Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×
Упс!
Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Як працює диджитал-агенція в умовах війни. Кейс Upturn

Костянтин Лособик
Костянтин Лособик Засновник Upturn Digital Agency
8 червня 2022 5 хвилин читання

Диджитал-агенцію Upturn заснували 2016 року. Вона займається performance-маркетингом у digital для різних типів бізнесів від e-commerce до b2b-проєктів. Станом на 24 лютого 90% клієнтів були з України.

Засновник Upturn Digital Agency Костянтин Лособик розповів про те, як війна вплинула на його компанію, що змінилося у роботі і що вони робитимуть далі, аби врятувати бізнес.

Війна поставила все на паузу

У перший же день війни робота агенції повністю зупинилася, ми сконтактували з клієнтами і поставили на паузу всі рекламні кампанії, тому що 90% клієнтів були з України. Оскільки офіс розташований у Києві, а він був під ударами, всі співробітники займалися власною безпекою.

Ми закрили свої фінансові зобов'язання перед командою максимально швидко, щоб за потреби у всіх були ресурси.

Після цього настала фаза невизначеності, напевно, як у всіх. Увага була прикута до новин з фронту і до того, як ми можемо допомагати. Хочу зауважити лиш одне, що зараз вважаю помилкою запуск рекламних кампаній на рф з меседжами «прозрійте, тут війна, нас убивають». Росіяни все чудово знали і підтримували. 

Перші паростки

Весь березень ми були на повному холді і тільки робили keep in touch з клієнтами: 50% з приводу того, чи всі живі, 50% щодо того, чи не збираються вони відновити роботу.

І тут нам написала наша клієнтка з Харкова стосовно продовження роботи (з Харкова, Карл). Ми всі приємно здивувалися і одночасно надихнулися цим фактом. Протягом квітня і на початку травня більшість бізнесів наших клієнтів відновили роботу. Поступово почали перезапускати і рекламні активності. 

Варто зазначити, що всі ці перезапуски були у скорочених об'ємах щодо довоєнного часу: якщо до клієнт купував у нас SMM, контекстну рекламу і SEO, то перезапуск — це зазвичай контекстна реклама ще й зі скороченим бюджетом або взагалі на залишок бюджету на рахунку. Часто ми робили такі запуски без оплати за свої послуги на перший час, щоб і ми, і клієнт спершу переконалися, що дзвінки/заявки/продажі йдуть і можна потрохи розганяти цей потяг. У всіх випадках результат був позитивний, інколи кількість конверсій була на рівні довоєнної.

Що змінилося в роботі

Ми стали заробляти значно менше і втратили довоєнну прогнозовність у фінансовому сенсі. Через це нам довелося змінити систему співпраці з командою. Якщо раніше це був обов'язково офіс з 9:00 до 18:00, ставка плюс бонуси, то зараз ми працюємо повністю віддалено і перейшли на проєктну оплату, тобто нараховуємо кожному, хто безпосередньо працює над проєктом, певні відсотки від оплати клієнта за наші послуги.

Ще однією точкою оптимізації для нас став офіс, ми його використовуємо у «режимі складу» і сплачуємо лише 10% від вартості оренди плюс комунальні платежі.

Стосовно всіх сервісів для роботи (Jira, Google Workspace, Ahrefs etc), ми й надалі їх оплачуємо, тут особливо не оптимізуєш.

Пільгове оподаткування на час війни ми не використовуємо, треба наповнювати бюджет.

Як справи у клієнтів зараз

У всіх по-різному. Клієнти дуже обережні у витратах і готові збільшувати бюджети тільки після валідації результату. Це явище не нове, але під час війни особливо яскраво виражене, навіть найбільш відкриті для експериментів клієнти стали консерваторами.

Думаю, що зараз час можливостей для українських виробників. Тому що багатьох закордонних конкурентів загальмували блокування портів і те, що далеко не всі співробітники закордонних компаній готові їхати зараз в Україну і, наприклад, налаштовувати сортувальний конвеєр на складі (принаймні так каже один із наших клієнтів). 

Щодо ринку

Зараз бізнеси оптимізують свої витрати і часто починають скорочення саме з витрат на рекламу. Але є й позитивні тенденції для диджиталу:

  • На телебаченні зараз цілодобовий марафон, основні канали не розміщують рекламу, аналогічна ситуація на радіо. Думаю, що залишки рекламних бюджетів після їх скорочення перекачають саме у digital.
  • В онлайн-рекламі є чимало інструментів, що приносять конкретний результат, який можна відстежити. Це саме те, на що зараз орієнтуються бізнеси. 
  • Охопні кампанії для побудови упізнаваності користуються у рази меншим попитом, але і для них зараз вдалий час саме у «цих ваших інтернетах». Тому що через зменшення кількості рекламодавців CPM (ціна за тисячу показів) знизився у рази.
  • Є спецпропозиції, як-от у Google Ads для агенцій сертифікованих партнерів. Для всіх нових клієнтів вони надають 10 тис. грн на рекламу в своїй системі (витрачаєш за місяць 10 тис. і вони нараховують ще 10). Це спрощує старт, зменшує навантаження на фінанси.

Плани на майбутнє

Наш план на майбутнє складається з двох пунктів:

  • Вижити як бізнес, зберегти команду та клієнтів.
  • Go West. Розвивати експорт наших послуг на зовнішні ринки. 

Ми зберігаємо обережний оптимізм (а як інакше) і віримо у найкращих людей цього світу, тобто Сили Оборони України. А поки що робимо свій скромний внесок, допомагаючи бізнесам розвиватися.

Якщо ви хочете поділитися з читачами SPEKA власним досвідом, розповісти свою історію чи опублікувати колонку на важливу для вас тему, долучайтеся. Відтепер ви можете зареєструватися на сайті SPEKA і самостійно опублікувати свій пост.
0
Прокоментувати
Інші матеріали

Ядерна загроза: що варто знати

Олександр Тартачний 27 вересня 2022 17:00

Гайд з виживання взимку: утеплення, припаси, автономне опалення. SPEKотна добірка для воєнної зими

Юлія Даниленко 27 вересня 2022 15:42

Telegram на вимогу Apple почав блокувати російськомовні канали, що закликають до насильства — Дуров

Юлія Даниленко 24 вересня 2022 18:15

Кінець горору від ДСНС, нові функції «Дії», ниття айтівців на росії. Ранкова SPEKA

Юлія Даниленко 24 вересня 2022 10:01

Закриті кордони для студентів-чоловіків, гра від штучного інтелекту та місячна ракета. Ранкова SPEKA

Юлія Даниленко 23 вересня 2022 08:49