3D-сканування очей на основі штучного інтелекту може виявити ознаки хвороби Паркінсона
3D-сканування очей, яке використовують в офтальмологічних клініках і магазинах оптики, може допомогти виявити ознаки хвороби Паркінсона приблизно за сім років до появи клінічних симптомів. Про це пише The Next Web.
У своєму дослідженні команда з Університетського коледжу Лондону та офтальмологічної лікарні Мурфілдс залучила оптичну когерентну томографію (ОКТ). Вона дозволяє отримати поперечний зріз сітківки з деталізацією до однієї тисячної міліметра менш ніж за хвилину. Це єдиний неінвазивний спосіб спостерігати клітинні шари під поверхнею шкіри.
Також дослідники використали штучний інтелект для аналізу ОКТ-сканів з двох великих баз даних: AlzEye та UK Biobank, що містять понад 154 тис. та 67 тис. знімків відповідно.
Зміни сітківки ока пов’язані з хворобою Паркінсона
Результати підтвердили попередні висновки про більш тонке внутрішнє сплетіння гангліозних клітин у пацієнтів з хворобою Паркінсона. Вчені також виявили атрофію внутрішнього ядерного шару та з’ясували, що зменшення товщини обох шарів пов'язане з розвитком хвороби.
Попри необхідність подальших досліджень провідний автор доктор Зігфрід Вагнер сподівається, що цей метод незабаром може стати інструментом попереднього скринінгу для людей, схильних до ризику розвитку хвороби Паркінсона.
Водночас група під керівництвом старшого автора дослідження, професора Пірса Кіна, отримала фінансування від Міністерства досліджень та інновацій Великої Британії для масштабування та перевірки базової моделі.
Дослідження додає цінності зрослій галузі окуломіки. Вона використовує машинне навчання і дані сканування очей для виявлення ознак таких захворювань, як хвороба Альтцгеймера і розсіяний склероз.
Раніше SPEKA писала, що данські вчені знайшли у мозку групу нейронів, яка зупиняє будь-які рухи.