Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Цифровізація МСП в Україні: рекомендації від Kharkiv IT Cluster

Olga Sukhorukova
Olga Sukhorukova Content Coordinator Kharkiv IT Cluster
4 червня 2024 3 хвилин читання

Цифровізація малого та середнього бізнесу (МСБ) є критично важливою для розвитку економіки України. На заході від OECD та GIZ — Digital Transformation of SMEs in Eastern Partnership Countries — було презентовано дослідження та дорожню мапу цифровізації МСБ. Kharkiv IT Cluster представив три кроки, що мають доповнити цю стратегію.

Основна ідея: залучити до цифровізації вітчизняних ІТ-гравців — українські технологічні компанії. Це інвестиція у власні сили та можливість для розвитку внутрішнього ринку ІТ. Подробиці — у статті.

Бар’єри на шляху до цифровізації МСП

Що ж заважає цифровізації МСП в Україні? На нашу думку, є три основні бар’єри:

Підписуйтеся на наші соцмережі

 • 1
  Нерозуміння конкурентних переваг цифровізації. Багато підприємств не усвідомлюють, як диджиталізація може підвищити їхню ефективність та конкурентоспроможність порівняно з традиційними методами ведення бізнесу.
 • 2
  Відсутність фінансування. Процес цифровізації потребує значних інвестицій, і багато МСП не мають доступу до необхідних фінансових ресурсів.
 • 3
  Дефіцит кваліфікованих менеджерів. Для впровадження цифрових змін потрібні досвідчені менеджери проєктів, яких часто бракує в українських компаніях.

Три кроки до подолання бар’єрів

Як же можна подолати ці бар’єри? Kharkiv IT Cluster пропонує три кроки, які допоможуть МСП на шляху до цифровізації.

КРОК 1. Розвиток екосистеми цифровізації на національному та регіональному рівні

 • Підтримка ІТ-кластерів. ІТ-кластери можуть стати центрами розвитку та інновацій для місцевих підприємств, надаючи необхідні ресурси та експертну підтримку.
 • Міжрегіональна співпраця. Бізнеси з регіонів, де немає сильних кластерів, можуть співпрацювати із сусідніми областями для обміну ресурсами, зокрема, на базі EDIH — Європейських цифрових інноваційних хабів.

КРОК 2. Створення комплексної програми підтримки цифровізації МСП

 • Фінансування та персонал. Основою такої програми має бути забезпечення фінансування та підготовка кваліфікованих кадрів.
 • Інформаційна підтримка. Держава та донори повинні акцентувати на цифрових змінах для різних секторів економіки, щоб бізнеси зрозуміли переваги таких інвестицій.

КРОК 3. Сприяння використанню електронної комерції та виходу на міжнародні ринки

 • Інтеграція в європейський ринок. Побудова зв’язків із цифровим ринком ЄС допоможе українським підприємствам виходити на нові міжнародні ринки та розширювати свій бізнес.

Kharkiv IT Cluster, який уже дев’ять років розвиває екосистему для технологічного бізнесу, готовий координувати ці зусилля. Наша мета — побудувати внутрішній ринок для сталого розвитку ІТ-галузі. Реалізація дорожньої мапи з цифровізації стане важливим елементом його розбудови.

Підписуйтеся на наші соцмережі

Якщо ви хочете поділитися з читачами SPEKA власним досвідом, розповісти свою історію чи опублікувати колонку на важливу для вас тему, долучайтеся. Відтепер ви можете зареєструватися на сайті SPEKA і самостійно опублікувати свій пост.
0
Прокоментувати
Інші матеріали

Дизайн дитячого простору: середовище, яке виховує та надихає

Алеся Карнаухова 18 липня 2024 12:28

Інклюзивність в iOS: як забезпечити доступність для користувачів з обмеженими можливостями

Vladyslav Khambir 17 липня 2024 16:40

Чому IT-фахівці обирають SKOGUR?

Анна Старкова 17 липня 2024 09:57

Замовляй товари з VARUS.UA у найближче відділення або поштомат Нової пошти

Анна Старкова 16 липня 2024 17:26

Від контенту до конверсії: перфоманс-маркетинг для IT-бізнесу

Viktor Gozhyi 16 липня 2024 10:21