Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Stories у Telegram: як працюватимуть і навіщо потрібні. Розповідають SMM-експерти

Юлія Даниленко
Юлія Даниленко Журналістка, tech-експертка, співзасновниця SPEKA
29 червня 2023 4 хвилин читання

На початку липня месенджер Telegram запустить функцію Stories, вона вже проходить завершальну стадію тестування. Засновник Telegram Павло Дуров у відео вже показав, як виглядатимуть Stories, і зазначив, що Telegram не був би собою, якби не прислухався до своїх користувачів і не впроваджував інновації у наявні формати. 

SPEKA розпитала українських експертів із Social Media Marketing, як, на їхню думку, працюватимуть Stories у Telegram та чи буде можливість використовувати їх задля маркетингових цілей. 

Що зміниться у Telegram з появою Stories Що зміниться у Telegram з появою Stories

Stories у Telegram: потрібні чи ні? 

Тетяна Мокренко
Тетяна Мокренко
CEO & Founder у MOKO

З погляду бізнесу будь-яка соціальна мережа чи месенджер зацікавлені у двох ключових параметрах:

  • кількість користувачів,
  • час, проведений у зстосунку чи на сайті.

Запуск сторіс у Telegram напряму впливає на другий параметр. Окрім спілкування та перегляду інформації у каналах чи групах, з’явиться уже звичний інструмент споживання візуального і тому більш емоційного, «затягуючого» контенту.

Як анонсує Дуров, сторіс будуть доступні для усіх типів профілів. Тобто звичайні користувачі зможуть цим бавитися, розважаючи одне одного і збільшуючи час, проведений у застосунку.

А для бізнесу це досить цікава фішка. 

  • Анонсована можливість шерити пости каналів у сторіс дасть змогу вірально поширювати контент, таким чином додається один інструмент промо каналів.
  • Можливість зберегти сторіс у профілі дасть змогу каналам робити щось на кшталт «сайту», «сторінки в інстаграмі», «меню» у самому профілі в телеграмі, це дасть більш повну та engaging інформацію про себе.
Даша Андрєєва
Даша Андрєєва
спеціалістка з маркетингу

Чи будуть Stories у Telegram доступні в каналах, поки що невідомо, але, за попередніми даними, думаю, ні, бо в описі є інформація, що можна буде вибирати, хто буде дивитись Stories (всі, тільки контакти, деякі конкретні контакти, список близьких друзів). Тому з цього опису функція виглядає як опція для людей.

Але для бізнесу такий інструмент теж може бути актуальним, тому цілком можливо, що згодом Stories з'являться і для чатів/каналів.

Я ставлюся до новинки позитивно і точно буду радити тестувати, бо це можливість отримати нові результати, ще й точно з підтримкою соцмережі (перший час новинки завжди органічно гарно заходять).

Стас Стояцький
Стас Стояцький
Creative Director, Reface

«Сторіс багато просили – ми зробили». З таким аргументом Дурова нема сенсу сперечатися. Оновлення функціоналу змістить фокус на візуальний контент, бо до цього головним форматом для більшості користувачів та каналів були все-таки тексти.

Додатковий юзкейс призведе до підвищення часу використання застосунку. А можливості налаштування приватності підштовхнуть на пошуки можливостей монетизації в певних контентних категоріях, наприклад, adult або інфобіз.

В анонсі сторіс у ТГ показали лише приклад його використання у власних профілях, тож питання наявності цього функціоналу для каналів залишається відкритим. Але вже зараз можна спрогнозувати популярні юзкейси для каналів, я думаю що це буде схоже на флеш розпродажі, демонстрація товарів та послуг, усілякі прогріви тощо.

Також цікаво дізнатись, які будуть інструменти для аналізу переглядів і залучення, адже це може суттєво вплинути на популярність використання сторіс у Telegram.

Ольга Рибальченко
Ольга Рибальченко
COO Roman.ua

Думаю, що це буде заспам страшний: усі новинні канали будуть туди все транслювати, буде як TikTok. Але для платформи це буде супер буст і зростання. І, звичайно, питання монетизації. Зараз її у каналів все одно майже немає.

50 UAH 150 UAH 500 UAH 1000 UAH 3000 UAH 5000 UAH
0
Прокоментувати
Інші матеріали

Подкаст «Куди котиться світ» з засновником агенції I AM IDEA вже на каналі SPEKA

Богдан Камінський 1 годину тому

Apple та Google тиснуть на Telegram сильніше за уряди — Павло Дуров

Богдан Камінський 20 годин тому

Аналіз платного трафіку та УБТ: варіанти, можливості та обмеження

В'ячеслав Юренко 10 квітня 2024 16:00

Важко відмовитися від Telegram: чого бракує іншим месенджерам

Анна Сергієнко 9 квітня 2024 12:35

Як використовувати Linkedin для бізнесу у 2024 році

Валерія Троян 9 квітня 2024 10:00