Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Астронавт NASA поставив рекорд із виходу у відкритий космос

Богдан Камінський
Богдан Камінський
16 червня 2023 3 хвилин читання

Два астронавти NASA розгорнули шосту модернізовану сонячну батарею за межами Міжнародної космічної станції, поставивши новий рекорд США за кількістю виходів у вакуум. Про це пише Space.

15 червня Воррен «Вуді» Хобург і Стівен Боуен завершили другу спільну місію у відкритому космосі. Це сталося трохи менш ніж за тиждень після того, як 9 червня вони успішно встановили п'яту сонячну батарею (iROSA) на МКС, збільшивши потужність каналу комплексу 1А.

Під час виходу у відкритий космос астронавти повторили майже ті самі дії, тільки цього разу вони зосередилися на силовому каналі 1В, розташованому на протилежному боці правої ферми станції.

П'ятий та шостий комплекси iROSA, встановлені на МКС П'ятий та шостий комплекси iROSA, встановлені на МКС

Підготовка до встановлення сонячних батарей

Вихід у відкритий космос розпочався 12:42 за Гринвічем. Покинувши шлюзовий відсік U.S. Quest, астронавти почали готувати масив до вилучення з тимчасової платформи зберігання. Хобург висадився на кінець роботизованого маніпулятора станції Canadarm2, звідки він мав доставити iROSA до місця встановлення.

Астронавти готуються до встановлення сонячної батареї на МКС Астронавти готуються до встановлення сонячної батареї на МКС

Водночас астронавт з ОАЕ Султан Аль-Неяді керував маніпулятором зсередини станції, переміщуючи Хобург і масив вагою 330 кг до ферми S4, а Боуен прямував до тієї ж зони.

Після підготовки робочого місця астронавти зробили невелику перерву. Їм треба було дочекатися, поки МКС перейде у тінь землі. Це було необхідно для того, аби переконатися, що стара сонячна батарея не виробляє електроенергію.

Розгортання iROSA

Щойно станція опинилася у затемнені, Хобург та Боуен під’єднали кабелі до нового комплексу. Вже після цього вони були готові до виконання основної частини місії.

Хобург дочекався виходу МКС на сонячну сторону, відпустив болти та розгорнув iROSA. Потенційна енергія, накопичена у складеному стані, дозволила масиву розкритися на повну довжину самостійно.

Під час розгортання трикутна панель на масиві зачепилася за корч і не лежала рівно. Хобург сфотографував цю проблему для подальшого вивчення. Проте очікується, що це не вплине на продуктивність масиву.

Приблизно через 12 хвилин після цього Хобург завершив встановлення комплексу. Наостанок астронавти працювали над рештою завдань з очищення, повертаючи предмети у шлюзовий відсік або в спеціальне місце ззовні станції.

Рекорд США

Вихід у відкритий космос тривав 5 годин 35 хвилин і завершився о 18:17 за Гринвічем. Для Хобурга цей вихід у відкритий космос став другим. Загалом він провів у вакуумі 11 годин 38 хвилин.

Боуен вдесяте виходив у відкритий космос. Із загальною тривалістю 65 годин 57 хвилин він посідає третє місце у світі за часом, проведеним у вакуумі. Його випереджають лише американський астронавт Лопес-Алегрія (10 виходів тривалістю 67 годин 40 хвилин) і російський космонавт Анатолій Соловйов (16 виходів тривалістю 82 години 22 хвилини).

Нагадуємо, SPEKA писала про припущення NASA щодо наявності життя на Місяці.

50 UAH 150 UAH 500 UAH 1000 UAH 3000 UAH 5000 UAH
0
Прокоментувати
Інші матеріали

NASA та Boeing прояснюють ситуацію із затримкою повернення астронавтів Starliner

Вікторія Рудзінська 18 годин тому

Американський виробник дронів відкриває бізнес в Україні

Владислав Паливода 28 червня 2024 22:40

Супутник рф розвалився прямо на орбіті

Вікторія Рудзінська 28 червня 2024 07:06

Чи може сервісна економіка зробити світ багатим?

Олександр Тартачний 27 червня 2024 14:40

NASA скасувала вихід у відкритий космос на МКС через витік охолоджувальної рідини

Вікторія Рудзінська 27 червня 2024 09:00