Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Які акумулятори та зарядні станції купують українці восени 2023 року

Ганна Гілова
Ганна Гілова Журналіст Speka
23 жовтня 2023 9 хвилин читання

Памʼятаєте, як рік тому через відключення електроенергії замовляли Bluetti чи Ecoflow з Європи, а у магазинах вигрібали усі павербанки? Настала середина осені, і ризик, що росія знову спробує залишити українців без світла та енергії, зберігається. 

SPEKA поговорила з найбільшими ритейлерами та офіційним дистрибʼютором EcoFlow в Україні про те, наскільки активно українці готуються до можливих відключень і які зарядні станції, акумулятори та інвертори купують найбільше.

Як підготуватися до блекаутів: зарядні станції для зими Як підготуватися до блекаутів: зарядні станції для зими

Коли українці почали готуватися до відключення світла у 2023-му

У YASNO на запит SPEKA розповіли, що перші замовлення зарядних станцій почали з’являтись у серпні, щойно компанія стала офіційним дистриб’ютором EcoFlow. Відтоді стрибків у продажах не було, хіба що несуттєві внаслідок прийдешнього похолодання.

У Prom також не помітили суттєвих змін у продажах акумуляторів та зарядних станцій і очікують стрибка безпосередньо під час відключень. Однак сказали про зростання попиту на теплий одяг, обігрівачі та автомобільні утеплювачі.

Натомість у «Розетки» активні продажі «товарів для блекауту» почалися наприкінці липня. Попит на акумулятори зріс на 35% щодо тижня перед ним. Тож зростання триває, і великими темпами.

В «АЛЛО» також повідомили, що цього року українці заздалегідь готуються до ймовірних проблем з електроенергією, але без ажіотажу. Так, пік продажів павербанків припав на кінець липня — початок серпня: продажі зросли утричі порівняно з попередніми тижнями липня. У 4-му кварталі в «АЛЛО» очікують зростання попиту на генератори. 

Якщо порівнювати 3-й квартал 2023 та 2022 років, то продажі зарядних станцій та генераторів в «АЛЛО» зросли у шість разів, а павербанків — удвічі.

У «Фокстрот» заявили, що після значного зниження продажів з лютого по травень попит на зарядні станції та павербанки високої ємності почав відновлюватися влітку. Також у компанії зазначили, що влітку були найнижчі ціни на цю категорію товарів. У вересні всі постачальники перерахували ціни та запланували нові закупівлі.

З прийдешніми прохолодними днями у «Фокстрот» відчули нову хвилю пожвавлення попиту: клієнти знову почали скуповувати станції і павербанки, а також блогерсети, які вони використовують як автономне освітлення від USB.

Що обрати: зарядну станцію чи акумулятор+інвертор?

Від минулої зими українці активно дискутують щодо способів та пристроїв для отримання електроенергії, які будуть більш економні, ефективні та безпечні. Зокрема, обговорюють, що вибрати для квартири — зарядну станцію чи автомобільний акумулятор з інвертором.

Схема під'єднання інвертора до акумулятора Схема під'єднання інвертора до акумулятора

У YASNO повідомили, що українці все-таки віддають перевагу зарядним станціям. Адже це зручний, безпечний та універсальний пристрій для живлення побутових приладів. До того ж повністю розряджена станція може зарядитися на 100% лише за 60 хвилин, тоді як час заряджання звичайного автомобільного акумулятора дорівнює часу його автономної роботи.

У «Розетка» також кажуть, що зарядних станцій купують у рази більше, ніж комбінацію акумулятор+інвертор.

Клієнти «АЛЛО» надають перевагу павербанкам 30 000 мАгод. Також вони облаштовують вдома потужну екосистему та купують сонячні панелі від 200 Вт та інвертори до них.

Активно продаються інверторні та двопаливні генератори, а також зарядні станції з літій-залізо-фосфатним типом акумулятора.

У «Фокстрот» повідомляють, що торік покупці ладні були купувати будь-що, аби тільки підживити свої гаджети, запустити котел чи холодильник за відсутності світла, але тепер звертають увагу на бренд, функціонал, якість та ціну.

Якщо порівнювати з системою «інвертор+батарея», то покупці, звісно, віддають перевагу зарядним станціям, бо це універсальний павербанк, який може підзарядити ноутбук, смартфон і той же павербанк, увімкнути від нього побутовий пристрій та надати освітлення у квартирі. 

Під час вибору зарядної станції «Фокстрот» радить звертати увагу на час заряджання, оскільки деякі моделі заряджаються 5-8 годин, що, згадуючи тривалість відключення світла торік, забагато.

У «Фокстрот» рекомендують купувати таку техніку в офіційних мережах, що беруть на себе гарантійні зобов’язання та сервісне обслуговування. 

«Варто розуміти, що зараз в Україну завезли чимало зарядних станцій сумнівної якості і без офіційної гарантії, продавцю головне продати. Більшість із них навіть не є профільними у продажу електроніки і техніки, а отже, за настанні гарантійного випадку не мають офіційного сервісного центру, де можна буде відремонтувати станцію», — каже Євген Таран, менеджер з категорійного збуту мережі Фокстрот.

Також він порадив підключати станцію тільки за призначенням і згідно з інструкцією і не запозичувати лайфхаки з інтернету, які можуть спричинити пожежонебезпечні випадки.

Які зарядні станції обрати: рекомендації ритейлерів

YASNO 

За вибору зарядної станції YASNO рекомендує чітко визначитися, для яких потреб переважно буде використовуватись зарядна станція. Орієнтуючись на це, можна підібрати необхідну ємність. Що вище цей показник, то ефективніше працюватиме зарядна станція, але й тим дорожчою вона буде. 

Найпродаванішою моделлю є EcoFlow River2 Max ємністю 512 Вт∙год.

Цього вистачає приблизно на 47 зарядок телефону або 4 години роботи телевізора, пів години роботи мультиварки. Це оптимальне рішення для будинку як за технічними характеристиками, так і за вартістю. 

Зарядна станція EcoFlow River2 Max Зарядна станція EcoFlow River2 Max

Загалом моделі лінійки EcoFlow River ємністю 210-768 Вт∙год найбільше адаптовані до потреб середньостатистичної родини. Вони підійдуть для живлення світильників, заряджання гаджетів та стабільної роботи не надто потужної побутової техніки. Моделі лінійки Delta мають більшу ємність — 1000-3600 Вт∙год, тому їх можна використовувати для котлів, обігрівачів та кондиціонерів.

Розетка

Найпопулярнішими серед покупців «Розетки» є такі зарядні станції:

  • EcoFlow DELTA 2 (ZMR330-EU), 
  • VigorPool Captain 1200W 1280Wh 400000 mAh White (VP21-EU),  
  • Bluetti AC300 3000W + акумуляторний модуль B300 3072Wh 853333mAh (PB930944), 
  • Anker PowerHouse 521 (A1720311). 

Серед бюджетного сегменту «Розетка» назвала асортимент у брендів Flashfish та ХО: 

  • Flashfish E200 — невелика станція, яку можна носити з собою і заряджати телефон чи ноутбук,
  • XO PSA-1200 1229 Wh (6920680837113) — портативна зарядна станція, що може забезпечити роботу телевізора або побутової техніки. 

Одним із лідерів продажу є зарядна станція 

  • VigorPool Captain 1200W 1280Wh 400000mAh White (VP21-EU), що оснащена бездротовою зарядкою, потужним інвертором, надійною батарею, ліхтарями, зручним застосунком для керування. Вона здатна забезпечити роботу більшості електроприладів — від смартфону та ноутбука до холодильника та газового котла.

Серед топових пропозицій лідером є бренд  EcoFlow, зокрема зарядні станції:

  • EcoFlow DELTA 2 (ZMR330-EU),
  • EcoFlow RIVER 2 (RIVER2). 

Також «Розетка» рекомендує такий надпотужний комплект: 

  • зарядна станція Bluetti AC300 3000W + акумуляторний модуль B300 3072Wh 853333mAh (PB930944), що забезпечить електрикою всю квартиру або приватний будинок.

Хороший попит мають зарядні станції бренда RZTK. Під час останнього промо продали всі станції.

АЛЛО

Завдяки відносно низькій вартості та тривалому терміну служби в «АЛЛО» найпопулярнішими серед покупців є зарядні станції від Anker та EcoFlow. Також у доступному ціновому сегменті з Li-ion типом акумулятора в АЛЛО назвали топ продажів:

  • Romoss RS300 на 231 Вт·год,
  • Könner & Söhnen KS 100PS на 150 Вт·год.

Також зарекомендували себе інверторні та двопаливні генератори Konner & Sohnen та італійські генератори бренда Pramac із двигуном Honda.

Фокстрот

Щодо павербанків, то «Фокстрот» радить обирати більш якісні й потужні, із захистом від надмірної напруги на вході або виході та короткого замикання: BASEUS, HOCO та бренди від українських постачальників GELIUS, COLORWAY. Серед більш бюджетних, але не менш якісних павербанків «Фокстрот» радить бренд BRAVIS. 

У компанії кажуть, що не можуть назвати найдешевшого і найдорожчого виробника чи модель — ціни на всі товари зараз приблизно однакові. У кожному конкретному випадку ціна виробу залежить від ємності, якості, потужності, логістичних витрат, сервісу, який надає постачальник, та попиту. Під час ажіотажу з’являється дефіцит, що провокує зростання цін у виробників, потім у постачальників і врешті у роздрібних продавців.  

0
Прокоментувати
Інші матеріали

Американський виробник дронів відкриває бізнес в Україні

Владислав Паливода 28 червня 2024 22:40

Зруйнована багатоповерхівка, є загиблий: росія обстріляла Дніпро 28 червня 2024

Владислав Паливода 28 червня 2024 20:22

Відключення світла 29 червня 2024 року будуть – Укренерго

Олеся Дерзська 28 червня 2024 17:54

Пентагон блокуватиме Starlink для росіян

Владислав Паливода 27 червня 2024 19:38

Що таке DRaaS-рішення і чим воно корисне для бізнесів

Maris Sperga 26 червня 2024 11:36