Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Український SID Venture Partners інвестував у 5 ШІ-стартапів

Кіра Іванова
Кіра Іванова Керівниця новинної редакції The Page/SPEKA
22 січня 2025 4 хвилин читання

Український венчурний фонд SID Venture Partners оголосив про портфельні інвестиції у п’ять стартапів з фокусом на штучний інтелект, зроблені у 2024 році. Таким чином фонд має вже понад 30 інвестиційних угод, повідомили Speka в інвестфонді.

Попри те що загальний ринок венчурного фінансування ще не повернувся до пікових значень 2021 року, фонд бачить велику конкуренцію за найкращі ШІ-стартапи і радий підтримати такі компанії, зокрема з українськими засновниками, підкреслив Дмитро Вартанян, керівний генеральний партнер SID Venture Partners, в ексклюзивному коментарі для Speka.

Проте, як і раніше, сама по собі технологія не вирішує усіх питань, вважає він.

Наші останні інвестиції відображають цей фокус — ми обираємо проєкти, які не просто використовують ШІ, а створюють на його основі продукти з чіткою ринковою цінністю у сферах охорони здоров'я, ігрової індустрії, освіти та корпоративного ПЗ.
Дмитро Вартанян, керівний генеральний партнер SID Venture Partners

Які стартапи отримали інвестиції від SID Venture Partners

Підписуйтеся на наші соцмережі

З грудня 2021-го фонд інвестував понад $5,5 млн у стартапи з України, США та інших країн.

Протягом 2024 року SID Venture Partners інвестував у компанії секторів Healthcare, Gaming, Education, та Enterprise Software:

  • Burt Intelligence – AdTech-компанія, платформа для цифрової реклами. Серед клієнтів Burt – Vox Media та The CW Network. Компанію очолює Шай Брог, який раніше обіймав керівні посади в AOL, GumGum та Insticator.
  • Sepal AI (YC'24) збирає високоякісні навчальні дані і експертні анотації від світових фахівців для розвитку AI-моделей. Стартап співпрацює з понад 20 тис. науковців і галузевих експертів у біології, праві, медицині, хімії, математиці та інженерії. Sepal AI очолюють Робі Лін, Кет Ху та Федор Парецький, які раніше працювали в таких компаніях як Turing, McKinsey, Bain та Vercel.
  • GameTree – це платформа, на якій понад 1 млн користувачів-геймерів можуть знайти компанію для гри за ігровими уподобаннями, особистими інтересами і стилем гри. Стартап має в портфоліо як відео ігри (PC, Nintendo, Xbox та PS5), так і настільні ігри. Голова компанії – Дана Сидоренко з Forbes 30u30 Europe.
  • Altris AI – стартап, який автоматизує офтальмологію та оптометрію шляхом ШІ-інтерпретації ОКТ-сканувань. FDA Сполучених Штатів вже схвалила платформу стартапа. Розробка може виявити понад 70 біомаркерів та патологій сітківки, з можливістю раннього оцінювання ризику глаукоми. Керівники стартапа – Марія Знаменська і Андрій Куроп'ятник.
  • memoryOS – EdTech стартап, що фокусується на тренуванні пам'яті через поєднання перевірених методик та геймифікації.

SID Venture Partners фокусується на ШІ

Дмитро Вартанян також нагадав, що компанії,  які увійшли до інвестиційного портфоліо венчурного фонду раніше, також активно використовують ШІ. 

Багато з них доопрацювали свої продукти, знайшли нові способи автоматизації й оптимізації, зміцнили свої ринкові позиції і впізнаваність. А нещодавно ще дві наші інвестиції потрапили у черговий рейтинг найбільш перспективних стартапів за версією Forbes Ukraine. Кількість угод, що уклав фонд, уже досягла 30. У 2025 році ми продовжуємо активно інвестувати в команди, які мають амбіції створювати технології світового рівня.
Дмитро Вартанян, керівний генеральний партнер SID Venture Partners

З грудня 2021 року SID Venture Partners інвестував понад $5,5 млн у стартапи з України, США та інших країн.

Ці інвестиції знаменують новий розділ у розвитку SID Venture Partners. Ми бачимо виняткові можливості на перетині ШІ та більш традиційних ніш, особливо коли мова йде про засновників, які створюють рішення для глобальних ринків.
Дмитро Вартанян, керівний генеральний партнер SID Venture Partners

У фонді підкреслюють, що SID Venture Partners й надалі фокусуватиметься на інвестиціях на ранніх стадіях, зокрема з активним фокусом на ШІ-рішення та інші ніші, що швидко зростають. 

Що відомо про SID Venture Partners

Венчурний фонд SID Venture Partners об’єднав 13 українських підприємців у грудні 2021 року. Фонд фокусується на українських та міжнародних стартапах ранніх стадій із глобальними амбіціями. У 2023-му був визнаний «Інвестором року» за версією Українського фонду стартапів.

Підписуйтеся на наші соцмережі

50 UAH 150 UAH 500 UAH 1000 UAH 3000 UAH 5000 UAH
0
Прокоментувати
Інші матеріали

Як бізнесу знайти інвестиції під час війни: Q&A-сесія від Diia.City United і Horizon Capital

Кіра Іванова 17 січня 2025 14:47

Венчурний фонд Вікторії Тігіпко додав собі єдинорога у портфоліо — підсумки 2024-го

Павло Бартос 9 січня 2025 19:22

Інвестуйте не у хайп, а в те, що лишатиметься незмінним

Ніко Харчілава 9 січня 2025 15:50

Microsoft інвестує $3 млрд у розвиток ШІ та хмарних послуг в Індії

Вікторія Рудзінська 7 січня 2025 12:47

Startups Weekly: перемоги та виклики стартапів, новини фінансування і венчурних фондів

Вікторія Рудзінська 12 листопада 2024 20:53