Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

IBM значно скоротить штат департаментів маркетингу та комунікацій

Богдан Камінський
Богдан Камінський
13 березня 2024 3 хвилин читання

Компанія IBM повідомила співробітникам свого відділу маркетингу та комунікацій про майбутні скорочення робочих місць.

Про це пише CNBC з посиланням на джерела.

Даних щодо кількості скорочених працівників немає. За словами анонімного джерела, директор з комунікацій IBM Джонатан Адашек зробив цю заяву під час приблизно семихвилинної зустрічі зі співробітниками підрозділу.

Ці скорочення відбуваються на тлі чергової хвилі звільнень у технологічному секторі. За даними Layoffs.fyi, у 2023 році 204 IT-компанії звільнили майже 50 тис. людей.

IBM замінює людей штучним інтелектом

У грудні 2023 року генеральний директор IBM Арвінд Крішна заявив, що компанія «масово підвищує кваліфікацію всіх співробітників у галузі штучного інтелекту». Це сталося після того, як у серпні компанія оголосила про план заміни близько 8 тис. робочих місць на рішення з використанням ШІ. 

А у січні 2023 року компанія повідомила про скорочення 3,9 тис. працівників.

У фінзвіті за IV квартал 2023 року IBM підкреслила, що останні витрати на «ребалансування робочої сили» матимуть «дуже низький однозначний відсоток від глобальної чисельності працівників». Компанія планує завершити 2024 рік приблизно з тим же рівнем зайнятості, з яким його почали.

IBM намагається наздогнати конкурентів у ШІ

IBM повертається до зростання протягом останніх двох років, однак розширення залишається стриманим. Хоча прибуток у IV кварталі 2023 року перевищив прогнози, виручка зросла лише на 4% в порівнянні з аналогічним періодом 2022 року.

Компанія намагається зміцнити свої позиції в сфері штучного інтелекту, яка стала головною темою в індустрії після випуску ChatGPT від OpenAI наприкінці 2022 року. Торік IBM анонсувала WatsonX — студію розробки для компаній для створення та розгортання моделей машинного навчання.

Проте IBM стикається із жорсткою конкуренцією на ринку корпоративних ШІ-рішень з боку Microsoft, Google, Amazon та інших гравців. Керівництво компанії визнає, що відстали у монетизації своїх ШІ-продуктів та розвитку Watson після перемоги в телевікторині Jeopardy у 2011 році.

Майже два роки тому IBM продала свій підрозділ Watson Health за нерозголошену суму приватній інвестиційній фірмі Francisco Partners.

Раніше SPEKA писала, що IBM та Meta створили ШІ Альянс.

0
Прокоментувати
Інші матеріали

ШІ-військовий командувач з'явився у Китаї

Владислав Паливода 3 години тому

ШІ-агент Autify автоматизує тестування програмного забезпечення, звільняючи час розробників

Вікторія Рудзінська 17 годин тому

Хто переможе на Євро-2024: прогноз від штучного інтелекту

Олександр Тартачний 21 годину тому

TikTok запускає нові інструменти ШІ для розширення глобальної аудиторії

Вікторія Рудзінська 22 години тому

Європейці критикують норми ЄС про хмарні сервіси

Олеся Дерзська 17 червня 2024 12:28