Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Шахрай за допомогою штучного інтелекту та deepfake видурив у чоловіка $622 тис.

Олександр Тартачний
Олександр Тартачний журналіст
25 травня 2023 2 хвилин читання

Шахраю з північного Китаю вдалося виманити гроші у чоловіка, створивши за допомогою штучного інтелекту обличчя та голос його друга.  

Поліція міста Баотоу в регіоні Внутрішня Монголія повідомила, що злочинець використовував  deepfake — технологію зміни обличчя на базі ШІ, щоб видати себе за друга жертви під час відеодзвінка. Таким чином йому вдалось отримати переказ у розмірі 4,3 млн юанів, що дорівнює $622 тис. Жертва переказала гроші, вважаючи, що його другу потрібно внести заставу під час торгів.

Чоловік зрозумів, що його обдурили лише після того, як його реальний друг пояснив, що не в курсі ситуації. За словами поліцейських, вони повернули більшу частину вкрадених коштів та працюють над пошуком решти.

Цей випадок викликав бурхливу реакцію у китайській соцмережі Weibo. Користувачів хвилює загроза конфіденційності та безпеці в Інтернеті, а хештег #AI scams are exploding across the country (#ШІ шахрайство поширюється по всій країні) набрав понад 120 мільйонів переглядів.

Шахрайство з використанням штучного інтелекту зростає в усьому світі, а на початку цього року Федеральна торгова комісія США (FTC) опублікувала сповіщення для споживачів про нові випадки шахрайства з клонуванням голосу. Зокрема люди похилого віку все частіше стають жертвами шахраїв, які використовують технологію клонування голосу, щоб видавати себе за родичів, кажучи, що їм потрібні гроші на випадок надзвичайних ситуацій.

50 UAH 150 UAH 500 UAH 1000 UAH 3000 UAH 5000 UAH
0
Прокоментувати
Інші матеріали

Розвиток ШІ принесе світовій економіці $4,1 трлн

Артем Житкевич 2 години тому

Єврокомісія заперечує проведення антимонопольного розслідування щодо NVIDIA

Артем Житкевич 5 годин тому

DeepMind випустила модель RT-X, яка навчає роботів розвивати нові навички

Богдан Камінський 5 годин тому

Rockstar Games додала в ПК-версію GTA Online модерацію голосових чатів на основі ШІ

Богдан Камінський 5 годин тому

Samsung уклав угоду з Tenstorrent щодо виробництва чипів ШІ

Юлія Мирська 9 годин тому