Шахрай за допомогою штучного інтелекту та deepfake видурив у чоловіка $622 тис.
Поліція міста Баотоу в регіоні Внутрішня Монголія повідомила, що злочинець використовував deepfake — технологію зміни обличчя на базі ШІ, щоб видати себе за друга жертви під час відеодзвінка. Таким чином йому вдалось отримати переказ у розмірі 4,3 млн юанів, що дорівнює $622 тис. Жертва переказала гроші, вважаючи, що його другу потрібно внести заставу під час торгів.
Цей випадок викликав бурхливу реакцію у китайській соцмережі Weibo. Користувачів хвилює загроза конфіденційності та безпеці в Інтернеті, а хештег #AI scams are exploding across the country (#ШІ шахрайство поширюється по всій країні) набрав понад 120 мільйонів переглядів.
Шахрайство з використанням штучного інтелекту зростає в усьому світі, а на початку цього року Федеральна торгова комісія США (FTC) опублікувала сповіщення для споживачів про нові випадки шахрайства з клонуванням голосу. Зокрема люди похилого віку все частіше стають жертвами шахраїв, які використовують технологію клонування голосу, щоб видавати себе за родичів, кажучи, що їм потрібні гроші на випадок надзвичайних ситуацій.