DeepMind створив штучний інтелект, який передбачає генетичні захворювання
Вчені з Google DeepMind створили штучний інтелект AlphaMissense, який може допомогти дослідити та діагностувати рідкісні розлади, аналізуючи мільйони генетичних мутацій. Про це лабораторія повідомила у своєму блозі.
Дослідники використовували AlphaMissense для оцінювання всіх 71 млн однолітерних мутацій, які потенційно впливають на людські білки. Програма на 90% передбачила, що 57% з них, ймовірно, нешкідливі, а 32%, ймовірно, шкідливі. Вплив решти був невизначеним.

На основі отриманих результатів вчені випустили безплатний онлайн-каталог прогнозів, щоб допомогти генетикам і клініцистам, які вивчають вплив мутацій і хвороби та діагностують пацієнтів з рідкісними розладами.
Як працює AlphaMissense від DeepMind
Лікарі вже мають комп’ютерні програми для прогнозування, які мутації спричиняють захворювання. Але оскільки ці прогнози є неточними, вони можуть надати лише допоміжні докази для визначення діагнозу.
За словами команди дослідників, AlphaMissense працює краще за наявні програми. Система також може виявляти мутації, які раніше не були пов’язані з конкретними розладами, і спонукати лікарів до застосування кращих методів лікування.

ШІ є адаптацією програми AlphaFold від DeepMind, яка прогнозує тривимірну структуру білків за їхнім хімічним складом.
AlphaMissense отримала дані про ДНК людини та гени приматів, щоб дізнатися, які місенс-мутації є поширеними, а які рідкісними. Водночас програма ознайомилася з «мовою» білків, вивчивши мільйони послідовностей і дізнавшись, як виглядає «здоровий» білок.
Коли навчений штучний інтелект отримує мутацію, він генерує оцінку ризикованості генетичної зміни. Водночас він не може сказати, як саме мутація спричиняє будь-які проблеми.
За даними DeepMind, наявні методи аналізу місенс-мутацій тривають місяці. Вчені запевняють, що AlphaMissense може значно спростити цей процес та пришвидшити складні дослідження.
Раніше SPEKA писала, що DeepMind навчила мініроботів грати у футбол.