Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×
Упс!
Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Зберігаємо спокій і здоровий режим. Три безкоштовні застосунки для хорошого сну

Тетяна Новак
Тетяна Новак
16 лютого 2022 4 хвилин читання

За даними Університету імені Джона Гопкінса, періоди безсоння бувають у третини населення світу. А кожен десятий страждає на хронічні розлади сну, що часом провокують розвиток діабету, серцевих захворювань, депресії та інших проблем зі здоров'ям. 

Зимова негода і геополітична напруга можуть стати каталізаторами проблем зі сном. Редакція SPEKA обрала три мобільні застосунки з різним функціоналом, що допоможуть вам добре виспатись у будь-якій незрозумілій ситуації. 

Sleep Cycle: розумний будильник

Головне завдання застосунку — розбудити користувача під час швидкої фази сну, коли мозку найлегше увімкнутись й адаптуватись до навколишньої реальності. 

За словами розробників, фази можна визначити за характерними рухами сплячої людини. Точніше, за звуками та вібраціями, що їх супроводжують: саме такі дані аналізують запантентовані алгоритми штучного інтелекту Sleep Cycle. Головне  —  покласти гаджет із застосунком ближче до себе, приміром, на приліжкову тумбочку. 

Застосунок має платну версію, де можна відстежувати статистику свого сну та експортувати ці дані в Excel для детальної аналітики. Ще одна корисна преміумфункція — детектор хропіння, що допоможе оцінити масштаби проблеми і за потреби вчасно звернутися до лікаря. Ціна підписки дорівнює $9,99 на місяць або $39,99 на рік.

Sleep Cycle можна встановити на телефони з iOS та Android, а також годинники Apple Watch. 

Rain Rain Sleep Sounds: заспокійливий гомін

Застосунок містить базу з понад 50 безкоштовних аудіозаписів для релаксації, найпопулярнішими з яких є звуки дощу, завірюхи та котячого муркотіння. 

Функціонал дозволяє поєднувати декілька ефектів в один аудіорядок, створювати індивідуальні плейлисти, налаштовувати графіки зміни гучності, а також, за потреби, приглушувати високі частоти. За $3,99 на місяць або $29,99 на рік можна оформити преміумпідписку без реклами, а також отримати доступ до понад 60 додаткових звуків.

За словами розробників, Rain Rain можна використовувати не лише для швидкого засинання, але й для медитацій та боротьби з тривожністю.

Застосунок доступний у Google Play, App Store та на платформі Amazon.

Awoken: зрежисовані сни

Усі, хто стикався з нічними кошмарами, пам'ятає те відчуття, коли не можеш ані змінити перебіг подій, ані прокинутися. Розробники Awoken обіцяють навчити користувачів онейронавтиці — технології так званих керованих сновидінь, що дозволяє активно впливати на сюжет сну і навіть режисувати його за власним бажанням. 

У компанії кажуть, що таким чином можна отримати яскраві враження, неможливі у реальному житті, а також відпрацювати старі психологічні травми. Наголосимо, що за відсутності переконливої доказової бази ця практика у наукових колах має суперечливу репутацію. 

Насамперед застосунок надає користувачам поради, як усвідомити, що ти спиш, і спробувати взяти розвиток сну під контроль. Одразу після пробудження свій досвід можна зафіксувати у приватному щоденнику — записати текстом або надиктовувати голосом. Після такої підготовки онейронавти мають навчитися входити в усвідомлений сон за допомогою спеціальних звукових тригерів. 

Натепер Awoken працює лише на телефонах з Android.

0
Прокоментувати
Інші матеріали

Monobank дозволив купувати більше валюти через застосунок

Христина Коновалова 1 жовтня 2022 18:48

Шкідлива робота: космічні польоти підвищують ризик розвитку раку та серцевих захворювань

Наталія Миронова 1 жовтня 2022 12:52

10 корисних застосунків для ментального здоров'я. Слухаємо музику, ведемо щоденник та спілкуємося з розумним чатботом

Христина Коновалова 30 вересня 2022 18:35

З'явився новий застосунок для спілкування українців за кордоном — «Нумо Спільно»

Вадим Добровольський 29 вересня 2022 20:15

Компанія, яка володіє TikTok, стала одним з лідерів за рівнем доходів від своїх застосунків

Ірина Маринюк 13 вересня 2022 17:23