Завод Антонов вироблятиме французький безпілотник Aarok: що відомо про угоду
Деталі угоди між Turgis & Gaillard та Антонов
Вперше про БПЛА стало відомо влітку 2023 року, коли його представили на Паризькому авіасалоні. Aarok — дрон класу MALE (Medium Altitude Long Range) з розмахом крил майже 22, а його вартість близько 50 млн євро. Його розробку тримали в секреті. Це найбільший ударно-розвідувальний дрон в історії Франції. Його вага — 2,5 тонни, він здатен нести 3 тонни навантаження (разом з боєприпасами та паливом). Для України пропонують його зменшену версію.
Підписуйтеся на наші соцмережі
One of the more interesting exhibits at @salondubourget will be this new UAV from Turgis & Gaillard. Seemed quite unremarkable to me when I first saw the picture...until I saw the size of the man stood by the wing. What a beast!! @JanesINTEL story by Frédéric Lert to come. pic.twitter.com/Fkow9HhW1a
— Gareth Jennings (@GarethJennings3) June 14, 2023
Угоду з Україною французькі виробники підписали 28 вересня, під час візиту очільника оборонного відомства Франції Себастьяна Лекорню до Києва. Від імені французької Turgis & Gaillard угоду підписав військовий радник компанії Жан-Франсуа Ферле, колишній керівник Управління військової розвідки.
Деталі угоди, зокрема заплановану кількість одиниць не повідомляють. Водночас відомо, що майбутній безпілотник буде призначений для ЗСУ.
За словами президента і засновниці Turgis & Gaillard Фанні Тюржі, безпілотник «має злетіти в Україні наступного року та не призначений для експорту».
Разом з тим, Україні та Франції у рамках цього проєкту ще треба буде узгодити складові та яке обладнання отримають українські копії.
Технічні характеристики дрона Aarok та роль на фронті
Завдання, які безпілотник Aarok може виконувати на полі бою, доволі стандартні — це розвідка, а також ударні місії. Такий БПЛА може бути оснащений радарами системами радіотехнічної розвідки тощо. На озброєнні у нього ракети класу «повітря-земля» AASM Hammer, які можуть мати бойову частину від 125 до 1000 кг і дальність у 35 км, або ж до 4 високоточних керованих боєприпасів, вагою до 250 кг.
Окремою перевагою безпілотника називають доволі міцні стійки шасі, завдяки яким він може злітати з нерівних полів — для його використання не потрібна підготовлена інфраструктура.