Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Як зміниться Twitter і що робити українським користувачам?

Ivan Verstyuk
Ivan Verstyuk автор та аналітик
10 травня 2023 4 хвилин читання

8 травня Ілон Маск, власник соціальної мережі Twitter, попередив про майбутню чистку неактивних акаунтів, котрі вже декілька років не подають ознак життя. Мова йде насамперед про ботів — штучні акаунти, створені для популяризації певних сторінок. 

Радикальний підхід Маска

Маск — перший із власників великих соціальних мереж, хто наважився на такий крок. Точно можна сказати, що в мережі Facebook існує та сама проблема, але її засновник Марк Цукерберг до подібних змін майже завжди ставиться без ентузіазму, неохоче. З власного досвіду знаю — з понад 2 тис. фоловерів, котрих я маю, жоден з них практично ніколи не лайкає та не поширює те, що я публікую на своїй сторінці у Facebook.

Приблизно кожного місяця я отримую повідомлення на свою сторінку в мережі Instagram, де черговий «маркетолог» (назвемо його так) пропонує «розкрутити» мій акаунт: 1 тис. фоловерів за 1 тис. грн. Звісно, мені це непотрібно — не бачу жодного сенсу в тому, аби мати штучних, неорганічних, неживих фоловерів.

Підписуйтеся на наші соцмережі

В цілому ж можна спостерігати хоч і не дуже суттєве, але помітне падіння кількості лайків по цілому спектру соціальних мереж — від Telegram до Tumblr. Висока активність зберігається в Twitter, тому що тамтешній лайк має під собою алгоритм розповсюдження інформації. У Facebook такий алгоритм існував раніше, а зараз майже вже не працює.

Facebook довго готував певну комерційну реформу, бажаючи наростити власні прибутки, оскільки органічний приріст аудиторії сповільнився до мінімуму — аканути у цій мережі мають, напевне, всі, хто цього хоче. Але до реальних реформ Марк Цукерберг так і не підійшов, вносячи лише невеличкі технічні зміни у те, як працює і Facebook, і Instagram.

У Маска ж існує ціла стратегія з розвитку мережі Twitter. Найголовніше його завдання зараз — це мотивувати якомога більшу кількість користувачів висловлюватися англійською мовою. Це загрожує україномовному сегментові в Twitter, де вже утворилися свої певні традиції, меми, жарти, стиль спілкування. Ілон Маск хотів би бачити все те саме — але англійською мовою.

Якщо раніше адміністратори Twitter майже не реагували на заблоковані аканути, то зараз ведеться значна технічна робота, щоб зрозуміти, чому баниться певний акаунт. Ось тут вже не відстає і Facebook — щойно ви хочете заблокувати чиюсь сторінку, адміністратори запитають причину блокування, задавши уточнюючі запитання.

Чи зміняться алгоритми Twitter?

Дивлячись на досвід Facebook, Маск не поспішає збагачувати алгоритми таргетування певної конкретної аудиторії в Twitter, адже це може бути небезпечно, може не подобатися людям. Особисто моя стрічка у Facebook просто завалена постами про «золоту п'ятірку» футболістів: Мессі-Роналду-Ібрагімович-Модріч-Левандовський. Жоден з них при цьому мене особливо не цікавить, тим більше в таких масштабах. А алгоритми Facebook чомусь щодня пропонують мені про них читати, дивитися на їхні фото. Я від цього задоволення не отримую.

Ідеологічно Ілон Маск, на мою думку, не є любителем феномену «цифрової популярності». Популярність в його очах — це інструмент. Інструмент для того, аби змінити світ навколо в кращу сторону, аби змінити свою спільноту, свою країну. Тому він не хоче, щоби хтось використовував Twitter лише заради підтримки власної популярності як такої. В популярності має бути певна мета. Не варто бути популярним лише для того, аби бути популярним.

Не забуваймо і про російську пропаганду, що засмітила практично всі соціальні мережі фейковими сторінками — хоч у Twitter, хоч у Pinterest. З цим слід боротися системно, а не лише подумки. Давайте не лінуватися блокувати, писати скарги на ті сторінки, з яких здійснюється пропаганда російських ідеологічних наративів. Це — наше пряме зобов'язання як користувачів та користувачок соціальних мереж.

Зміни — це завжди певний дискомфорт. Але наразі вони є необхідними. Щоб соціальні мережі залишалися комфортним середовищем, їх потрібно реформувати. Ілон Маск саме це зараз і робить.

Підписуйтеся на наші соцмережі

Якщо ви хочете поділитися з читачами SPEKA власним досвідом, розповісти свою історію чи опублікувати колонку на важливу для вас тему, долучайтеся. Відтепер ви можете зареєструватися на сайті SPEKA і самостійно опублікувати свій пост.
50 UAH 150 UAH 500 UAH 1000 UAH 3000 UAH 5000 UAH
0
Прокоментувати
Інші матеріали

SpaceX планує робити до 120 запусків на рік з космодрому у Флориді

Владислав Паливода 22 години тому

Вживлення Neuralink другій людині відтермінували — причини

Владислав Паливода 2 липня 2024 11:48

Як бізнес-спільноти сприяють розвитку вашого нетворку

Максим Олійник 2 липня 2024 11:35

Instagram замінив позначку «Зроблено за допомогою ШІ» на «Інформація про ШІ»

Кіра Іванова 2 липня 2024 07:00

ЄС оштрафує Meta за політику pay or consent

Олеся Дерзська 1 липня 2024 21:03