Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

3D-сканування очей на основі штучного інтелекту може виявити ознаки хвороби Паркінсона

Богдан Камінський
Богдан Камінський
23 серпня 2023 2 хвилин читання

3D-сканування очей, яке використовують в офтальмологічних клініках і магазинах оптики, може допомогти виявити ознаки хвороби Паркінсона приблизно за сім років до появи клінічних симптомів. Про це пише The Next Web.

У своєму дослідженні команда з Університетського коледжу Лондону та офтальмологічної лікарні Мурфілдс залучила оптичну когерентну томографію (ОКТ). Вона дозволяє отримати поперечний зріз сітківки з деталізацією до однієї тисячної міліметра менш ніж за хвилину. Це єдиний неінвазивний спосіб спостерігати клітинні шари під поверхнею шкіри.

Також дослідники використали штучний інтелект для аналізу ОКТ-сканів з двох великих баз даних: AlzEye та UK Biobank, що містять понад 154 тис. та 67 тис. знімків відповідно.

Зміни сітківки ока пов’язані з хворобою Паркінсона

Підписуйтеся на наші соцмережі

Результати підтвердили попередні висновки про більш тонке внутрішнє сплетіння гангліозних клітин у пацієнтів з хворобою Паркінсона. Вчені також виявили атрофію внутрішнього ядерного шару та з’ясували, що зменшення товщини обох шарів пов'язане з розвитком хвороби.

Попри необхідність подальших досліджень провідний автор доктор Зігфрід Вагнер сподівається, що цей метод незабаром може стати інструментом попереднього скринінгу для людей, схильних до ризику розвитку хвороби Паркінсона.

Водночас група під керівництвом старшого автора дослідження, професора Пірса Кіна, отримала фінансування від Міністерства досліджень та інновацій Великої Британії для масштабування та перевірки базової моделі.

Дослідження додає цінності зрослій галузі окуломіки. Вона використовує машинне навчання і дані сканування очей для виявлення ознак таких захворювань, як хвороба Альтцгеймера і розсіяний склероз.

Підписуйтеся на наші соцмережі

0
Прокоментувати
Інші матеріали

Intel очікує $1 млрд доходу від програмного забезпечення до 2027 року

Вікторія Рудзінська 12 липня 2024 22:04

Microsoft готується до запуску Copilot в OneNote для аналізу рукописних нотаток

Вікторія Рудзінська 12 липня 2024 19:38

Флешмоб з Ice Bucket Challenge повертається через 10 років

Олеся Дерзська 12 липня 2024 14:15

З 25 по 28 липня у Києві пройде літній AI Startup Camp

Олеся Дерзська 11 липня 2024 15:26

Майбутнє вже тут: огляд новинок від Samsung

Анна Старкова 11 липня 2024 14:20