Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×
Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Як Україна воює та перемагає у соціальних мережах

Владислав Миронович
Владислав Миронович SPEKA, журналіст
19 жовтня 2022 5 хвилин читання

Українці ведуть успішний контрнаступ на багатьох ділянках фронту і водночас мають суттєву перевагу над ворогом в інформаційній війні. Вірусні ролики, меми та жарти в українців виходять набагато креативнішими та смішнішими, а отже, охоплюють більшу аудиторію, ніж аналогічна продукція росіян. Про це йдеться у матеріалах BBC та Financial Times, витяги з яких ми перекажемо далі.

З прицілом на західну аудиторію

Київська підприємиця Олена (ім'я змінено на її прохання) виконує зі своєю командою волонтерів завдання для Міністерства оборони України. Ця група працює цілодобово, швидко реагуючи на новини з усієї країни та створюючи ефектні відео, часто покладені на музику, для української та закордонної аудиторії.

Ці ролики враховують культурні особливості народів, до яких вони звернені, тож мають високий ефект сприйняття аудиторією. Так, у червні вони створили ролик із подякою Великій Британії за військову допомогу із музикою англійського композитора Густава Холста, гурту The Clash, вставками Шекспіра та Девіда Боуї на фоні працюючої на фронті британської зброї.

А для французької аудиторії вони використали відео, у якому сказано: «Романтичні жести приймають різні форми» із зображенням червоних троянд, шоколадних цукерок, паризького горизонту, а потім французької зброї у дії під звуки пісні Je T'aime Moi Non Plus Сержа Генсбура та Джейн Біркін. Цей ролик набрав 1,5 млн переглядів і 35 тис. ретвітів за 24 години.

В іншому випадку твіттер Міноборони використав мапу Японії з Курильськими островами, щоб показати довжину лінії фронту російсько-української війни. Це мало величезний ефект серед японських користувачів, здивованих і вдячних, що українці знають про їхню територіальну проблему.

Завдяки роботі цієї команди Twitter Міноборони України має натепер 1,5 млн підписників по всьому світу, а у деяких відео понад мільйон переглядів.

«Головна ідея — показати міжнародній аудиторії, що Україна справді здатна перемагати, адже ніхто не хоче інвестувати у невдах», — зазначає Олена.

Її інша команда працює на російську аудиторію. Їхнє головне завдання — деморалізувати росіян. Робота складна, адже ідея показувати відео із трупами російських солдатів та загиблих мирних жителів провалилася. Як виявилося, перше більше згуртовує російське суспільство, а друге — викликає гордість за військові «успіхи». Тож тепер волонтери ретельно вивчають російські соціальні медіаплатформи, намагаючись виявити слабкі місця у різних частинах країни.

Сила спільноти

Волонтери, які роблять контент для Міноборони, є лише маленькою частиною великої, енергійної, палко патріотичної та надзвичайно нетолерантної до ворога спільноти, яка реагує на події на місці, іноді з неймовірною швидкістю. Десятки телеграм-каналів мають величезну кількість підписників і не цураються показувати страждання загарбників, фото та відео мертвих російських солдатів, а також тролити росіян у найрізноманітніші способи. Нещодавній вибух на Кримському мосту викликав чергову хвилю відео, жартів, мемів та загальне піднесення української інтернет-армії.

Але така вправність виникла не раптово. Вісім років війни на Донбасі дали людям багато часу для вдосконалення своїх навичок — від протидії дезінформації до поширення гумористичного контенту, покликаного підняти моральний дух співвітчизників.

«Збройні Сили займаються своїми справами, а суспільство створює контент, меми, креатив. Бо кожен відчуває відповідальність за своє майбутнє», — наголосив Ігор Соловей, керівник Центру стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки.

Водночас російські інтернет-тролі не мають значних досягнень в інформаційній війні. Один з найбільших їхніх успіхів — дзвінок відомих пранкерів до міністра закордонних справ України Дмитра Кулеби під виглядом колишнього посла США у Москві Майкла Макфола. Пізніше російські державні ЗМІ транслювали уривки цього дзвінка, в яких пан Кулеба нібито визнав, що Україна несе відповідальність за нещодавні атаки у Криму та на російській території, хоча ця витівка була ще до вибуху на Кримському мосту 8 жовтня. Загалом же стратегія російських ботів і їхні традиційні історії про нацистів та розіп'ятих хлопчиків на західному інформаційному фронті успіхів немає і спрямована насамперед на аудиторію всередині країни.

«Нічого цікавого росіянам не вдалося вигадати: ані гумору, ані краси, ані навіть чогось, що б викликало біль чи співчуття», — наголосила Олена.
0
Прокоментувати
Інші матеріали

Маск оприлюднив документи, що стосуються скандалу у Twitter із Хантером Байденом

Катерина Колонович 12 годин тому

У Херсоні вже запрацювали 32 зі 150 станцій мобільного зв'язку «Київстар»

Руслан Сорока 2 грудня 2022 15:56

Маск заблокував Каньє Веста у Twitter за свастику

Катерина Колонович 2 грудня 2022 12:20

В Україні створили чатбот психологічної допомоги «Друг»

Руслан Сорока 1 грудня 2022 18:07

Що відбуватиметься із фінансовою допомогою Україні — головне з дискусії ЦЕС

Олександр Тартачний 1 грудня 2022 17:26