Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Youtube-шахрая засудили до 5 років за крадіжки роялті

Богдан Камінський
Богдан Камінський
30 червня 2023 3 хвилин читання

Американський суд ув’язнив на 70 місяців шахрая з YouTube Хосе Терана, який організував одну з найбільших афер з музичними роялті в історії. Про це пише Ars Technica.

За даними прокурора округу Аризона Гері Рестайно, афера тривала п'ять років, протягом яких він заволодів правами на 50 тис.пісень. В результаті $23 млн авторських відрахувань були переведені від переважно латиноамериканських виконавців на банківські рахунки Терана та його співучасників.

Згідно із вироком, Теран «отримав понад $6 млн особистого прибутку» і продовжував привласнювати $190 тис. викрадених роялті. Він приховував кошти від офіційних осіб навіть після того, як йому звинуватили в шахрайстві

Крім цього, суд призначив виплатити потерпілим $1,4 млн. Але уряд намагається встановити зв’язок з жертвами, більшість з яких проживає за межами США, щоб зібрати більше інформації для майбутніх слухань щодо реституції.

Як працювала найбільша афера з музичними роялті

У 2017 році Теран та Вебстер Батиста Фернандес створили лейбл MediaMuv, щоб вилучати незароблені роялті, заявляючи про право власності на пісні на YouTube. Для пошуку композицій «без активної монетизації» вони найняли вісім осіб.

Дізнавшись, які пісні є вразливими, MediaMuv маніпулювали системою YouTube, яка виплачує винагороду правовласникам музики.

YouTube використовує систему управління контентом та Content ID, щоб допомогти правовласникам ідентифікувати та збирати роялті за звукозаписи. Багато артистів не мають доступу до цих інструментів, тому наймають третіх осіб для моніторингу своїх авторських прав.

Однак деякі музиканти відмовляються наймати посередників. Саме цю вразливість і використали шахраї.

MediaMuv збирала роялті через компанію з управління правами AdRev. За даними прокуратури, шахраї використовували її для створення «багатошарового фасаду», щоб надати своїй бібліотеці «більшої достовірності».

YouTube-аферистів впіймали через жадібність

За словами експертів, шахрайство з роялті на YouTube — це розповсюджена практика. Зазвичай зловмисники вимагають невеликий відсоток відрахувань за пісні, сподіваючись залишитися непоміченими.

Однак MediaMuv виявився більш «нахабним». Як повідомляв Billboard, лейбл «часто» заявляючи про «100% роялті за майстер-запис або публікацію».

Правовласники зверталися до AdRev та MediaMuv, але Теран наполягав, що його компанія законний власник пісень.

В той час AdRev був впевнений, що MediaMuv є законним власником. Скарги музикантів компанія пояснювала звичайними проблемами, які виникають під час моніторингу великої бібліотеки пісень.

Батіста уклав угоду про визнання вини у квітні 2022 року, розкривши «ключові моменти» афери. Теран в той час стверджував про свою невинуватість.

Нагадаємо, SPEKA писала про шахрая, який за допомогою штучного інтелекту та deepfake видурив у чоловіка $622 тис.

50 UAH 150 UAH 500 UAH 1000 UAH 3000 UAH 5000 UAH
0
Прокоментувати
Інші матеріали

У мережі X поширюються фейкові акаунти, які публікують інформацію про вибори у США

Владислав Паливода 20 годин тому

Кіберзлочинці викрали конфіденційні дані американців

Владислав Паливода 25 травня 2024 08:00

США надають Україні новий пакет військової допомоги на $275 млн

Владислав Паливода 24 травня 2024 22:02

США планують передати Україні артилерію та боєприпаси на $275 млн

Владислав Паливода 24 травня 2024 17:42

США звинувачують китайського мільярдера у шахрайстві на понад $1 млрд

Владислав Паливода 24 травня 2024 07:00