Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Чи реагувати на ботів?

Владислав Миронович
Владислав Миронович Журналіст та редактор колонок SPEKA
3 січня 2023 3 хвилин читання

З критикою у соціальних мережах стикалися, мабуть, усі відомі бренди та багато публічних осіб. Але що з нею робити? Це справедлива критика чи інформаційна атака? Яка користь від того, що вас хтось критикує? На ці запитання дає відповідь медіаексперт Роман Вибрановський у телеграм-каналі Failure to communicate. Наводимо текст цього поста. 

Що робити з критикою в соцмережах?

Мабуть, найбільш поширене запитання на всіх комунікаційних тренінгах. Критика болісна річ, особливо для керівників чи прескоманд.

Єдиного рішення немає, є певні правила, які треба пам'ятати, коли обговорюється це питання.

Рішення треба ухвалювати логічно, а не емоційно. Частина завдання будь-яких ботів — вивести з себе компанію чи керівника. Публічна комунікація установи, організації, політика — це не про емоції. Тобто емоційність має бути у текстах (про це пізніше), але не в ухваленні рішень.

Не кожен критик — «бот» чи «проплачений». Інформаційні атаки у коментарях часто залучають незадоволених людей або людей, які емоційно хочуть висловитися. Складається враження «навали критики». Це помилкове враження.

Канеман у «Мислення швидке та повільне» дає чітке пояснення різниці між публічною критикою і реальним ставленням людей. У команді чи громаді (чи суспільстві) завжди будуть 10-15 % людей, які противляться змінам, бо це несе загрозу. І 10-15%, які підтримують зміни. Бо це несе можливості.

Так от, 10-15%, які проти, завжди кричатимуть найголосніше. Бо вони втрачають щось, їм болить. Ті, хто підтримує, в основному робить це тихо. Решта просто спостерігає.

Відтак треба чітко розуміти — критика в соцмережах йде від тих людей, які незадоволені. Чи можна їх переконати? Вочевидь, ні. Але ігнорувати не можна.

Коли ми відповідаємо критикам у коментарях, ми робимо це не для них. Ми робимо це для 85% тих, хто спостерігає і намагається зрозуміти, на чиєму він боці. Вони мовчать, але читають.

Саме тому відповідати треба не всім, а лише частині. Відповідати треба максимально спокійно та зважено.

Чому критика корисна

Користь від критики величезна — «проплачені» чи справжні автори критики у коментарях завжди видають весь аргументаційний ряд.

Без соцмереж для того, щоб зібрати аргументи противників, потрібно було би проводити інтерв'ю та фокус-групи. Тут ви маєте все на поверхні. Знання аргументів противника дозволяє вибудувати власну аргументацію.

50 UAH 150 UAH 500 UAH 1000 UAH 3000 UAH 5000 UAH
0
Прокоментувати
Інші матеріали

Комунікації «Київстару» очолила Олеся Оленицька

Богдан Камінський 7 годин тому

AirChat — новий застосунок, що об’єднує Twitter і Clubhouse

Вікторія Рудзінська 18 квітня 2024 00:00

Топ схем кібершахрайства та як себе захистити від них — поради Rakuten Viber

Богдан Камінський 15 квітня 2024 19:39

Як брендам впоратися з негативом у медіа

Платформа LOOQME 10 квітня 2024 15:00

Як використовувати Linkedin для бізнесу у 2024 році

Валерія Троян 9 квітня 2024 10:00