Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Як цифрові технології можуть покращити роботу аптечного холдингу

Андрій Гончаренко
Андрій Гончаренко Директор IT-департаменту аптек АНЦ
11 квітня 2023 3 хвилин читання

Аптечний холдинг — це структура, що об'єднує більше 1000 аптек. Розповім вам на прикладі АНЦ про те, як саме технології можуть покращити роботу аптечного холдингу та які переваги вони надають.

Електронна рецептура в аптечному холдингу

Один з головних принципів роботи аптечного холдингу — це забезпечення якісних та доступних ліків. Електронні рецепти дозволяють контролювати продаж лікарських засобів, що підвищує рівень безпеки та захисту пацієнта. Однак, отримання рецепту в лікаря часом може бути незручним. Щоб уникнути цього, ми розробили та впровадили систему, що дозволяє значно полегшити та прискорити процес придбання ліків в аптеці за електронним рецептом. 

Системи обліку продажів та управління запасами в аптеках

Підписуйтеся на наші соцмережі

Управління обліку продажів та запасами лікарських засобів є доволі ресурсозатратним процесом, що вимагає постійного контролю. Близько 20 років тому настала ера автоматизації: в аптеках почали ставити системи обліку продажів, закупівлі товару, аналізу цін. Шлях становлення в аптечному холдингу АНЦ зайняв понад 10 років — треба було подолати бар'єри переведення з паперу на цифру.

Автоматизація процесів забезпечення запасів аптек дозволила ефективніше контролювати рух залишків та термінів придатності лікарських засобів, стабілізувати оптимальний рівень запасів та значно скоротити час на їх замовлення та поставку. 

Омніканальність в дії

Аптечний холдинг АНЦ започаткував нову епоху діджиталізації у фарм-рітейлі, це була сходинка нового етапу доступності. Цифра між різними системами повинна забезпечувати всі потреби клієнта, формувати  сприйняття — «АНЦ там, де ти».

Сьогодні ми знаємо, що знайти та замовити ліки можна у смартфоні лише в 3 кліки, не виходячи з дому. Задля збільшення доступності ліків для українців, ми створюємо колаборації із сайтами-агрегаторами (tabletki.ua, Ліки24) та платформами доставки («Глово», «Нова Пошта», IPost). 

АНЦ — єдині представники фарми, що впровадили технологію роботизованих аптек. Це дозволило прискорити відпуск ліків на 30%. Нещодавно в наших аптеках почали з'являтися «лікомати» — це аналог поштоматів, тільки у фармі. Зручність цього каналу для клієнта важко переоцінити, адже він дозволяє сплатити та забрати інтернет-замовлення самостійно без черги та без контакту з фармацевтом. 

Трансформація ІТ процесів під час війни в АНЦ

Війна принесла нові виклики. Крім всіх обмежень, ми отримали дефіцит у ресурсах. ІТ-активи стали важливими для забезпечення швидкості обслуговування, доступності у всіх каналах для клієнта, навіть за умови відсутності електропостачання.

Це дало поштовх для розвитку програм допомоги, інтеграцій з державними інтернет-платформами — «Дія» та EHealth. Ми впровадили відпуск ліків в аптеках за умов відсутності, світла та інтернет-зв'язку за допомогою мобільного застосунку. При цьому роль усіх наших ІТ-систем була завжди налаштована на забезпечення умов обслуговування, а також контролю за виконанням високих стандартів АНЦ.

Підписуйтеся на наші соцмережі

Якщо ви хочете поділитися з читачами SPEKA власним досвідом, розповісти свою історію чи опублікувати колонку на важливу для вас тему, долучайтеся. Відтепер ви можете зареєструватися на сайті SPEKA і самостійно опублікувати свій пост.
50 UAH 150 UAH 500 UAH 1000 UAH 3000 UAH 5000 UAH
0
Прокоментувати
Інші матеріали

Інтерв’ю з Сергієм Леськом, IT-директором OKKO

Олександр Тартачний 51 хвилину тому

Топ-5 помилок біздева на міжнародній конференції

Maksym Boronenko 13 годин тому

Японський уряд нарешті відмовиться від дискет

Олеся Дерзська 16 годин тому

У Києві відбудеться конференція «Навігатори інновацій. Змінюй правила гри»

Ольга Топольська 18 годин тому

Ринок Перської затоки для українського ІТ: що потрібно знати

Анатолій Моткін 3 липня 2024 05:53