Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Від соціальних мереж до криптогаманців: нова ера цифрових пріоритетів

Владислав Гринів
Владислав Гринів Digital-журналіст з досвідом роботи у WEB3-компаніях
7 червня 2024 5 хвилин читання

У сучасному цифровому світі зміни відбуваються надзвичайно швидко. Ще вчора усіх цікавили Instagram та Facebook, а сьогодні вони поступаються місцем криптогаманцям. У чому ж причина такого феномену?

Phantom Wallet перевершив у популярності Facebook та ChatGPT

Нещодавно, згідно з даними appfigures, він посів у рейтингу безплатних застосунків 11-те місце після Cash App і Snapchat і мав приблизно 770 000 завантажень у квітні, випередивши гіганта соціальних мереж Facebook і мовну модель ChatGPT від OpenAI. Phantom Wallet — це кастодіальний криптогаманець, спочатку розроблений для підтримки SOL, але згодом розширений і для BTC, ETH, MATIC. 

Гаманець не вперше потрапляє у новини, через те що він піднявся у рейтингах магазинів застосунків. 19 травня Phantom також посів 3-тє місце у категорії утиліт Apple App Store відразу після Google і Google Chrome. Крім того, компанія повідомила, що у квітні було зафіксовано понад 7 млн активних щомісячних користувачів. Що нерідко інтерпретується криптовалютною спільнотою як ознака зростання популярності криптовалют.

Зростання популярності гаманця збіглося із новиною про придбання компанією розширення для web3-браузера Bitski на тлі попиту на зрозумілі децентралізовані застосунки. Phantom планує інтегрувати розширення, щоб спростити підключення та покращити користувацький досвід.

Підписуйтеся на наші соцмережі

За допомогою Bitski користувачі зможуть створювати гаманці, використовуючи лише адресу електронної пошти, усуваючи необхідність керувати парольними фразами та приватними ключами. Крім того, розширення дозволяє розробникам вбудовувати функцію гаманця безпосередньо у свої застосунки, дозволяючи користувачам взаємодіяти з ними, не виходячи з програми.

MetaMask планує інтегрувати біткоїн

Популярний криптовалютний гаманець MetaMask планує додати підтримку біткоїна. Про це повідомляє CoinDesk із посиланням на людей, знайомих із цим питанням.  

Провайдер гаманця планує впровадити підтримку біткоїна протягом наступного місяця, але точний час невідомий. Конкретний функціонал криптовалюти ще не визначений, але можливості можуть бути спочатку обмежені, а згодом розширені. 

Незважаючи на те що MetaMask уже вийшла за межі екосистеми ефіріума із включенням Snaps, подібний крок додасть один із провідних блокчейнів до найпопулярніших платформ цифрових гаманців. 

Нещодавно розробники гаманця додали інші функції для покращення користувацького досвіду, як-от сповіщення про безпеку на основі Blockaid для декількох блокчейнів, стейкінг валідатора Ethereum, а також функція, яка дозволяє користувачам перевіряти свою придатність для airdrop і NFT заявок. 

Поки MetaMask працює над інтеграцією підтримки біткоїна, засновник Cardano Чарльз Хоскінсон висловив провокаційне бачення. Він стверджує, що криптоіндустрія повинна розвиватися за межі цифрового актива, щоб залишатися актуальною і стійкою. Хоскінсон зазначає, що біткоїн з його механізмом консенсусу proof-of-work більше не відповідає технологічному прогресу, необхідному для задоволення поточних потреб у масштабуванні та стійкості. Він порівнює прихильність до цифрового актива з формою «релігії».

Понад чверть українців є криптанами

Понад 25% українців володіють криптовалютами. Про це свідчить останнє опитування, проведене WhiteBIT та Gradus Research. Зазначена цифра свідчить про значний рівень використання криптовалют і показує, наскільки Україна наближається до масового впровадження цифрових активів у повсякденне життя. 

Серед причин використання криптовалюти більшість українців називають її популярність та актуальність (47%), інвестиційні можливості (40%) та потенційно високий дохід (38%). Дослідження також розкриває думки тих, хто наразі не користується цифровими активами. 50% респондентів зацікавлені в тому, щоб почати їх використовувати, тоді як 37% — ні. Таким чином, більшість тих, хто не володіє криптовалютами, розглядає можливість придбати їх у майбутньому. Саме це відкриває нові горизонти для розвитку індустрії в Україні. 

Підсумок

Популярність Phantom Wallet, яка перевершує великі соціальні медіагіганти, показує, що криптовалюта стає дедалі більш доступною і зрозумілою для світу. А MetaMask і його розширення для підтримки Bitcoin відкривають нові можливості для користувачів інтегрувати різні цифрові активи в одному місці. Подібний крок свідчить про важливість розвитку криптовалютної екосистеми й показує, як популярні гаманці активно адаптуються до потреб ринку.

Підписуйтеся на наші соцмережі

Якщо ви хочете поділитися з читачами SPEKA власним досвідом, розповісти свою історію чи опублікувати колонку на важливу для вас тему, долучайтеся. Відтепер ви можете зареєструватися на сайті SPEKA і самостійно опублікувати свій пост.
50 UAH 150 UAH 500 UAH 1000 UAH 3000 UAH 5000 UAH
0
Прокоментувати
Інші матеріали

Топ-5 помилок біздева на міжнародній конференції

Maksym Boronenko 10 годин тому

У Києві відбудеться конференція «Навігатори інновацій. Змінюй правила гри»

Ольга Топольська 15 годин тому

Ринок Перської затоки для українського ІТ: що потрібно знати

Анатолій Моткін 3 липня 2024 05:53

25 липня стартує масштабна конференція TechFin Expert Summit 2024

Ольга Топольська 2 липня 2024 16:25

Як бізнес-спільноти сприяють розвитку вашого нетворку

Максим Олійник 2 липня 2024 11:35