Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Як за допомогою IFTTT автоматизувати роботу та життя

Анна Сергієнко
Анна Сергієнко Журналістка SPEKA
10 червня 2024 8 хвилин читання

У сучасному світі, де час — цінний ресурс, автоматизація стає дедалі більш популярною. Чи не мріяли ви про те, щоб у вашій квартирі автоматично вмикалося світло, коли ви приходите додому? Або щоб ваші улюблені пісні автоматично додавалися до вашого плейліста? Таке можливо завдяки IFTTT. SPEKA розповідає про 10 безкоштовних аплетів IFTTT для автоматизації роботи та повсякденного життя.

Що таке IFTTT?

IFTTT — це платформа, яка дає змогу користувачам підключати різні застосунки та сервіси для автоматизації завдань і створення нового функціоналу. Вона допомагає створювати прості умовні оператори — аплети, які можуть запускатися змінами в інших застосунках або сервісах.

IFTTT працює за допомогою тригерів і дій (це і є аплет). If This Then That перекладається «Якщо це, тоді це»: тобто ви задаєте умову, за якої виконуватиметься певна дія. Тригери — це частина рівняння «якщо це», яка починає ланцюг подій. Дії — це частина «тоді те», що виконує завдання на основі тригера.

Наприклад:

 • Тригер: «Якщо я опублікую фото в Instagram», дія: «Тоді збережіть це фото у моєму Dropbox».
 • Тригер: «Якщо зійде сонце», дія: «Тоді увімкніть світло».
 • Тригер: «Якщо 7-ма ранку в будні дні», дія: «Тоді увімкніть кавоварку».

Ви можете увімкнути або вимкнути аплет за допомогою вебсайту або мобільного застосунку IFTTT. А також можете створювати власні аплети або змінювати вже наявні  за допомогою інтерфейсу IFTTT. Платформа доступна та зручна для будь-якого користувача, незалежно від його технічного рівня, тож не потребує спеціальних навичок чи знань у програмування. 

У IFTTT є як безоплатна версія, так і версія Pro з більш розширеним функціоналом. У безкоштовній версії ви можете створити до двох аплетів, а також підключати та автоматизувати дії між понад 1000 різними службами та пристроями. 

Одразу дамо невелику пораду: аби якнайкраще автоматизувати ваше життя та роботу, встановіть застосунок IFTTT на свій телефон, адже він знадобиться для використання багатьох аплетів.

Швидке створення подій у Google Calendar

Річ, яка може дуже полегшити ваше життя — швидке створення подій у Google Calendar. Неважливо, ви підключаєте аплет з ноутбука, комп’ютера чи телефона, застосунок IFTTT на телефоні — обов’язкова річ для отримання доступу до віджета Note. 

Віджет Note від IFTTT. Знімок екрана Віджет Note від IFTTT. Знімок екрана

Після підключення аплета додайте на екран свого телефону віджет та вводьте опис на кшталт «Інтерв’ю з Джонатаном о 13:30 11 червня». Подія буде створена у вашому календарі з правильною датою і часом. Що точніший опис, то краще.

Цим аплетом користуються приблизно 126 тис. людей, і після тижневого використання віджета Note для планування, ми зрозуміли чому.

Вчасно візьміть парасольку з IFTTT

Ще однією знахідкою для повсякденного користування став аплет «Дощ сьогодні? Не забудь парасольку», який допоможе вам завжди бути готовим до негоди. 

Як це працює?

 • 1
  Виберіть свою локацію. Аплет буде відстежувати прогноз погоди саме у вашому місті.
 • 2
  Стежте за попередженнями. Якщо прогнозується дощ, сніг, хмарність або ясна погода, ви отримаєте повідомлення.
Оберіть локацію, на якій буде відстежуватись погода. Знімок екрана Оберіть локацію, на якій буде відстежуватись погода. Знімок екрана

Також платформа має аплет, який дає змогу отримувати прогноз погоди щодня о 7:00, або аплет, який надсилає електронного листа, якщо наступного дня буде дощ. 

Відстежуйте час, проведений у певних місцях

Плануєте день чи просто хочете знати, скільки часу проводите у певних місцях? Тут у пригоді стане аплет IFTTT, який в електронній таблиці відстежує, скільки часу ви проводите у зазначених місцях, наприклад, в офісі чи вдома.

Для цього потрібно навести мапу на локацію, яку ви хочете відстежувати, і аплет буде додавати рядок інформації до таблиці Google Диску щоразу, коли ви прибуваєте у цю локацію або залишаєте її.

Аплет, який відстежує, скільки часу ви проводите у певному місці. Знімок екрана Аплет, який відстежує, скільки часу ви проводите у певному місці. Знімок екрана

Щодня отримуйте знімок дня від NASA

Захоплюєтеся космосом? Завдяки IFTTT ви можете отримувати знімок дня від NASA на свою електронну пошту! Цей аплет здається нам більш цікавим, ніж корисним, та все ж. 

Цей тригер спрацьовує щоразу, коли NASA публікує зображення до галереї «Зображення дня». Після цього вам надішлють електронного листа у форматі HTML. Підтримуються зображення та посилання.

Sh2-132: The Lion NebulaImage. Imran Badr Sh2-132: The Lion NebulaImage. Imran Badr

Зберігайте фотографії з Facebook на вашому iPhone

Не хочете втратити фотографії з Facebook, на яких вас позначили? Завдяки аплету  IFTTT ви можете створювати резервні копії цих знімків у фотоальбом iOS.

Як це працює?

 • 1
  Тригер спрацьовує, коли вас позначають на новій фотографії у Facebook.
 • 2
  Фото автоматично зберігаються до зазначеного альбому на вашому iPhone.

Проте варто зауважити, що налаштування конфіденційності Facebook можуть заблокувати доступ IFTTT до деяких фотографій, на яких вас позначено. 

Керуйте музикою одним натисканням

У власників iPhone з простим змахуванням униз відкривається пункт керування, а після натискання на плитку з музичним плеєром вмикається музика. 

 Плитка з музичним плеєром у пункті керування. Знімок екрана  Плитка з музичним плеєром у пункті керування. Знімок екрана

Власникам пристроїв Android IFTTT ще більше спростив завдання, додавши аплет  Music button. Ви додаєте віджет кнопки на ваш пристрій і з кожним натисканням на неї на вашому пристрої Android відтворюватиметься музика. 

Важливо:

 • Відтворення музики залежить від вашого пристрою та налаштувань.
 • Залежно від версії Android відтворення може не розпочатися автоматично.

Знайдіть свій телефон

Втратили телефон Android вдома? Не хвилюйтеся, ми знайшли апплет для вас

Як це працює?

 • 1
  Підключіть аплет «Text your lost Android phone to turn the ringer volume up 100%».
 • 2
  Надішліть SMS «lostphone» на свій Android-пристрій.
 • 3
  Гучність дзвінка на вашому телефоні буде збільшена до 100%.
 • 4
  Зателефонуйте на телефон і знайдіть його.
Аплет, який збільшує звук на телефоні до 100% після надсилання спеціального SMS на номер. Знімок екрана Аплет, який збільшує звук на телефоні до 100% після надсилання спеціального SMS на номер. Знімок екрана

Додайте музику з YouTube до Spotify

Сподобалася музика на YouTube і ви не хочете переходити у Spotify, аби її додати? Ми знайшли аплет, який зробить це за вас. 

Як це працює?

 • 1
  Створіть аплет «Add songs from videos you like to a Spotify playlist».
 • 2
  Вподобайте відео з музикою на YouTube.
 • 3
  IFTTT знайде цей трек на Spotify.
 • 4
  Перший результат буде додано до обраного плейліста Spotify.
Тригер та дія. Знімок екрана Тригер та дія. Знімок екрана

Публікуйте свої фото з Instagram у LinkedIn миттєво

Втомилися вручну дублювати публікації в Instagram у LinkedIn? Аплет IFTTT спростить це завдання.

Як це працює?

 • 1
  Створіть аплет «Instagram to Linkedin».
 • 2
  Публікуйте пост в Instagram.
 • 3
  IFTTT автоматично опублікує посилання на ваш фотопост у LinkedIn.

Зробіть свій робочий день тихішим: автоматичне вимкнення звуку на Android

Втомилися від дзвінків та повідомлень на роботі? З IFTTT ви можете автоматично вимкнути звук на своєму телефоні Android, коли ви приходите на роботу.

Як це працює?

 • 1
  Створіть аплет «Mute your Android phone when you arrive at work».
 • 2
  Виберіть зону на мапі, де ви зазвичай працюєте.
 • 3
  Коли ви входите у цю зону, ваш телефон Android автоматично вимкне звук і перейде у режим вібрації.

Окрім банального використання цього аплета на роботі, ви можете знайти його корисним і в інших ситуаціях. Наприклад, для фітнес-тренувань. Ви можете налаштувати аплет так, що телефон автоматично переходив у режим вібрації, коли ви заходите до тренажерного залу. Це допоможе зосередитися на тренуваннях, не відволікаючись на дзвінки та повідомлення.

50 UAH 150 UAH 500 UAH 1000 UAH 3000 UAH 5000 UAH
0
Прокоментувати
Інші матеріали

Як обрати та купити хороші сонцезахисні окуляри

Олександр Тартачний 1 червня 2024 09:00

EasyJet впроваджує штучний інтелект для управління польотами

Вікторія Рудзінська 23 травня 2024 07:16

Брили, каміння, пісок: як використовувати фреймворк "Спочатку великі задачі" в реальності. Частина 1

Валерія Вольвач 13 травня 2024 15:30

Walmart встановить роботизовані навантажувачі у своїх розподільчих центрах

Богдан Камінський 14 квітня 2024 08:30

Вісім кроків до автоматизації відправлень з «Новою поштою»: як заощадити час та гроші

Vitaliy Gordeev 12 квітня 2024 13:30