Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Як персоналізація врятує ваш контент

Katya Miachina
Katya Miachina Lead Content Manager at Welltech
19 грудня 2022 5 хвилин читання

Більшість застосунків для здоров'я та фітнесу пропонують своїм користувачам контент: відео, короткі статті, опитування, програми з інструкцією, рецепти тощо. Зазвичай повний доступ до цього контенту надається на платній основі. Проте головне питання полягає в тому, як створити контент, вартий того, щоб за нього платити? Адже людина може отримати будь-яку необхідну інформацію безкоштовно за допомогою пошукової системи чи соціальних мереж.

З мого досвіду, одним із найефективніших способів вирішення цієї проблеми є персоналізація контенту.

Персоналізація контенту — це спосіб використання того, що ви знаєте про свою аудиторію, щоб адаптувати те, що ви пропонуєте, до її конкретних запитів і потреб.

Чому персоналізація контенту важлива

По-перше, в інтернеті великі об'єми безкоштовного контенту, його навіть занадто багато. Вас, мабуть, не раз дратувало те, як складно знайти відповідь на свої запитання у статтях, які легко можна нагуглити. Найімовірніше, ваші користувачі почуваються так само, коли шукають інформацію про те, як краще досягти своїх цілей у питаннях здоров'я та фітнесу.

Крім того, персоналізація може допомогти нам передбачити поведінку чи проблеми людини ще до того, як вона сама усвідомить їх. Отже, адаптація контенту до потреб ваших користувачів, безперечно, збільшує їхні шанси досягнення цілей з покращення здоров'я, які привели їх до вас. Це означає, що у вас будуть задоволені споживачі, а саме цього ми й прагнемо досягти.

Як персоналізувати контент

Ви не можете створити контент особисто для кожного з ваших користувачів. І хоча слід пам'ятати, що кожен із наших клієнтів має різне походження, цілі, рідну мови тощо, є деякі особливості, які їх об'єднують. Вам потрібно визначити ці характерні особливості та використати їх, щоб розділити вашу аудиторію на сегменти або когорти.

У Welltech ми збираємо дані, що допоможуть нам персоналізувати контент, під час входу користувачів у застосунок

Проте такі дані не можуть дати чіткого розуміння потреб та проблем користувачів. На їх основі ми можемо висунути лише певні гіпотези, тому завжди краще проконсультуватися зі справжніми експертами у цій галузі. У Welltech це рада міжнародних нутриціологів, дієтологів та інших експертів зі здорового харчування та способу життя, які мають досвід щоденної роботи з реальними людьми, що мають подібні проблеми, стан здоров'я та цілі, схожі на цілі наших користувачів. Ми повідомляємо експертам про наші припущення та ідеї, щоб дізнатися, чи може наш контент допомогти їхнім клієнтам, а отже, і нашій аудиторії.

Також може бути корисно отримати фідбек безпосередньо від користувачів застосунку. Існують різні способи для цього: збирати відгуки через NPS або у магазинах застосунків, проводити інтерв'ю з клієнтами тощо. Але, з мого досвіду, на тому етапі, коли ви лише перевіряєте гіпотезу, краще створити опитування. Для цього є багато сервісів, які ви можете використовувати, наприклад, User Testing або Maze. Але важливо обрати цільову аудиторію, яка відповідає вашому застосунку.

Коли ваші гіпотези вже перевірені, саме час сегментувати аудиторію. Краще почати з малого — розділити користувачів за загальними показниками, такими як стать, вік, цілі, мова тощо.

Наступним кроком є розуміння того, наскільки буде відрізнятися контент для кожного із цих сегментів.

Це можуть бути такі відмінності:

  • 1
    Різні теми контенту, наприклад, людям, які взагалі не тренувалися, знадобиться інформація про те, як почати тренуватися, приклади найкращих тренувань для початківців тощо. А от завсідникам тренажерного залу потрібна розширена інформація про тренування, спортивне харчування тощо.
  • 2
    Різні формати контенту, наприклад, бебі-бумери ймовірно прочитають довгу статтю, тоді як покоління Z обере перегляд короткого відео.
  • 3
    Різний тон / мовні засоби: з'ясуйте, який сленг, культурні нюанси чи тон будуть близькими та зрозумілими для кожного з ваших сегментів.

Але незалежно від того, наскільки добре ви підготуєтеся і скільки досліджень та перевірок гіпотез зробите, вам однаково доведеться вносити зміни до своєї гіпотези, сегментів та контент-плану. Насамперед на них вплинуть зміни у тенденціях щодо контенту або у контенті ваших конкурентів. Ось чому корисно запланувати регулярний перегляд контенту, який міститиме перегляд сегментів та основних гайдлайнів.

На них також має впливати фідбек/відгуки, які ви отримуєте від своєї аудиторії. У Welltech ми використовуємо NPS-відгуки та інтерв'ю з нашими користувачами, щоб дізнатися, чи справді наш контент допомагає їм досягти своїх цілей.

Неможливо створити ідеально персоналізований контент, який змінить життя ваших користувачів, але якщо ви проведете достатню дослідницьку роботу, побудуєте правильну гіпотезу, а надалі будете уважно дослухатися до відгуків користувачів, ви, безумовно, будете на правильному шляху. 
Якщо ви хочете поділитися з читачами SPEKA власним досвідом, розповісти свою історію чи опублікувати колонку на важливу для вас тему, долучайтеся. Відтепер ви можете зареєструватися на сайті SPEKA і самостійно опублікувати свій пост.
0
Прокоментувати
Інші матеріали

Як створити YouTube-оголошення з високою конверсією у 2024 році?

В'ячеслав Юренко 43 хвилини тому

Як просувати бренд за допомогою текстового контенту

Оксана Павлюк 4 години тому

DevOps-курси за донати війську: як працює ініціатива «Навчання за донат»

Аліна Баля 7 годин тому

Data Security: як імплементувати LLM безпечно

Олег Богуславський 20 червня 2024 19:15

ШІ для молодих архітекторів — наставник, підрядник, конкурент чи помічник?

Сергій Іванов-Костецький 20 червня 2024 17:00