Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

У Великій Британії народилась дитина з ДНК трьох людей

Максим Красіков
Максим Красіков Редактор стрічки новин
11 травня 2023 3 хвилин читання

У Великій Британії вперше народилась дитина з ДНК трьох людей. Це відбулося завдяки новаторській процедуру, метою якої є запобігання успадкуванню дітьми невиліковних хвороб.

Як працює технологія

Техніка, відома як мітохондріальна донорська обробка (MDT), використовує тканини з яйцеклітин здорових донорок для створення ембріонів, які не містять шкідливих мутацій, які несуть їхні матері та які, ймовірно, передадуть своїм дітям.

Підписуйтеся на наші соцмережі

Нові ембріони поєднують сперматозоїд і яйцеклітину від біологічних батьків із крихітними структурами, схожими на батарейки, які називаються мітохондріями з яйцеклітини донора. Новонароджена дитина має ДНК матері та батька, а також невелику кількість генетичного матеріалу – близько 37 генів – від донора.

Цей процес призвів до фрази «немовлята з трьома батьками», хоча понад 99,8% ДНК немовлят походить від матері та батька.

Дослідження МДТ, також відомої як мітохондріальна замісна терапія (МЗТ), було розпочато у Великобританії лікарями Ньюкаслського центру репродуктивності. Робота мала на меті допомогти жінкам із мутованими мітохондріями народити дітей без ризику передачі генетичних розладів. Люди успадковують усі свої мітохондрії від матері, тому шкідливі мутації в «батарейках» можуть вплинути на всіх дітей, яких має жінка.

Для постраждалих жінок природне зачаття часто є ризикованою схемою. Деякі діти можуть народитися здоровими, оскільки вони успадковують лише невелику частку мутованих мітохондрій. Але інші можуть успадкувати набагато більше і розвинути важкі, прогресуючі та часто смертельні захворювання. Приблизно одна з 6 тис. немовлят страждає від мітохондріальних розладів.

Такі процедури стали можливі після того, як у 2015 році парламент Великої Британії дозволив дані процедури. Через два роки клініка Ньюкасла стала першим і єдиним національним центром , який отримав ліцензію на це, з першими випадками, схваленими у 2018 році. Схвалення надається на індивідуальній основі Управлінням запліднення та ембріології Великої Британії (HFEA), яка дала зелене світло щонайменше 30 справам.

Підписуйтеся на наші соцмережі

50 UAH 150 UAH 500 UAH 1000 UAH 3000 UAH 5000 UAH
0
Прокоментувати
Інші матеріали

Противники будівництва космічного радара кинули виклик політикам

Дмитро Мухін 30 червня 2024 19:45

«Бріджертони» принесли Британії 275 млн фунтів економічного ефекту

Олеся Дерзська 20 червня 2024 20:17

Український технічний саміт розпочинається у Лондоні

Владислав Паливода 12 червня 2024 12:33

London Tech Week 2024 стартує 10 червня

Олеся Дерзська 6 червня 2024 14:10

$191 млн отримає Україна від Британії на посилення ППО та морську оборону

Владислав Паливода 23 травня 2024 18:18