Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Чому жінки досягають оргазму рідше за чоловіків і як це виправити

Єлизавета Гогілашвілі
Єлизавета Гогілашвілі Редакторка
27 серпня 2023 5 хвилин читання

Ще кілька століть тому «надмірне» отримання задоволення від сексу вважалося гріхом. Ще кілька десятиліть тому гетеросексуальні жінки не усвідомлювали, що мають таке саме право на оргазм, що і їх партнери. Вчені нарешті готові визнати, що анатомічні відмінності — не причина тому, щоб жінки рідше досягали оргазму. Значно більша проблема криється в соціокультурній площині.

SPEKA доповнила й адаптувала колонку The Conversation про те, що таке orgasm gap і як його подолати. 

Orgasm Gap Orgasm Gap

Що таке orgasm gap

Уявіть гарячу сцену сексу жінки та чоловіка з вашого улюбленого серіалу — закладаємось, обидва партнери досягли оргазму. Але — сюрприз — це не відображає реальності. Під час гетеросексуальних стосунків жінки отримують набагато менше оргазмів, ніж чоловіки. Це orgasm gap — явище, що задокументовано в науковій літературі понад 20 років.

Дослідження, у якому взяли участь понад 50 тис. людей, показало, що 95% гетеросексуальних чоловіків й лише 65% гетеросексуальних жінок зазвичай або завжди відчувають оргазм під час сексу. До того ж жінки частіше отримують оргазм на самоті, ніж з партнером.

Жінки також частіше відчувають оргазм під час сексу у стосунках порівняно з one night stand — це підтвердило опитування понад 12 тис. студентів коледжу, де 68% учасниць сказали, що вони відчувають оргазм під час сексу у надійних стосунках.

В ще одному опитуванні 64% бісексуальних жінок сказали, що зазвичай або завжди відчувають оргазм під час інтимних стосунків з іншими жінками.

Чому в гетеросексуальних стосунках жінкам складніше отримати оргазм

Більшості жінок для досягнення оргазму потрібна стимуляція клітора, що має сенс, враховуючи, що клітор і пеніс походять з однієї тканини, й переповнені чутливими до дотику нервовими закінченнями та еректильною тканиною. Крім того, жінки, на відміну від чоловіків, здатні мати кілька оргазмів за короткий проміжок часу. 

Автор статті на The Conversation для свого дослідження запитав тисячі жінок: «Який ваш найнадійніший шлях до оргазму?» Лише 4% відповіли, що це секс з проникненням. Інші 96% говорили про стимуляцію клітора окремо або в поєднанні з проникненням.

Головна причина orgasm gap — те, що жінки не отримують необхідної стимуляції клітора. Цьому сприяє незліченна кількість фільмів, серіалів, книг та порно, що зображують жінок, які досягають оргазму від статевого акту.

2017 року в The Journal of Sex Research вийшла стаття, автори якої проаналізували 50 найпопулярніших відео за весь час існування PornHub. Результати знов були невтішними для жінок — в цих порновідео оргазму досягли лише 18,3% жінок порівняно з 78% чоловіків.

Ще одна проблема полягає в тому, що ми використовуємо слова «секс» і «статевий акт» так, ніби вони однакові. Ми відносимо стимуляцію клітора перед статевим актом до «прелюдії», маючи на увазі, що це — якась іграшкова, менш повноцінна форма сексу.

Численні дослідження показали, що такі упередження  примусили нас думати, що секс має відбуватися наступним чином: прелюдія, статевий акт, чоловічий оргазм, іііі… кінець. 

Не дивно, що чоловіки почуваються більш мужніми, коли їхня партнерка відчуває оргазм під час статевого акту. І не дивно, що жінки часто симулюють оргазм під час вагінального сексу, щоб не образити почуття партнера.

Від 53% до 85% жінок, за різними даними, визнають, що імітують оргазм. 

Легендарна сцена з Мег Раян з фільму «Коли Гаррі зустрів Саллі»

Як людство може подолати orgasm gap

Повторимо ще раз — жінки не мають обмеженої здатності до оргазму

Проте одне лише таке знання навряд чи допоможе усунути orgasm gap у конкретній парі. Жінок необхідно заохочувати до мастурбації, щоб вони дізналися, чого вони хочуть у сексі. І також треба навчитися обговорювати свої бажання з партнерами. 

Гетеросексуальні пари повинні забути старий сценарій: прелюдія — статевий акт — оргазм чоловіка — секс закінчується. Ніхто не заборонює використовувати секс-іграшки, займатись оральним сексом чи пестити партнерку руками. Єдине правило сексу — обидва партнери рівноцінні  й мають отримувати задоволення від процесу. Інакше навіщо це усе?

Й питання не тільки у фізичному задоволенні, а й у відчутті гідності та самоповаги. Дослідження показали, що відчуття права на задоволення збільшує свободу волі жінки в тому, щоб говорити партнерам, чого вони хочуть у ліжку.

Жінки, на відміну від чоловіків,&nbsp;здатні&nbsp;мати кілька оргазмів за короткий проміжок часу<br> Жінки, на відміну від чоловіків, здатні мати кілька оргазмів за короткий проміжок часу

Згідно з ще одним дослідженням американських вчених, якщо молодь розумітиме, що секс повинен приносити задоволення, у них буде менше шансів використовувати його в маніпулятивні та шкідливі способи. Усвідомлення, що секс – це задоволення для обох партнерів, а не обовʼязок жінок задовольняти чоловіків, також може допомогти зменшити рівень сексуального насильства.

50 UAH 150 UAH 500 UAH 1000 UAH 3000 UAH 5000 UAH
0
Прокоментувати
Інші матеріали

Розробили першу в світі технологію розпізнавання емоцій у реальному часі

Сергій Коноплицький 23 лютого 2024 12:16

Навіщо Землі пори року і як це працює на інших планетах

Сергій Коноплицький 19 лютого 2024 15:22

ШІ-клони, цифрові запахи та подорожі до стратосфери. Як технології змінять світ у 2024 році

Анна Нагорна 19 лютого 2024 13:45

Винайдення фонографа: як «чарівник з Менло-Парк» зміг відтворювати звук

Олександр Тартачний 19 лютого 2024 09:00

Британія має спростити візові питання для вчених, що беруть участь у програмі Horizon Europe

Юлія Мирська 12 лютого 2024 12:36