Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Чи має ФОП вести військовий облік та подавати списки працівників до ТЦК?

Inna Sharova
Inna Sharova Lawyer at TAXER
11 червня 2024 3 хвилин читання

У цій статті розглянемо декілька запитань: чи повинен ФОП на спрощеній системі оподаткування вести військовий облік та подавати списки до ТЦК СП про своїх найманих працівників, чи є можливість бронювати ФОПу себе та найманих працівників.

Як ФОП має взаємодіяти з ТЦК

Ведення та організація військового обліку призовників, військовозобов’язаних, резервістів передбачається Порядком організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов’язаних та резервістів від 30 грудня 2022 року №1487.

Відповідно до п. 33 Порядку, персональний військовий облік у державних органах, органах місцевого самоврядування, на підприємствах, в установах та організаціях ведеться за списками персонального військового обліку.

Законодавство про мобілізаційну підготовку та мобілізацію вказує про покладений обов’язок на підприємства, установи та організації щодо мобілізаційної підготовки та мобілізації, а саме: сприяти територіальним центрам комплектування та соціальної підтримки, забезпечувати своєчасне оповіщення і прибуття працівників, які залучаються до виконання обов’язку щодо мобілізації, вести військовий облік призовників, військовозобов’язаних та резервістів із числа працюючих (ст. 21 Закону).

У жодному з вищевказаних нормативних документів не покладено обов’язку ведення військового обліку найманих працівників на фізичну особу-підприємця.

Відтак ФОП роботодавець (платник ЄП):

ФОП (платник ЄП) не може бронювати себе та своїх найманих працівників (ст. 25 Закону «Про мобілізацію та мобілізаційну підготовку»).

Чи зобов’язаний ФОП вимагати від найманого працівника військово-облікові документи під час прийняття на роботу?

ФОП мають право не вести військовий облік найманих працівників, тобто вимагати військово-облікові документи у майбутнього працівника — не обов’язково. Законодавством не передбачена відповідальність для ФОП за працевлаштування працівників без військово-облікового документа. Законодавство покладає обов’язок на працівника надати військовий квиток або інший військово-обліковий документ при прийнятті на роботу.

У разі виникнення додаткових запитань, радо відповім на них у коментарях.

Якщо ви хочете поділитися з читачами SPEKA власним досвідом, розповісти свою історію чи опублікувати колонку на важливу для вас тему, долучайтеся. Відтепер ви можете зареєструватися на сайті SPEKA і самостійно опублікувати свій пост.
0
Прокоментувати
Інші матеріали

Які інструменти для мобілізації матиме Резерв+ до кінця року

Олеся Дерзська 5 годин тому

Розвиток блогу та зважена рекламна стратегія: як компенсувати вплив сезонності на трафік

Наталія Раскопа 14 годин тому

Як створити YouTube-оголошення з високою конверсією у 2024 році?

В'ячеслав Юренко 21 червня 2024 19:00

Взаємодія між ключовими стейкхолдерами — запорука ефективної боротьби з піратством та контрафактом

Владислав Миронович 21 червня 2024 18:00

Як просувати бренд за допомогою текстового контенту

Оксана Павлюк 21 червня 2024 15:00