту на другий план. І все це за один тиждень. Чому ринок розвернув тенденцію та яких ще сюрпризів очікувати від нього — далі у статті. 

Біткоїн поступається мемкоїнам: причини 

Динаміка біткоїна за останній тиждень виявилася дещо слабшою за очікування інвесторів. Попри короткострокові підйоми, перша криптовалюта продовжувала повертатися і, як наслідок, залишатися в діапазоні від $67 000 до $69 000.

Водночас графік BTC/USDT демонструє графічний патерн «бичачий трикутник», що натякає на потенційне зростання біткоїна у найближчій перспективі.

Чарт BTC/USDT, таймфрейм: один день. Джерело: WhiteBIT TradingView Чарт BTC/USDT, таймфрейм: один день. Джерело: WhiteBIT TradingView

Закриття ціни вище за межі трикутника означатиме, що невизначеність на ринку змінилася на користь «биків». Біткоїн може зрештою спробувати здійснити зростання до сильного верхнього опору на рівні $73 777. Та якщо ринок зіграє на користь «ведмедів», біткоїн може впасти до критичної підтримки на рівні $59 600. 

Утім, на бичачі перспективи вказує і зростання притоків в обмінні фонди біткоїна (Bitcoin ETFs).

Чисті притоки в обмінні фонди біткоїна (Bitcoin ETFs). Джерело: Santiment Insights Чисті притоки в обмінні фонди біткоїна (Bitcoin ETFs). Джерело: Santiment Insights

Незважаючи на оптимістичні показники, млявість динаміки біткоїна змусила інвесторів переключитися на мемкоїни, які за останній тиждень продемонстрували значний приріст як у ціні, так і у капіталізації та соціальному обсязі. 

Соціальний обсяг (social volume) ринку мемкоїнів. Джерело: Santiment Insights Соціальний обсяг (social volume) ринку мемкоїнів. Джерело: Santiment Insights

Так, головний мемкоїн на ринку Pepe (PEPE) показав значний приріст, досягнувши чергового історичного максимуму в $0,000017 завдяки тижневому зростанню на 94%.

Чарт PEPE/USDT, таймфрейм: один день. Джерело: WhiteBIT TradingView Чарт PEPE/USDT, таймфрейм: один день. Джерело: WhiteBIT TradingView

Shiba Inu (SHIB), dogwifhat (WIF) та Floki (FLOKI) також показали зростання на 23%, 41% і 40% відповідно за минулий тиждень. 

Чарт SHIB/USDT, таймфрейм: один день. Джерело: WhiteBIT TradingView Чарт SHIB/USDT, таймфрейм: один день. Джерело: WhiteBIT TradingView

Манія мемкоїнів вивела в центр уваги й Base — мережу американської криптобіржі Coinbase. Так, її мемтокен Brett (BRETT) за останній тиждень перетнув позначку в $1 млрд ринкової капіталізації і сягнув історичного максимуму в $0,128. 

Чарт BRETT/USDT, таймфрейм: один день. Джерело: TradingView Чарт BRETT/USDT, таймфрейм: один день. Джерело: TradingView

Notcoin — феномен The Open Network

Notcoin (NOT) — токен на блокчейні The Open Network — став головною криптовалютою місяця від моменту його лістингу на Binance, Bybit та інших популярних біржах. Тільки за останній тиждень актив зріс у понад два рази, відреагувавши, зокрема, на лістинг активу на біржі WhiteBIT, що одразу ж призвело до зростання монети на 89% у вихідні.

Під час європейських торгів 3 червня NOT продовжив попередні досягнення, підвищившись на 22,3%, до $0,029349. Незначне зростання змінилося на 33%-ве падіння до рівня підтримки $0,019892, спричиненого локальним розпродажем та ліквідаціями. Це не завадило NOT залишитися у топі ринку, про що свідчить як ажіотаж у комʼюніті, так і зростання відкритого інтересу (Open Interest) до активу. 

Notcoin (NOT): відкритий інтерес. Джерело: Coinglass Notcoin (NOT): відкритий інтерес. Джерело: Coinglass

Графік також відображає бичачу перспективу для NOT. Згідно з ним, ціна активу перебуває набагато вище 50-денної простої ковзної середньої (simple moving average/SMA) і повернулася до рівня корекції Фібоначчі 0,382 у межах $0,021.

Чарт NOT/USDT, таймфрейм: чотири години. Джерело: TradingView Чарт NOT/USDT, таймфрейм: чотири години. Джерело: TradingView

Розворот тренду від цього рівня може привести NOT до розширення рівня Фібоначчі 0,236 у межах $0,034. На цьому шляху альткоїн може зіткнутися з деяким опором у діапазонах $0,032, $0,043 і $0,057. І навпаки, сильну підтримку можна очікувати в районі 50-денної SMA ($0,014). 

Notcoin (NOT) є не тільки причиною, але й наслідком експансії екосистеми The Open Network. Так, Toncoin (TON) — головний токен мережі — демонструє чіткий бичачий тренд у перспективі, попри скромнішу за NOT динаміку зростання. У ніч з 2 по 3 червня токен подорожчав на 8%, до $6,7, із внутрішньоденним відкатом на 0,73% на момент написання статті. 

Чарт вказує на позитивне відновлення, що має завершити формування нижнього максимуму з проривом трендової лінії. Ба більше, бичача поглинальна свічка підтримує продовження висхідного тренду, але не може подолати верхню лінію тренду. 

Чарт TON/USDT, таймфрейм: один день. Джерело: TradingView Чарт TON/USDT, таймфрейм: один день. Джерело: TradingView

Фундаментальне розширення The Open Network і приголомшливий інтерес до Notcoin можуть стати аргументами на користь продовження бичачої динаміки TON і його подальшого зростання до $10. 

Висновок

Активний інтерес спільноти до мемкоїнів та ігрових токенів (як-от Notcoin) в останні тижні свідчить не тільки про превалюючі жадібність і спекулятивність на ринку, але й про формування нового функціонального типу активів, які поєднуватимуть у собі задовільну ліквідність, інтерес комʼюніті та іронічний підтекст.

У поєднанні зі зниженням волатильності біткоїна, який не виправдав очікувань інвесторів, це створило ідеальну можливість для процвітання та розвитку такого типу активів. 

Однак інвестори мають бути терплячими і стежити за формуванням діапазону, а не зважати на різкі цінові прориви.

Якщо ви хочете поділитися з читачами SPEKA власним досвідом, розповісти свою історію чи опублікувати колонку на важливу для вас тему, долучайтеся. Відтепер ви можете зареєструватися на сайті SPEKA і самостійно опублікувати свій пост.
50 UAH 150 UAH 500 UAH 1000 UAH 3000 UAH 5000 UAH
0
Прокоментувати
Інші матеріали

Розвиток блогу та зважена рекламна стратегія: як компенсувати вплив сезонності на трафік

Наталія Раскопа 14 годин тому

Співзасновник Ethereum Віталик Бутерін приїздив до Києва

Вікторія Рудзінська 18 годин тому

Як створити YouTube-оголошення з високою конверсією у 2024 році?

В'ячеслав Юренко 21 червня 2024 19:00

Взаємодія між ключовими стейкхолдерами — запорука ефективної боротьби з піратством та контрафактом

Владислав Миронович 21 червня 2024 18:00

Як просувати бренд за допомогою текстового контенту

Оксана Павлюк 21 червня 2024 15:00