Після руйнівного підриву Каховської дамби в червні 2023 року, який залишив понад 1000 кв. км території без води, південь України зіткнувся з серйозними наслідками для природних екосистем і сільського господарства. Дані, зібрані EOS Data Analytics, постачальника аналітики супутникових зображень на основі ШІ, показують масштабні зміни на місці колишнього водосховища та в прилеглих районах.
Війна росії проти України приносить біль і страждання не тільки людям, а й тваринам. Біолог Олексій Василюк розповів Суспільному Культурне детально, що очікує українську екосистему, через напад росії.
Уночі 6 червня 2023 року війська рф підірвали греблю Каховської ГЕС. Руйнування гідроелектростанції негативно позначилося чи не на всіх галузях економіки, екології та забрала життя досі точно невідомої кількості людей. Оцінити матеріальні збитки остаточно можна буде лише після деокупації лівого берега Херсонщини.
Український еколог Владислав Балінський дослідив дно Чорного моря на Собачому пляжі в Одесі та виявив масову загибель мідій.
Свіжі супутникові знімки показали на Херсонщині чотири мережі каналів, які пересихають через від'єднання від Каховського водосховища внаслідок руйнування Каховської ГЕС. Про це повідомляє BBC.
Сьогодні, 19 червня, після підриву Каховської ГЕС середній рівень води на Херсонщині продовжує знижуватися і становить 80 см. Рівень води у Дніпрі на позначці «Херсон» знижується повільніше — до 1 см за годину.
Станом на ранок 17 червня рівень води на Херсонщині після підриву дамби Каховської ГЕС знизився до 1,32 м. Залишаються підтопленими 11 населених пунктів на правобережжі, ще 17 — на лівобережжі.
Уряд виділить 1,5 млрд грн грошової компенсації постраждалим внаслідок підриву Каховської ГЕС. Про це повідомив Денис Шмигаль сьогодні, 16 червня, на виїзному засіданні на Херсонщині.
У середу, 14 червня, депутати Європарламенту засудили підрив росіянами греблі Каховської ГЕС і вперше назвали його воєнним злочином. Депутати зазначили, що росію потрібно покарати за її дії.
5-й блок Запорізької АЕС залишається єдиним з шести енергоблоків, що продовжує споживати дефіцитну воду зі ставка-охолоджувача. Сьогодні Держатомрегулювання повідомила, що російські окупанти на ЗАЕС не дозволяють перевести блок станції у безпечний режим холодного зупину.
14 червня стало відомо, що російські окупанти на ЗАЕС не дозволяють перевести 5-й блок станції у безпечний режим холодного зупину. Про це повідомила Державна інспекція ядерного регулювання України. Зараз 5-й блок ЗАЕС — єдиний з шести енергоблоків станції, що залишається у гарячому зупині, а отже, продовжує споживати дефіцитну воду зі ставка охолоджувача, який наповнювався водою з Каховського водосховища.
Українські науковці проаналізували, які наслідки матиме підрив росією греблі Каховського водосховища та затоплення південних регіонів, які він викликав, у межах проєкту STEM is FEM #drowningvoicesfromUkraine.
Ранкова SPEKA згадує головні новини 13 червня
6 червня 2023 року російські окупанти підірвали Каховську ГЕС. Станом на ранок 13 червня під водою на лівобережжі — 17 населених пунктів, на правобережжі — 3600 будинків в 31 населеному пункті. SPEKA розповідає, що думає українська наукова спільнота про наслідки цього екологічного тероризму.
Привіт! Наш сайт використовує cookies, щоб покращити досвід інтернет-користувачів.