Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

IT на елеваторі та заводі — досвід агроавтоматизації від Kernel

Олександр Тартачний
Олександр Тартачний журналіст
1 листопада 2023 5 хвилин читання

SPEKA разом із компанією Kernel публікує цикл матеріалів, присвячених технологіям у межах цифрової трансформації в агросекторі. У попередніх публікаціях ми говорили про застосунки для агро, досліджували, як нейромережі можуть допомогти прогнозувати врожай та як контролювати його збір і якість за допомогою технологій Data Driven Agriculture.  

У новій публікації циклу розповідаємо, які технологічні рішення потрібні елеваторам та заводам, дізнаємось, як працюють paperless-системи для тисяч контрагентів та скільки часу заощаджує електронний документообіг на підприємстві. 

Як IT-рішення автоматизують агровиробництво  — кейс компанії Kernel Як IT-рішення автоматизують агровиробництво  — кейс компанії Kernel

Рішення для служби безпеки 

Нагадаємо, що у попередній статті ми спілкувалися із Максимом Сорокою, керівником служби розвитку IT-проєктів виробничих активів Kernel. Завдання підрозділу Максима — перевести «у цифру» всі фізичні виробничі процеси, які відбуваються на підприємствах Kernel. Компанія розробляє рішення для електронних черг, безоператорних ваг, автоматизації лабораторій на елеваторах та заводах. Окрім цього, розробники допомагають покращити процеси для служб безпеки заводів та елеваторів.  

Збір врожаю у компанії завжди фіксують за допомогою фото, але є низка технічних моментів — перевірити валідність транспорту чи особи, правильні налаштування ваг тощо.

Забезпечити ці процеси теж має IT-департамент, як і налаштувати синхронізацію з системами відеонагляду, охоронної сигналізації та контролю доступу.  

«Наприклад, ми налаштовуємо системи розпізнавання номерів автомобілів для камер або ідентифікації водіїв за персональними картками. Тож начальники охорони проводять додаткову перевірку, лише якщо відбуваються нетипові події», — роз’яснює Максим Сорока.  

Відвантаження та зберігання на заводі 

Елеватор — це місце зберігання врожаю. Якщо говорити про насіння соняшника, то тут його очищують і потім спрямовують на завод для переробки на олію.    

Керують відправленнями в адміністративній частині компанії за допомогою системи Microsoft Dynamics NAV, в якій проводиться логістичний облік запасів. Там можна сформувати заявку на відвантаження на конкретний елеватор. Останній отримує заявку та формує наказ на відвантаження та автоматично отримує з Microsoft Dynamics NAV повідомлення зі списком автомобілів, що дозволені до відвантаження.

Автомобіль вирушає на безоператорні ваги (детальніше про це у нашому попередньому матеріалі), водій прикладає власну ідентифікаційну картку, тоді система формує для нього автоматичний маршрут до лабораторії, де повторно проводиться аналіз збіжжя. Після цього він отримує пакет документів та вирушає на завод. Оптимізувати подальший процес перевезення допомагає  сервіс Transit Hub, про який детальніше розповімо у наступній публікації.

Логістичний процес руху соняшника від елеватора до заводу Логістичний процес руху соняшника від елеватора до заводу

Як електронний документообіг сприяє швидкій роботі бізнесу 

Окрім внутрішніх структурних підрозділів та підприємств компанії, Kernel співпрацює з великою кількістю контрагентів: водіями, компаніями-партнерами та, звісно, фермерами. Така співпраця продукує величезну кількість документів (кілька мільйонів на рік) тому на підприємстві ще кілька років тому впровадили юридично значущий електронний документообіг (ЕДО).  

Марія Ботвінкіна, Керівник служби розвитку ІТ проєктів документообігу та HR, розповідає, що хоча зараз партнери оцінили переваги, процес цифровізації відбувся не одразу.  

Марія Ботвінкіна
Марія Ботвінкіна
керівниця служби розвитку ІТ-проєктів документообігу та HR

«Ми співпрацюємо з багатьма фермерами і підрядниками у всіх напрямках бізнесу, і нам було важко переконати їх переходити на електронний документообіг. Скорочення часу на підписання контрактів у середньому із 40 годин до 40-60 хвилин дозволило проводити оплату практично день у день з моменту формування контракту. Тому з часом партнери зрозуміли перевагу цього підходу, хоча процес переходу для керівників агропідприємств був непростим».  

Щоб спростити перехід «у цифру», в компанії створили електронний сервіс «Кабінет фермера» на порталі Open Agribusiness. У «Кабінеті фермера», окрім обліку укладених контрактів та інших первинних документів (акти, накладні, рахунки тощо), можна отримати персональні пропозиції та замовити додаткові послуги на активах компанії: лабораторії агропідприємств та послуги елеваторів. 

Однак цифровий документообіг не обмежується договорами та первинними документами з постачальниками. Раніше компанія Kernel придбала 100% акцій залізничного оператора «РТК-Україна». Тоді виникла потреба підписати актів введення вагонів в експлуатацію. 

Три тисячі документів та 12 тис. підписів забрали б декілька тижнів у випадку паперового оформлення. Натомість в електронному вигляді це зайняло кілька годин.  

«Також електронні документи заощаджують кошти — підписання одного електронного документа коштує 2 грнДля порівняння – середня вартість одного паперового документа з пересилкою у дві сторони становить 30-35 грн», — коментує Марія Ботвінкіна.  

2 грн
електронний документ
30-35 грн
паперовий + пересилання

Зараз компанія продовжує впроваджувати проєкт майже повної відмови від паперових носіїв та хоче досягти рівня ЕДО 95% для внутрішньо групових документів та 75% з постачальниками та партнерами.


У наступному матеріалі ми дізнаємося більше про логістичні процеси у компанії Kernel та які IT-рішення допомагають їх оптимізувати.

0
Прокоментувати
Інші матеріали

Ukrainian TechComms Days 2024 — унікальна конференція про комунікації в tech-індустрії

Ольга Топольська 16 годин тому

Призовий фонд $100 тисяч: в Україні відбувся перший ETHKyiv хакатон

Ростислав Бортман 18 годин тому

Як збільшити продуктивність команди розробників. Якісна мотивація в 2024 році

Даніелла Шихабутдінова 18 годин тому

Як підготувати IT-бізнес до виходу на міжнародний ринок

Максим Олійник 28 червня 2024 11:34

Чи може сервісна економіка зробити світ багатим?

Олександр Тартачний 27 червня 2024 14:40