Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Все гірше, ніж кажуть. Bloomberg отримав доступ до внутрішнього звіту про реальний вплив санкцій на рф

Юлія Даниленко
Юлія Даниленко Журналістка, tech-експертка, співзасновниця SPEKA
6 вересня 2022 4 хвилин читання

Продовження західних санкцій проти росії загрожують їй глибокою рецесією та знекровленням секторів, які роками годували економіку рф. Про це йдеться у внутрішньому урядовому звіті, який вдалося отримати Bloomberg.

Цей документ — результат кількамісячної роботи урядовців та експертів, які силувались оцінити реальні наслідки економічної ізоляції росії, викликаної її вторгненням в Україну. І в ньому вимальовується набагато більш сумна (принаймні для рф) картина, ніж запевняють місцеві чиновники та пропагандисти. 

Звіт готували для зустрічі російських топчиновників 30 серпня, а його автентичність виданню підтвердили надійні джерела. Bloomberg проаналізував звіт, а ми у SPEKA обрали й переклали найцікавіше про близьке майбутнє російської економіки. 

Два з трьох описаних у звіті сценаріїв прогнозують, що економіка росії зможе повернутися до довоєнного рівня лише за десятиріччя, якщо не пізніше. Скорочення економіки у наступному році один сценарій вказує на 8,3% порівняно з 2021-м, другий — на 11,9% у 2024-му. 

Усі сценарії передбачають посилення санкцій і долучення до них нових країн. Відмова Європи від російських нафти і газу вплине також на здатність кремля постачати на власний ринок. 

Підписуйтеся на наші соцмережі

Не враховуючи самі обмеження, які торкнулися  майже чверті експорту та імпорту, звіт також розписує блокаду, що вплинула «майже на всі види транспорту». 

Витік ІТ-спеціалістів з країни до 2025 року сягне 200 тис. осіб. 

Протягом наступного року-двох звіт прогнозує зменшення обсягів виробництва у низці секторів, орієнтованих на експорт – нафта, газ, металургія, хімічна та деревообробна промисловість. Попри можливість часткового відновлення згодом, ці сектори «більше не будуть драйверами економіки». 

Повне припинення постачань газу в Європу, головний експортний ринок росії, може коштувати $6,6 млрд на рік — через втрату податкових надходжень. Повністю компенсувати втрату Європи новими експортними ринками не вдасться навіть у середньостроковій перспективі.

У результаті видобуток доведеться скоротити, що загрожуватиме цілям кремля щодо розширення внутрішніх постачань газу. Відсутність технологій, необхідних для будівництва заводів для виробництва зрідженого природного газу, є «критичною». 

Плани Європи припинити імпорт російських нафтопродуктів (приблизно 55% експорту було торік) можуть спровокувати різке скорочення виробництва, через що внутрішній ринок також зіткнеться з дефіцитом палива.

Металургійна промисловість втрачатиме через санкції $5,7 млрд щороку. 

Основним короткостроковим ризиком щодо імпорту є призупинення виробництва через відсутність імпортної сировини та складників. 

Альтернатив постачальникам деяких критичних категорій імпорту росія просто не має.  

Обмеження доступу до західних технологій можуть відкинути росію на покоління назад, оскільки вона буде змушена покладатися на альтернативи з Китаю та Південно-Східної Азії.

На секторальному рівні: 

  • Сільське господарство: 99% виробництва птиці та 30% молочної худоби залежить від імпорту. Насіння для основних продуктів, таких як цукрові буряки та картопля, здебільшого імпортують, така сама ситуація з кормами для риб та амінокислотами.
  • Авіація: 95% пасажиропотоку перевозять літаками іноземного виробництва, тож відсутність доступу до імпортних запчастин призведе до скорочення флоту.
  • Машинобудування: лише 30% верстатів на росії місцевого виробництва, а місцева промисловість не в змозі задовольнити попит.
  • Фармамацевтика: майже 80% російського виробництва залежить від імпортної сировини.
  • Транспорт: обмеження ЄС потроїли вартість автомобільних перевезень.
  • Зв'язок та інформаційні технології: через санкції на росії може не вистачити SIM-карток вже до 2025 року, а телекомунікаційний сектор може відстати від світових лідерів на п'ять років.

Підписуйтеся на наші соцмережі

50 UAH 150 UAH 500 UAH 1000 UAH 3000 UAH 5000 UAH
0
Прокоментувати
Інші матеріали

Випивка — так: Таїланд хоче переглянути свої обмеження на алкоголь

Владислав Паливода 3 липня 2024 08:09

Як змінились зарплати в українському IT з початку 2024

Олеся Дерзська 1 липня 2024 13:29

Знання англійської дозволяє збільшити доходи на 40% — дослідження

Олеся Дерзська 27 червня 2024 21:01

Чи може сервісна економіка зробити світ багатим?

Олександр Тартачний 27 червня 2024 14:40

Україна несе ядерну загрозу: росіяни розганяють черговий фейк

Владислав Паливода 25 червня 2024 20:01