Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Акціонери Tesla проголосували за $56 млрд виплат Маску

Кіра Іванова
Кіра Іванова Редакторка новин The Page/SPEKA
13 червня 2024 4 хвилин читання

Акціонери Tesla проголосували за схвалення пакета виплат Ілону Маску у розмірі $56 млрд та перенесення офіційного офісу виробника електромобілів до Техасу. Про це написав Маск приблизно о 5:30 (за київським часом) у четвер, 13 червня 2024 року.

Обидві резолюції акціонерів Tesla схвалили.
Ілон Маск
Графік голосування за $56 млрд виплат Маску
Графік голосування за переведення штаб-квартири Tesla з Делаверу до Техасу

Голосування «за» дає виробнику електромобілів більше можливостей у суді штату Делавер, нагадує Reuters. Суддя штату скасував план виплат від 2018 року, найбільший у корпоративній історії США, аргументуючи, що правління «залежить» від Маска як CEO.

Агентство підкреслює, що голосування  означає величезну перемогу Маска та правління, які отримали схвалення акціонерів, незважаючи на спротив великих інвесторів Glass Lewis та Institutional Shareholder Services (ISS).

Результат голосування мають офіційно оголосити на зустрічі у штаб-квартирі Tesla в Техасі о 16:30 у четвер (00:30 у п’ятницю за київським часом).

Підписуйтеся на наші соцмережі

Голосування за $56 млрд — це вотум довіри Маску

Великі інституційні й маленькі інвестори отримали позитивний результат «із запасом», повідомили Reuters люди,  які бачили результати голосування. Проте акціонери можуть змінити свій вердикт до початку річних зборів.

Акціонери Tesla також проголосували за інші пропозиції, зокрема про перенесення юридичної штаб-квартири з Делаверу (де Маск програє суди) до Техасу, а також переобрання двох членів правління: брата Маска Кімбала Маска та Джеймса Мердока.

Деякі інвестори вважали голосування щодо зарплати Маска перевіркою довіри до його керівництва. Він, безсумнівно, є рушійною силою Tesla, проте останнім часом у компанії уповільнилися продажі та прибутки.

Акції Tesla упали майже на 60% після піку у 2021 році. Тоді, нагадаємо, Маск виставив на продаж свою частку акцій Tesla на мільярди доларів, щоб частково профінансувати купівлю Twitter. На ринку побоювались, що капітал Tesla буде занадто розпорошений. 

Наразі Маск керує шістьма фірмами, зокрема ракетобудівною компанією SpaceX, соцмережею X (колишній Twitter) і компанією із штучного інтелекту xAI, створену 2023 року.

Контраверсійна манера висловлюватись та екстравагантна поведінка Маска у соцмережах та реальному житті також не сприяла зміцненню репутації та зростанню продажів Tesla.

Частина акціонерів на чолі з великими інституційними інвесторами вважають $56 млрд занадто щедрою компенсацією для лідера, який розподіляє свій час між шістьма компаніями і під керівництвом якого Tesla зазнає падіння продажів і стратегічні потрясіння.

Компенсаційний пакет дозволить Маску зміцнити власність «за рахунок зменшення вартості тих, що належать іншим акціонерам», заявила напередодні Марсі Фрост, гендиректорка Каліфорнійської системи пенсійного забезпечення державних службовців.

Tesla отримала підтримку проєкту виплат Маску, зокрема від роздрібних інвесторів, яким разом належить велика частка у компанії, але які часто не голосують.

Керівники компанії офіційно повідомили в X, що саме Маск має вирішальне значення для успіху Tesla. Tesla розмістила рекламу в соцмережах, а Маск пообіцяв особисту екскурсію заводом Tesla у Техасі для акціонерів, які проголосують на його підтримку.

Рада директорів аргументувала, що найбагатша людина світу заслуговує на компенсаційний пакет: мовляв, Маск досяг усіх амбітних цілей щодо ринкової вартості, доходу та прибутковості. До того ж ці гроші мають зберегти відданість Маска компанії Tesla, підкреслюють у керівництві компанії. Нагадаємо, суддя штату Делавер стверждував, що план виплат від 2018 року не гарантував, що Маск приділятиме Tesla значну кількість часу.

Наразі невідомо, чи схвалить суд Делаверу результати голосування акціонерів Tesla.

Підписуйтеся на наші соцмережі

50 UAH 150 UAH 500 UAH 1000 UAH 3000 UAH 5000 UAH
0
Прокоментувати
Інші матеріали

ЄС звинувачує Х Ілона Маска у порушенні правил онлайн-контенту

Вікторія Рудзінська 12 липня 2024 20:35

Другий пацієнт отримає Neuralink в цьому місяці

Владислав Паливода 11 липня 2024 20:57

X додасть дизлайки під пости

Вікторія Рудзінська 10 липня 2024 18:01

X Ілона Маска вивчає нові можливості інтеграції Grok у свою соцмережу

Вікторія Рудзінська 7 липня 2024 19:51

Ілон Маск хоче уникнути суду через Twitter

Олеся Дерзська 6 липня 2024 19:31