Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Фінансування на ринку фінтеху у світі впало до $52,4 млрд — звіт KPMG Pulse of Fintech

Богдан Камінський
Богдан Камінський
30 серпня 2023 3 хвилин читання

У перші шість місяців 2023 року загальний обсяг фінансування ринку фінтеху у світі скоротився з $63,2 млрд до $52,4 млрд, у порівнянні з другим півріччям 2022-го. Також впала кількість угод з 2885 до 2153.

Згідно зі звітом KPMG Pulse of Fintech, на це вплинули такі фактори, як глобальна макроекономічна нестабільність, геополітична напруженість та проблеми технологічного сектору.

Крах низки американських банків Silicon Valley Bank та Signature Bank, ймовірно, також змусив багатьох інвесторів зайняти вичікувальну позицію протягом першого півріччя.

Понад двох третин фінансування фінтех-компаній припадає на США — $34,9 млрд. На цю країну також припало п'ять із семи угод вартістю понад $1 млрд.

Загальний обсяг фінтех-фінансування в регіоні EMEA склав лише $11 млрд. Це на понад 50% менше, ніж у другій половині 2022 року. Тоді обсяг фінансування склав $27 млрд.

Фінансування світового фінтеху за галузями у першій половині 2023 року

У галузі технологій управління платежами, як і раніше, спостерігається найвищий рівень фінансування. У першій половині 2023 року він склав $16 млрд.

Також фінтех-компанії, орієнтовані на ланцюжки поставок та логістику, залучили $8,2 млрд. Це значно перевищило річний рекорд галузі у 2019 році, який становив $5,5 млрд.

Зростає інтерес й до «зелених» фінтех-компаній. У першому півріччі 2023 року вони отримали $1,7 млрд фінансування, що вже трохи більше результатів 2022 року ($1,5 млрд).

У другій половині 2023 року від напряму штучного інтелекту очікують зростання

За оцінками експертів, фінансування фінтеху в другій половині 2023 року залишатиметься відносно слабким. Однак за умови стабілізації ринку інвестиції можуть почати обережно відновлюватися. 

Однією зі сфер, якій прогнозують значне зростання інтересу, є штучний інтелект, зокрема, генеративний ШІ. Про це свідчить прагнення компаній по всьому світу використати весь потенціал технології для підвищення операційної ефективності та цінності клієнта.

0
Прокоментувати
Інші матеріали

Пригожин, «Мавка», та що таке РЕБ: Google назвав найпопулярніші запити 2023 року в Україні

Богдан Камінський 38 хвилин тому

Чатбот Ілона Маска Grok став доступний для передплатників Х Premium+ у США

Юлія Мирська 38 хвилин тому

Чому автоматизація – це не завжди про ефективність бізнесу? І що з цим робити.

Давид Руденко 3 години тому

Nvidia розширює партнерство із В’єтнамом

Юлія Мирська 4 години тому

Apple заблокувала експлойт iMessage, який дозволяв користуватися сервісом на Android

Богдан Камінський 22 години тому