Каховська ГЕС вже під водою: Держприкордонслужба оприлюднила відео
Росіяни 6 червня підірвали Каховську ГЕС. Підрив гідроелектростанції стався між 2 та 3 годинами ночі. Держприкордонслужба оприлюднила відео близько 11:00 на якому видно, що майже вся станція вже перебуває під водою.
Каховська ГЕС, яка була призначена для регулювання стоку Дніпра, повністю затоплена водами річки. В «Укргідроенерго» заявили, що станція відновленню не підлягає, хоча ще кілька годин тому речниця Сил оборони півдня Наталя Гуменюк заявляла, що Каховська ГЕС зруйнована не повністю, але є суттєві пошкодження.
Чому росіяни підірвали Каховську ГЕС
Підписуйтеся на наші соцмережі
На думку розвідки терористичний акт вчинили, щоб запобігти контрнаступу України. Речниця Сил оборони півдня відмовилась коментувати детально як підрив дамби може вплинути на контрнаступ. Водночас вона зазначила, що тепер «смуга вогневих позицій» військових рф посунеться, тому що їм доведеться відійти від ймовірного району розливу води.
Водночас секретар РНБО Данілов за підсумками засідання термінової Ставки заявив, що «ніщо і ніхто, жоден росіянин не зупинить звільнення України, час якого настав»
За даними партизанів з руху «Атеш», Каховську ГЕС підірвав 1 батальйон 205 мотострілецької бригади.
Які наслідки матиме підрив Каховської ГЕС
Після підриву гідроелектростанції, яка зруйнована вщент, розпочалася евакуація правобережної частини Херсонської області. Зокрема, людей евакуюють з Херсона, де в небезпеці опинилися жителі мікрорайону Острів. Прем'єр-міністр Денис Шмигаль повідомив, що внаслідок російського теракту є загроза затоплення до 80 населених пунктів. У Херсонській ОВА заявили, що в критичній зоні опинилися близько 16 тисяч людей.
Відомо, що води Дніпра вже затопили близько десяти населених пунктів на правому березі. Вода швидко прибуває до Нової Каховки.
Підрив Каховської ГЕС може мати негативні наслідки для ЗАЕС, проте ситуація контрольована. У ЗСУ стверджують, що окупований Крим ризикує залишитися без води на роки через підрив гідроелектростанції. Також у Кривому Розі ввели обмежувальні заходи з постачання води, особливо для промисловості.