Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×
Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Виторг українських кафе та ресторанів від початку війни зріс на 25%

Олександр Тартачний
Олександр Тартачний журналіст
22 жовтня 2022 2 хвилин читання

Про це повідомив директор та засновник сервісу Poster Родіон Єрошек на дискусії «Огляд економіки у жовтні. Що відбувається з активністю бізнесу», організованій Центром економічної стратегії. 

Однак виторг закладів надто відрізняється залежно від регіону. Зокрема є області, де прибутки закладів зростали і до 140% від показників минулого року. Це переважно на західній Україні, куди прибуло багато переселенців. А найгірші показники у Харківській, Миколаївській, Донецькій областях. Також Єрошек зазначив, що середнє по країні зростання виторгу у 25% часто не перекриває інфляцію. До того ж багато закупівель ресторанів та оренда часто зафіксована у доларах. Також заклади намагаються зменшити витрати і лише у чверті кафе та ресторанів зарплати персоналу залишились на тому самому рівні.

У перші дні війни працювало лише 13% закладів. Зараз більшість відновила свою роботу і показник зріс до 72-75%. Частково це пов'язано з війною, але із природною доволі високою часткою закриття на ринку. Наприклад, минулого року закрилось 20% закладів. Цього року на 10%. 

Серед проблем індустрії — заборона кальянів. Раніше було майже 1 тис. закладів, які орієнтувалися на цю послугу. Від початку війни була заборона на продаж алкоголю, що надто впливало на барну індустрію. 

Загалом ресторанний ринок в Україні налічує 30 тис. закладів. Це 6-8% українського ритейлу. Poster обслуговує приблизнот третину ринку. При чому до них приєднались 4 тис. нових закладів. Частина із них нові заклади, а частина ресторани, які переходять з російського програмного забезпечення

Серед трендів індустрії: активний рух за кордон. Українські ресторатори відкривають свої заклади у інших країнах.

0
Прокоментувати
Інші матеріали

Що відбуватиметься із фінансовою допомогою Україні — головне з дискусії ЦЕС

Олександр Тартачний 1 грудня 2022 17:26

Кінець гри для криптовалют? — The New York Times

Олександр Тартачний 29 листопада 2022 16:30

Нова етика українського бізнесу. Яку економіку ми будуємо?

Ivan Verstyuk 29 листопада 2022 13:20

Що відбувається з економікою України у жовтні-листопаді: головне з доповіді ЦЕС

Олександр Тартачний 24 листопада 2022 10:30

Як справи у бізнесу в жовтні: головне з опитування Інституту економічних досліджень

Олександр Тартачний 17 листопада 2022 11:20