Жінки у космосі: Наскільки зросла кількість астронавток у світі
Уявіть себе на межі невідомого, де кожен крок стає великим стрибком для людства. Величезні ракети, пронизані тишою космосу, заряджають нас неймовірними експедиціями і таємничістю. Але чи замислювалися ви коли-небудь про те, хто саме стоїть за кермом цих космічних кораблів? Колись це були переважно чоловіки. Але часи змінюються, а разом з ними й наша уява про космос.
Тож SPEKA розповість, які країни мають найбільшу кількість жінок-астронавтів та чи існує нині рівність у космосі.
Який відсоток жінок проходив навчання в академіях NASA за всю історію
Довгий час NASA було виключно чоловічим робочим місцем, але це змінюється. Перший вихід у відкритий космос повністю жіночої команди на МКС відбувся у 2019 році. Перша жінка на Місяці (або на Марсі) ще не побувала, і оскільки NASA планує незабаром повернути астронавтів на Місяць, жінки, яких навчали у 2017-2021 рр можуть стати тими, хто досягне цих успіхів.
Підписуйтеся на наші соцмережі
Першими жінками, які закінчили курси астронавтів NASA, були Саллі Райд, Анна Фішер, Джудіт Резнік, Кетрін Салліван, Маргарет Реа та Шеннон Люсід, які вступили на програму в 1978 році.
За даними NASA та Collect Space, кількість жінок, допущених до програми, зросла як загалом, так і у відсотковому відношенні до астронавтів-початківців. Фішер стала першою матір'ю, яка здійснила політ у космос.
А у 2013 році з'явилася перша, хоч і невелика, гендерно рівна група астронавтів: четверо чоловіків і четверо жінок розпочали, а згодом закінчили підготовку астронавтів NASA .
Остання навчальна група 2021 року має співвідношення 42%/58% (п'ять жінок, сім чоловіків).
В яких країнах було найбільше жінок-астронавтів і космонавток
Міжнародна база даних астронавтів Центру міжнародних і стратегічних досліджень стверджує, що понад 500 осіб з майже 40 країн побували в космосі.
Станом на 16 червня 2023 року, найбільше жінок-астронавтів/космонавтів нараховується у США, росії, Канаді, Китаї, Японії тощо.
Попри це, розрив між кількістю чоловіків і жінок серед астронавтів все ж існує і досі залишається значним.