Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Сон на боці знижує розвиток хвороб Паркінсона та Альцгеймера

0
26 червня 2023 2 хвилин читання

Вчені з Університету Стоуні Брук виявили, що сон на боці може знижувати ризик розвитку хвороби Паркінсона, повідомляє Physicalrehabstl.

Це неврологічне захворювання, що руйнує мозок та вражає приблизно 10 мільйонів людей у ​​всьому світі, також хвороба викликає тремтіння та проблеми з рухливістю. 

Дослідження показало, що сон на боці допомагає лімфатичній системі ефективніше очищати мозок від потенційно шкідливих відходів, які пов'язані з ризиком розвитку хвороби Паркінсона.

Підписуйтеся на наші соцмережі

Вчені провели дослідження, використовуючи МРТ-сканування, щоб вивчити, як лімфатична система очищає відходи у мозку щурів. Вони виявили, що коли тварини спали на боці, а не на спині чи животі, їхні лімфатичні системи працювали ефективніше, очищаючи потенційно шкідливі відходи.

Незважаючи на те, що потрібні додаткові дослідження на людях, вчені вважають, що переваги, виявлені у дослідженні, можуть бути застосовані й до людей. 

Враховуючи, що сон на боці є найпоширенішим положенням для сну у більшості людей, ця звичка може мати позитивний вплив на загальне здоров'я і допомагати знизити ризик розвитку не тільки хвороби Паркінсона, але і хвороби Альцгеймера, іншого неврологічного захворювання, яке погіршує пам’ять та інші важливі функції мозку.

Для багатьох людей зміна положення сну може бути простим і ефективним способом зниження ризику розвитку цих хвороб. Проте, важливо мати на увазі, що це лише один з багатьох факторів, які впливають на здоров'я мозку. 

0
Icon 0

Підписуйтеся на наші соцмережі

Інші матеріали

Як підібрати КВЕД для ФОП бізнес-тренера, який надає послуги з коучингу?

Inna Sharova 13 червня 2025 16:30

Акумулятори для СЕС: як не помилитись з вибором?

Антон Березинський 12 червня 2025 15:55

Секрети утримання курсу: топ-інсайти з воркшопу Алекса Момота та Kumeka team

Тарас Мазур 12 червня 2025 15:24

Як створити криптобіржу мрії: формула успіху для інвесторів і партнерів

Владислав Гринів 13 червня 2025 13:14

Як працює WE Finance Code в Руанді та інших 26 країнах? Тепер — черга України!

Марина Саприкіна 13 червня 2025 15:00