Чи реагувати на ботів?
З критикою у соціальних мережах стикалися, мабуть, усі відомі бренди та багато публічних осіб. Але що з нею робити? Це справедлива критика чи інформаційна атака? Яка користь від того, що вас хтось критикує? На ці запитання дає відповідь медіаексперт Роман Вибрановський у телеграм-каналі Failure to communicate. Наводимо текст цього поста.
Що робити з критикою в соцмережах?
Мабуть, найбільш поширене запитання на всіх комунікаційних тренінгах. Критика —болісна річ, особливо для керівників чи прескоманд.
Єдиного рішення немає, є певні правила, які треба пам'ятати, коли обговорюється це питання.
Підписуйтеся на наші соцмережі
Не кожен критик — «бот» чи «проплачений». Інформаційні атаки у коментарях часто залучають незадоволених людей або людей, які емоційно хочуть висловитися. Складається враження «навали критики». Це помилкове враження.
Канеман у «Мислення швидке та повільне» дає чітке пояснення різниці між публічною критикою і реальним ставленням людей. У команді чи громаді (чи суспільстві) завжди будуть 10-15 % людей, які противляться змінам, бо це несе загрозу. І 10-15%, які підтримують зміни. Бо це несе можливості.
Так от, 10-15%, які проти, завжди кричатимуть найголосніше. Бо вони втрачають щось, їм болить. Ті, хто підтримує, в основному робить це тихо. Решта просто спостерігає.
Відтак треба чітко розуміти — критика в соцмережах йде від тих людей, які незадоволені. Чи можна їх переконати? Вочевидь, ні. Але ігнорувати не можна.
Саме тому відповідати треба не всім, а лише частині. Відповідати треба максимально спокійно та зважено.
Чому критика корисна
Користь від критики величезна — «проплачені» чи справжні автори критики у коментарях завжди видають весь аргументаційний ряд.
Без соцмереж для того, щоб зібрати аргументи противників, потрібно було би проводити інтерв'ю та фокус-групи. Тут ви маєте все на поверхні. Знання аргументів противника дозволяє вибудувати власну аргументацію.