Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Сон на боці знижує розвиток хвороб Паркінсона та Альцгеймера

Юлія Мирська
Юлія Мирська
26 червня 2023 2 хвилин читання

Вчені з Університету Стоуні Брук виявили, що сон на боці може знижувати ризик розвитку хвороби Паркінсона, повідомляє Physicalrehabstl.

Це неврологічне захворювання, що руйнує мозок та вражає приблизно 10 мільйонів людей у ​​всьому світі, також хвороба викликає тремтіння та проблеми з рухливістю. 

Дослідження показало, що сон на боці допомагає лімфатичній системі ефективніше очищати мозок від потенційно шкідливих відходів, які пов'язані з ризиком розвитку хвороби Паркінсона.

Підписуйтеся на наші соцмережі

Вчені провели дослідження, використовуючи МРТ-сканування, щоб вивчити, як лімфатична система очищає відходи у мозку щурів. Вони виявили, що коли тварини спали на боці, а не на спині чи животі, їхні лімфатичні системи працювали ефективніше, очищаючи потенційно шкідливі відходи.

Незважаючи на те, що потрібні додаткові дослідження на людях, вчені вважають, що переваги, виявлені у дослідженні, можуть бути застосовані й до людей. 

Враховуючи, що сон на боці є найпоширенішим положенням для сну у більшості людей, ця звичка може мати позитивний вплив на загальне здоров'я і допомагати знизити ризик розвитку не тільки хвороби Паркінсона, але і хвороби Альцгеймера, іншого неврологічного захворювання, яке погіршує пам’ять та інші важливі функції мозку.

Для багатьох людей зміна положення сну може бути простим і ефективним способом зниження ризику розвитку цих хвороб. Проте, важливо мати на увазі, що це лише один з багатьох факторів, які впливають на здоров'я мозку. 

Підписуйтеся на наші соцмережі

0
Прокоментувати
Інші матеріали

Вчені виявили новий мікроконтинент між Гренландією і Канадою

Дмитро Мухін 21 липня 2024 19:40

Усміхатися щонайменше раз на день наказали японцям

Владислав Паливода 12 липня 2024 07:00

Нова компанія Альтмана створить ШІ-тренера зі здоров’я

Вікторія Рудзінська 10 липня 2024 19:51

Учені з’ясували, чому коти дряпають меблі

Дмитро Мухін 6 липня 2024 19:38

Що таке мультитаскінг і чому він псує нашу роботу, оцінки та сон

Олександр Тартачний 6 липня 2024 09:45