Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Google створив ШІ, який генерує музику різних жанрів за текстовим описом

Катерина Колонович
Катерина Колонович Новинарка Speka.Media
28 січня 2023 2 хвилин читання

Музика у ШІ MusicLM виходить дивною, а вокал незрозумілим. Проте користувачі поки що не зможуть створювати мелодію за допомогою цієї технології через порушення авторських прав.

Google опублікував дослідження MusicLM, системи, яка створює музику будь-якого жанру за текстовим описом. Це не перший музичний генератор штучного інтелекту: такі проекти, як AudioML від Google і Jukebox від OpenAI, займалися цією темою. Однак модель MusicLM і величезна навчальна база даних (280 000 годин музики) допомагають створювати музику з дивовижною різноманітністю та глибиною, пише Engadget.

Штучний інтелект може не тільки поєднувати жанри та інструменти, але й писати треки, використовуючи абстрактні концепції, які зазвичай важко зрозуміти комп'ютерам. Технологія може створювати навіть мелодії на основі дзижчання, свисту або опису картини. У режимі історій можна зшити кілька описів разом, щоб створити ді-джей-сет або саундтрек.

Підписуйтеся на наші соцмережі

Як і багато генераторів ШІ, MusicLM має певні проблеми. Деякі композиції звучать дивно, а вокал, як правило, незрозумілий. 

Проте скористатися технологією найближчим часом не вийде. Як і у випадку з іншими генераторами штучного інтелекту Google, дослідники не випускають MusicLM для громадськості через проблеми з авторським правом. Приблизно один відсоток музики, створеної на момент публікації, було скопійовано безпосередньо з навчальних пісень. 

Нагадаємо, що нещодавно SPEKA пояснювала, як за допомогою штучного інтелекту можна створити опис акаунту в соціальних мережах.

0
Icon 0

Підписуйтеся на наші соцмережі

Інші матеріали

Як концепція «Золоте кільце» змінює підхід до бізнесу?

Олеся Руденко 17 годин тому

Як у мене вкрали телеграм з двофакторною автентифікацією: реальний досвід журналістки Speka

Вікторія Рудзінська 22 березня 2025 11:07

Точки зростання CRO з AI. Як оптимізувати шляхи користувачів і зменшити падіння на етапі оформлення замовлення

Тарас Герасимюк 24 березня 2025 00:13

Кластеризація української YouTube-аудиторії: знайдіть свою нішу до того, як це зробить хтось інший

Олексій Токовенко 13 годин тому

Хакатон Fresh Air 2025

Diana Yashyna 8 годин тому