Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×
Упс!
Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Без свинини, цвяхів та подушок безпеки. Десять речей, які росія втратила через санкції

Юлія Даниленко
Юлія Даниленко головна редакторка SPEKA
29 травня 2022 4 хвилин читання

За даними платформи Castellum.ai, станом на 29 травня проти росії запровадили вже понад 10,5 тис. санкцій, більшість з яких за повномасштабне вторгнення в Україну. 

У 2015 році на впроваждення економічних санкцій росіяни відповідали «не смішіть наші іскандери». Тоді санкції стосувалися насамперед предметів розкошу та елітних продуктів. У 2022-му на росії звичайні сир та масло почали запаковувати від крадіїв у пластикові бокси, і іскандери більше не сміються. 

SPEKA зібрала десять звичайних речей, з якими через санкції виникли проблеми у росії. 

До списку ми внесли як технологічні, так і побутові втрати росії.

1. Крейдований папір

Так, йдеться про той самий папір формату А4, який використовують для друку. Через санкції дефіцит становитиме 40%: адже цей папір переважно імпортують, на Європу припадає 70% поставок.

2. Мікрочипи 

Першою жертвою заборони продажу росії мікрочипів став автопром. АвтоВАЗ уже тричі зупиняв роботу через неможливість випускати авто без імпортованих чипів. Також на росії розглядають можливість випуску авто у «спрощеній комплектації» — без автоматизованих гальмівних систем та подушок безпеки. 

3. Кільця для маркування птахів

На це поскаржилися орнітологи у Владимирській області — наявних запасів вистачить ненадовго. Кільця раніше імпортували з Польщі. 

4. Цвяхи

Факт того, що самопроголошена наддержава імпортує навіть цвяхи, став шоком для спікерки совфєда росії Валентини Матвієнко. «Ми навіть цвяхи самі не виготовляємо в країні, яка випускає стільки металу», — дивується вона. 

5. Google Play та інші сервіси 

Росіяни втратили можливість користуватись Google Play. На заміну йому прийшов російський аналог NashStore, який запустився з великими проблемами. Замість Google Docs на росії тепер працює «МойОфис», замість Zoom — «Яндекс.Телемост», замість Trello — «Штаб». 

7. Свинина

Свинина на росії ще є, але прогнозують її дефіцит та суттєве подорожчання: відсутність доступу до імпортних харчових добавок змушує скорочувати поголів'я свиней. Щоправда, на росії вже планують альтернативні види «м'яса», зокрема з цвіркунів. 

8. Смартфони Apple

Санкції торкнулися і статусного символу кожного російського блогера. За оцінками, наявних у російських магазинах запасів вистачить на кілька місяців. Росіяни шукають обхідні шляхи, щасливці продають уживані айфони із застосунками, які вже заблокували.

9. Цукор 

Попри те що росію майже не бомбили, цукрова криза у російських магазинах стала майже легендарною. Загалом на росії також скаржаться на подорожчання харчів та зменшення асортименту на полицях

10. IKEA

За час повномасштабної війни з росії вийшли або тимчасово призупинили там діяльність понад 1 тис. компаній. Чи не найбільшого розголосу набуло закриття магазинів шведського меблевого ритейлера IKEA, яке спричинило черги і бійки в останній день роботи магазинів. 

Росія стала світовим рекордсменом щодо санкцій, обійшовши Іран і Північну Корею. Натепер Євросоюз розглядає запровадження шостого пакета економічних санкцій проти держави-агресорки. Що саме увійде у компромісний варіант, дізнаємося наступного тижня. А ми поки що продовжуємо відстежувати, як працюють впроваджені санкції. 

0
Прокоментувати
Інші матеріали

Telegram на вимогу Apple почав блокувати російськомовні канали, що закликають до насильства — Дуров

Юлія Даниленко 19 годин тому

Кінець горору від ДСНС, нові функції «Дії», ниття айтівців на росії. Ранкова SPEKA

Юлія Даниленко 24 вересня 2022 10:01

ЄC готує восьмий пакет санкцій проти росії. Що до нього увійде

Юлія Даниленко 23 вересня 2022 16:31

Україні час прощатися з 1С: чим та як замінити е-бухгалтерію від росіян

Cергій Гузенко 23 вересня 2022 13:50

Пів року війни: в якому стані економіка? Головне з дискусії «CASE Україна»

Олександр Тартачний 23 вересня 2022 10:00