Український SID Venture Partners інвестував у 5 ШІ-стартапів
Український венчурний фонд SID Venture Partners оголосив про портфельні інвестиції у п’ять стартапів з фокусом на штучний інтелект, зроблені у 2024 році. Таким чином фонд має вже понад 30 інвестиційних угод, повідомили Speka в інвестфонді.
Попри те що загальний ринок венчурного фінансування ще не повернувся до пікових значень 2021 року, фонд бачить велику конкуренцію за найкращі ШІ-стартапи і радий підтримати такі компанії, зокрема з українськими засновниками, підкреслив Дмитро Вартанян, керівний генеральний партнер SID Venture Partners, в ексклюзивному коментарі для Speka.
Проте, як і раніше, сама по собі технологія не вирішує усіх питань, вважає він.
Які стартапи отримали інвестиції від SID Venture Partners
Підписуйтеся на наші соцмережі
З грудня 2021-го фонд інвестував понад $5,5 млн у стартапи з України, США та інших країн.
Протягом 2024 року SID Venture Partners інвестував у компанії секторів Healthcare, Gaming, Education, та Enterprise Software:
- Burt Intelligence – AdTech-компанія, платформа для цифрової реклами. Серед клієнтів Burt – Vox Media та The CW Network. Компанію очолює Шай Брог, який раніше обіймав керівні посади в AOL, GumGum та Insticator.
- Sepal AI (YC'24) збирає високоякісні навчальні дані і експертні анотації від світових фахівців для розвитку AI-моделей. Стартап співпрацює з понад 20 тис. науковців і галузевих експертів у біології, праві, медицині, хімії, математиці та інженерії. Sepal AI очолюють Робі Лін, Кет Ху та Федор Парецький, які раніше працювали в таких компаніях як Turing, McKinsey, Bain та Vercel.
- GameTree – це платформа, на якій понад 1 млн користувачів-геймерів можуть знайти компанію для гри за ігровими уподобаннями, особистими інтересами і стилем гри. Стартап має в портфоліо як відео ігри (PC, Nintendo, Xbox та PS5), так і настільні ігри. Голова компанії – Дана Сидоренко з Forbes 30u30 Europe.
- Altris AI – стартап, який автоматизує офтальмологію та оптометрію шляхом ШІ-інтерпретації ОКТ-сканувань. FDA Сполучених Штатів вже схвалила платформу стартапа. Розробка може виявити понад 70 біомаркерів та патологій сітківки, з можливістю раннього оцінювання ризику глаукоми. Керівники стартапа – Марія Знаменська і Андрій Куроп'ятник.
- memoryOS – EdTech стартап, що фокусується на тренуванні пам'яті через поєднання перевірених методик та геймифікації.
SID Venture Partners фокусується на ШІ
Дмитро Вартанян також нагадав, що компанії, які увійшли до інвестиційного портфоліо венчурного фонду раніше, також активно використовують ШІ.
З грудня 2021 року SID Venture Partners інвестував понад $5,5 млн у стартапи з України, США та інших країн.
У фонді підкреслюють, що SID Venture Partners й надалі фокусуватиметься на інвестиціях на ранніх стадіях, зокрема з активним фокусом на ШІ-рішення та інші ніші, що швидко зростають.
Що відомо про SID Venture Partners
Венчурний фонд SID Venture Partners об’єднав 13 українських підприємців у грудні 2021 року. Фонд фокусується на українських та міжнародних стартапах ранніх стадій із глобальними амбіціями. У 2023-му був визнаний «Інвестором року» за версією Українського фонду стартапів.