Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Замовлення відомої американської компанії: керівник Archer про тиск на бізнес та блокування роботи з боку НАБУ

Владислав Миронович
Владислав Миронович Журналіст та редактор колонок SPEKA
3 квітня 2024 3 хвилин читання

У жовтні 2023 року в офісі компанії Archer, яка спеціалізується на виробництві електроніки, зокрема, тепловізорів для ЗСУ, відбувся обшук НАБУ. Під час цієї процедури слідчі конфіскували креслення, документацію та заморозили рахунки компанії. Таке блокування рахунків постачальників і партнерів серйозно ударило по фінансовим можливостям Archer, проте вона продовжує, хоч і з проблемами, виробництво. З її керівником про ситуацію, що склалася, поговорило видання The Page.

У чому претензії НАБУ

Керівник Archer Олександр Яременко зауважує, що компанія виконала приблизно 100 контрактів для оборонного сектору з 2014 року, вісім з яких з Міністерством оборони України

«Я знаю, що це було — замовлення відомої американської компанії. Вони стверджують, що ми загрожуємо безпеці США, вкрали у них технології. Тому НАБУ виконувало роботу розвідки. Вилучило всі документи і креслення з 2019 року. Але фахівці перевірили й довели, що Archer не загрожує нікому, а відбуваються комерційні розборки», — заявив Олександр Яременко.

Підписуйтеся на наші соцмережі

За його словами, ця ситуація є чіткою спробою зачистки українського ринку з боку іноземних компаній, які прагнуть увійти на цей ринок. Натепер технічні засоби, документація та контракти Archer перебувають у НАБУ, а кошти партнерів заблоковані.

«Спочатку НАБУ говорило, що ми взяли гроші, але не виконали контракти для Міноборони. Коли вони зрозуміли, що всі контракти виконані, вони почали проводили експертизу, чому наш військовий пристрій дорожчий, а китайський цивільний дешевший. Але зазвичай закордонні клієнти купують наші прилади дорожче, ніж ми продаємо МО, зокрема посольство США», — зазначає Олександр Яременко.

Як зберегти Archer

Керівник Archer заявив, що він сам веде розслідування з приводу того, хто замовив атаку на його компанію. За словами Яременка, у США вже готують позови проти компаній, які замовили Archer.

Олександр Яременко зазначає, що в Україні зовсім небагато зброярських компаній, які можуть конкурувати з іноземними. І їх треба зберегти.

«Якби я жив у Франції або в Америці, таку компанію, як Archer, носили б на руках. Бо ми вміємо робити все — від охолоджуваних танкових прицілів до снайперських комплексів. Зараз 17 тис. наших приладів працюють у військах. Ми не взяли у держави жодної гривні ані на розроблення, ані на ремонти», — говорить Олександр Яременко.

Він повідомив, що після постанови РНБО щодо економічної безпеки та стабільності у період воєнного стану, впровадженої указом президента від 23 січня 2024 року №21/2024, нічого не змінилося — ніхто нічого не хоче або не може зробити, при цьому всі знають про ситуацію компанії.

Та попри таку складну ситуацію Олександр Яременко не втрачає оптимізму: «Ми працюємо, пережили блокування і шок за рахунок інших контрактів. Окрім Міноборони, у нас ще є західні замовники та інші силові структури України. Ми не «прокладка», як про нас сказала слідча НАБУ».

Підписуйтеся на наші соцмережі

50 UAH 150 UAH 500 UAH 1000 UAH 3000 UAH 5000 UAH
0
Прокоментувати
Інші матеріали

Випивка — так: Таїланд хоче переглянути свої обмеження на алкоголь

Владислав Паливода 3 липня 2024 08:09

Чи може сервісна економіка зробити світ багатим?

Олександр Тартачний 27 червня 2024 14:40

Три речі, які потребують постійної уваги підприємця

Владислав Миронович 19 червня 2024 10:00

Як просувати свій бізнес у Telegram, розповість Netpeak 20 червня

Олеся Дерзська 18 червня 2024 21:50

Найпоширеніші функції ERP, про які ви могли не знати

Vira Bondarenko 13 червня 2024 14:00