Як ПЗРК Stinger допоможуть Україні у контрнаступі
Перші переносні зенітно-ракетні комплекси Stinger Україна отримала ще до повномасштабного вторгнення: установки надійшли 12-13 лютого 2022 року від Литви. Навчання українських військових розпочалося 1 лютого 2022-го. Торік Україні надали 700 ракет Stinger (200 — Нідерланди, 500 — Німеччина).

Що ми знаємо про ПЗРК FIM-92 Stinger
FIM-92 Stinger («жало» з англійської) — це легкий переносний ЗРК класу «земля-повітря», розроблений американською компанією General Dynamics. Нині Stinger виробляє американська компанія Raytheon Missile Systems. ПЗРК Stinger перебуває на озброєнні щонайменше у 29 країн та є найбільш масовим засобом боротьби з повітряними цілями.
Він оснащений інфрачервоною головкою самонаведення та може працювати по таких цілях:
- безпілотниках;
- гелікоптерах;
- штурмовиках, що низко літають;
- літаках-транспортниках під час злету та посадки.
ПЗРК Stinger можна запускати з інших платформ, наприклад, з мобільного модуля на шасі AN/TWQ-1 Avenger або з гелікоптера.
Кількість вироблених ракет Stinger у світі перевищує 70 тис. одиниць.
Технічні характеристики ПЗРК Stinger

Допоміжне обладнання ПЗРК FIM-92 Stinger
ПЗРК має допоміжне обладнання — тактичний радар для виявлення цілей TDAR, який використовують тоді, коли немає інформації від потужніших РЛС у системі ППО.
Потрібно враховувати, що Stinger бачить літаки на відстані не більше 20 км, гелікоптери та БПЛА — 8-10 км. Висота виявлення цілей — 3,8 км.