Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.
preview
Назарій Присяжнюк
Назарій Присяжнюк
22 січня 2024 13 хвилин читання

9 трендів e-commerce-маркетингу в 2024 році

Маркетологи визначають свої пріоритети на 2024 рік на хиткому ґрунті: загальна макроекономічна картина залишається похмурою, панує нерішучість, а волатильність не демонструє жодних ознак спаду. 

SPEKA проаналізувала звіт Fresh Relevance та розповідає, які тенденції матимуть найбільший вплив на e-commerce marketing у 2024 році.

Тренди ecommerce у 2024 році

1. Зростання важливості персоналізації у е-commerce-маркетингу

Якщо зазирнути у минуле, то багато взаємодій із клієнтами були персоналізованими, оскільки вони відбувалися тет-а-тет. Подумайте про кравецьку майстерню, де вам знімали мірки для одягу. Потім значення засобів масової інформації почало зростати, спочатку через газети, потім радіо і телебачення, і персоналізація на деякий час стала менш важливою.

<br>

Перенесемося у 2024 рік, де email-маркетинг стане мейнстримом і, ймовірно, найефективнішим каналом просування. Мало хто може уявити собі сучасну маркетингову кампанію без використання електронної пошти. Персоналізація електронних листів стала набагато складнішою, застосовує багато методів, зокрема ШІ, для складання та оптимізації повідомлень.

Вебсайти відстають у своєму прагненні до персоналізації. Інтернет народився для того, щоб бути анонімним, але це швидко змінюється. Для маркетологів можливість ідентифікувати відвідувачів й отримувати інформацію про їхню поведінку — це золота жила. То чому ж не всі персоналізують свої вебсайти? Це складно.

«Вебперсоналізація — це складно, адже потрібно вивчити кожного гостя, запам’ятати його уподобання та запропонувати саме те, що потрібно, миттєво.
Забудьте про масові розсилки та рекламні банери. Майбутнє — за персоналізацією, де кожен клієнт — бажаний гість, а кожен сайт — затишна крамничка, що знає вас краще за вас,
зазначає Майк Остін, віцепрезидент з питань персоналізації у dotdigital.

2. Зміни у споживацькій довірі

Репутація соціальних мереж похитнулася. Через дезінформацію, що підживлюється зображеннями, згенерованими ШІ, дипфейками та фальшивими авторитетами, у 2024 році споживачі звертатимуться до перевірених джерел інформації. Важливість новинних агенцій, яким довіряють, а також каналів, що належать брендам, як-от електронні розсилки та корпоративні вебсайти, зростатиме.

Імідж соціальних мереж погіршується в усьому світі: 81% дорослого населення США, Великої Британії, Іспанії та Італії стверджують, що у соцмережах багато фейкових новин та дезінформації.

Через ці чинники відновиться довгоочікувана довіра до більш традиційних маркетингових каналів. У нещодавньому дослідженні Fresh Relevance визначили,  що найпопулярнішим каналом отримання рекламних повідомлень серед споживачів є електронна пошта (35%), за нею йдуть вебсайти брендів (32%), а соціальні мережі, як-от TikTok (13%) та Instagram (16%), відстають від них.

Оскільки межа між реальними та фейковими повідомленнями дедалі більше розмивається, маркетологи у e-commerce мають подвоїти зусилля на тих каналах, які споживачі вважають надійними та перевіреними джерелами,
вважає Мартіна Полер, віцепрезидент з маркетингу Fresh Relevance.

3. Наступна хвиля імерсивної комерції

*Імерсивні технології (англ. immersive — занурювати) — технології повного або часткового занурення у віртуальний світ або різні види змішування реальної і віртуальної реальності.

У 2024 році очікується розвиток імерсивної комерції, яка поєднує ШІ та передові технології електронної комерції.

Рушійною силою імерсивної комерції є подолання розриву між онлайн- та офлайн-шопінгом. Вона дозволяє клієнтам отримати захопливий та реалістичний досвід купівлі у 3D, не виходячи з дому або не відвідуючи фізичний магазин.

Підписуйтеся на наші соцмережі

По мірі того як імерсивна комерція набирає обертів, клієнтський досвід ставатиме дедалі більш персоналізованим, інтерактивним і реалістичним. Покупці отримають вигоду від точних рекомендацій, миттєвого попереднього перегляду продуктів та індивідуальних сповіщень про пропозиції, і все це у режимі реального часу. Для ефективної комунікації такого досвіду вирішальну роль відіграватимуть багатоканальні та орієнтовані на ці рішення.

Приклад імерсивної комерції Приклад імерсивної комерції
Використовуючи алгоритми штучного інтелекту та метатехнології, бренди електронної комерції можуть створювати віртуальний досвід, наближений до життя, що підвищує задоволеність покупців,
— зазначив Френк Брукс, керівник відділу маркетингу в регіоні EMEA Dotdigital.

4. Боротьба з фейковими відгуками

За різними оцінками, до 2027 року світові продажі в електронній комерції становитимуть трильйони. Це означає, що багато споживачів переглядатимуть вебсайти, наповнюватимуть кошики і, звичайно ж, читатимуть відгуки, щоб обрати товар. Згідно з дослідженням Trustpilot, 89% споживачів у всьому світі перевіряють відгуки в інтернеті під час онлайн-купівлі.

Скриншот з дослідження Trustpilot<br> Скриншот з дослідження Trustpilot

З огляду на таку залежність від відгуків, життєво важливо, щоб вони були справжніми. Однак через появу ботів та шахрайство з відгуками бізнес та споживачі дуже уважно ставляться до легітимності відгуків. У 2022 році Trustpilot видалив 2,6 млн фейкових відгуків з нашої платформи.

Ці випадки вплинули на створення Коаліції за достовірні відгуки, міжгалузевої співпраці за участі Trustpilot, Amazon, Booking.com, Expedia Group, Glassdoor і Tripadvisor. Коаліція була створена у 2023 році і є першою у своєму роді.

Боротьба з фейковими відгуками має низку переваг для бізнесу. Створюючи безпечне середовище для обміну думками та збирання відгуків про товари та послуги, споживачі можуть почуватися впевненіше, взаємодіючи з компаніями, яким вони довіряють.

Завдяки підвищенню обізнаності та впровадженню превентивних заходів майбутнє онлайн-покупок для споживачів електронної комерції виглядає виглядає не таким хмарним,
зазначила Кейт Ділейні, віцепрезидентка з маркетингу у Великій Британії, Європі та АТР.

5. Партнерські винагороди збагатять програми лояльності

Очікування клієнтів постійно змінюються, але якщо і є потенційна тенденція в утриманні клієнтів та програмах лояльності на найближчі роки, то це стратегічне партнерство. Стратегічне партнерство — це коли компанія залучає інші компанії до програми лояльності для отримання взаємної вигоди.

Партнерські винагороди та співпраця виділені у Глобальному звіті Antavo про лояльність клієнтів за 2023 рік як ключова тенденція, причому 88% компаній вважають, що вони дедалі більше поширюватимуться на ринку в найближчі три роки. Крім того, майбутнє видання нашого звіту за 2024 рік також виявило, що партнерські відносини позитивно впливають на утримання клієнтів.

88% компаній вважають, що зросте прийняття партнерських винагород та співпраці з партнерами, згідно із дослідженням Antavo 88% компаній вважають, що зросте прийняття партнерських винагород та співпраці з партнерами, згідно із дослідженням Antavo
Найбільша перевага партнерських винагород полягає у тому, що вони, безсумнівно, збагачують досвід клієнтів. Доступ до ширшого спектру винагород, навіть якщо це безкоштовна кава чи брендований мерч, однозначно підвищує привабливість програми лояльності,
зазначила Жужа Кечмар, директорка зі стратегії та співзасновниця Antavo.

Проте компаніям, які розглядають можливість співпраці, слід пам’ятати, що не всі партнери однакові, оскільки пошук партнера, який би відповідав їхнім цілям, вважається найбільшим викликом.

6. Використовуйте ШІ для створення конкурентної переваги у е-commerce-маркетингу

У 2023 році відбувся сейсмічний зсув у галузі ШІ — від широко обговорюваної концепції до дієвого інструменту в бізнесі. Минулий рік став переломним, і в 2024 році ШІ стане основним елементом щотижневих стратегій, спонукаючи нас до безпрецедентного зростання та інновацій.

Наші дорожні мапи до 2024 року значною мірою пронизані ШІ і мають чітку мету: не лише покращити клієнтський досвід, а й поліпшити внутрішню динаміку команди. Це подвійний підхід, коли ШІ використовують для забезпечення гіперперсоналізованої взаємодії з клієнтами та для оптимізації наших внутрішніх процесів, роблячи наші робочі процеси більш ефективними та креативними,
зазначив Джеймі Хаскіссон, СЕО e-commerce-агенції JH.

У міру того як ми інтегруємо ШІ, критично важливим аспектом буде навчання наших команд. Вкрай важливо забезпечити їх навичками ефективного та етичного використання ШІ, особливо за обробленні та захисту даних. Це має вирішальне значення для захисту наших даних і даних наших клієнтів.

У 2024 році галузь роздрібної торгівлі стане свідком еволюції ШІ не лише у технологіях, але й у бізнес-культурі. Цього року досвідчені ритейлери використовуватимуть ШІ для створення конкурентної переваги, формуючи нову еру клієнтоорієнтованої та ефективної роздрібної торгівлі.

7. Прогнозована торгівля зробить революцію в електронній комерції

*Предиктивна аналітика — це технологія, яку використовують для визначення ймовірності майбутніх подій. Предиктивна торгівля дозволяє компаніям ухвалювати рішення на основі даних, підвищуючи залученість клієнтів і збільшуючи продажі завдяки більш обґрунтованим стратегіям у ціноутворенні, інвентаризації та маркетингу. 

Уявіть собі світ, де компанії можуть передбачати, чого хочуть клієнти, ще до того, як вони про це дізнаються. Це предиктивна торгівля, заснована на предиктивній аналітиці, яка зробить революцію в електронній комерції у 2024 році.

В авангарді цієї тенденції — інтеграція ШІ, який розробляє прогностичні моделі. Розуміючи поведінку клієнтів на такій глибині, компанії можуть прогнозувати ринкові тенденції, оптимізувати рівень запасів і надавати персоналізований досвід, що підвищує задоволеність клієнтів і стимулює продажі. 

Bigdata також важлива у предиктивній торгівлі. Зараз компанії мають можливість збирати та аналізувати більше даних про клієнтів, ніж будь-коли раніше, отриманих з відвідуваності вебсайтів, транзакцій клієнтів та їхньої активності у соцмережах. Така велика кількість даних сприяє розробленню дедалі більш точних моделей прогнозування, що дозволяє компаніям ухвалювати рішення на основі даних, які випереджають конкурентів.

Предиктивна торгівля буде не просто трендом 2024 року, вона змінить правила гри, які бізнес не може собі дозволити ігнорувати,
зазначив керівник відділу партнерства та інжинірингу рішень у SHOPLINE, Девід Мікін.

8. Менше бійтеся ШІ та більше працюйте з ним 

2023 рік розпалився страхом перед ШІ. На щастя, цей страх вщух і змінився інтересом, дослідженням і, можливо, навіть деяким прийняттям. Дедалі більше схоже на те, що ШІ, великі мовні моделі та ML допоможуть нам більше, ніж зашкодять.

У 2024 році ми очікуємо менше страху щодо ШІ та більше роботи з ним. Ми хочемо бачити кращу точність у ширшому діапазоні тем, але особливо ми шукаємо кращої інтеграції у системах для автоматизації, генерації та оброблення інформації у масштабах, не виходячи з певної системи,
зазначив Дарін Лінч, засновник і СЕО Irish Titan.

Ми бачили, як Shopify запустив Shopify Magic, BigCommerce впроваджує інструменти ШІ, а Shopware запускає AI Copilot. Ми часто говоримо, що «легше керувати, ніж створювати», тому вбудовані у платформи інструменти ШІ —  це легкий спосіб створити відправну точку, навіть (особливо) якщо врешті ви зміните фінальну версію до невпізнання.

Ми хотіли б бачити ML-моделі для все більш складних завдань, як-от розумний пошук, персоналізовані рекомендації щодо продуктів, виявлення шахрайства, предиктивна аналітика і просто для того, щоб зробити електронну комерцію швидшою, дешевшою і якіснішою,
зазначив фаундер.

9. Схильність до cookie першої та нульової сторін для зростання

Зі смертю файлів cookie третьої сторони бренди електронної комерції та туристичні бренди будуть більше працювати з наявним трафіком для досягнення довгострокових результатів.

За даними Martech, 45% маркетологів інвестують щонайменше 50% своїх бюджетів у тактики, які потребують використання сторонніх файлів cookie. Крім того, дослідження Adobe, проведене цього року, показало, що 75% керівників маркетингових та CX-відділів досі покладаються на сторонні файли cookie.

Зображення cookie у браузерах<br> Зображення cookie у браузерах

Досягнення та підтримка зростання електронної комерції і так було досить складним завданням. Тепер, коли це стане ще складнішим, бренди будуть змушені змусити свої власні канали працювати ще інтенсивніше.

Я прогнозую, що у 2024 році ми побачимо, що дедалі більше брендів зосереджуватимуть свої зусилля на конвертації підписників та наявного трафіку, використовуючи дані від перших та нульових сторін. Маркетологи покладатимуться на гейміфікацію та збір даних, щоб дізнатися більше про своїх анонімних відвідувачів, щоб якнайшвидше персоналізувати комунікацію,
зазначив Домінік Карельс, менеджер з маркетингу зростання Fresh Relevance.

*Дані нульової сторони — це ті, якими клієнт навмисно та завчасно ділиться з брендом.
Файли cookie першої сторони зазвичай використовують для визначення мови і місця розташування або забезпечення функціональності основного вебсайту.
Файли cookie третіх сторін належать іншим сторонам, зокрема бізнес-партнерам або постачальникам послуг, і керуються ними.

Підписуйтеся на наші соцмережі

50 UAH 150 UAH 500 UAH 1000 UAH 3000 UAH 5000 UAH
0
Прокоментувати
Інші матеріали

GPT-4o mini — нова модель OpenAI, дешевша та розумніша

Сергій Коноплицький 19 хвилин тому

Китай ставить на паузу регулювання штучного інтелекту

Сергій Коноплицький 17 липня 2024 13:25

Від контенту до конверсії: перфоманс-маркетинг для IT-бізнесу

Viktor Gozhyi 16 липня 2024 10:21

Alphabet хоче купити кібербезпековий стартап Wiz

Олеся Дерзська 15 липня 2024 17:06

Google Gemini втрутився до користувацького PDF-файлу

Олеся Дерзська 15 липня 2024 16:23