Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Вчені знову довели псевдонаукову природу астрології

Дмитро Мухін
Дмитро Мухін
2 червня 2024 2 хвилин читання

Боротьба офіційної науки з астрологією триває давно, проте численні соціологічні опитування показують, що у різних країнах від чверті до половини населення вірять у твердження цієї псевдонауки. У новому дослідженні південнокорейські вчені завдали чергового удару по авторитету астрології, використовуючи суто наукові методи.

Психологи з Університету Кемьйон проаналізували дані 12 791 особи. Вони оцінювали вісім компонентів, пов'язаних із життям піддослідних, зокрема незадоволеність роботою, шлюбом, самооцінку здоров'я, відчуття нудності життя та депресії, а також низку інших показників. Потім вивчали дати народження учасників експерименту.

Дослідники хотіли з'ясувати, чи впливає знак зодіаку людини на певні з оцінюваних показників її сприйняття життя. Як і слід було очікувати, кореляція виявилася навколонульовою. Це дозволяє стверджувати, що немає жодного зв'язку між знаками зодіаку і тим, як складається доля людини, як формується її успішність та добробут.

Ці результати узгоджуються з попередніми емпіричними дослідженнями, які не могли знайти доказів, які б підтверджували тези астрології. Автори останньої роботи наголошують, що дуже важливо показувати людям псевдонауковість цього напряму. Це не лише підвищує загальну наукову грамотність населення, а й допомагає розвивати критичне мислення і сприяє прийняттю відповідальності за свої вчинки та власної долі.

Підписуйтеся на наші соцмережі

50 UAH 150 UAH 500 UAH 1000 UAH 3000 UAH 5000 UAH
0
Прокоментувати
Інші матеріали

Вчені виявили новий мікроконтинент між Гренландією і Канадою

Дмитро Мухін 21 липня 2024 19:40

Учені з’ясували, чому коти дряпають меблі

Дмитро Мухін 6 липня 2024 19:38

Північна Корея почала телевізійне мовлення через російські супутники

Владислав Паливода 2 липня 2024 10:56

Вчені знайшли новий спосіб закріплення живої шкіри на роботах

Вікторія Рудзінська 28 червня 2024 07:44

Японці створили технологію, що може повністю відновлювати зуби

Олеся Дерзська 25 червня 2024 15:53