Топ безплатних ШІ-сервісів для написання текстів українською
Відтоді як майже два роки тому на ринку з’явився Chat GPT, у фрилансерів замовлення на написання коду та тексту впали на 21%, замовлення на SMM-послуги на 13%. Інструменти із штучним інтелектом для написання текстів дедалі більше поповнюють нашу скарбницю AI-помічників. SPEKA знайшла 10 безплатних ШІ-сервісів для написання, редагування та перефразування тексту.
ChatGPT
ChatGPT став першовідкривачем індустрії ШІ-інструментів і викликав багато дискусій від часу презентації широкому загалу у 2022 році. Якщо ви шукаєте штучний інтелект для написання тексту безкоштовно, ChatGPT — один із найкращих інструментів для цього. Його безплатна версія не безлімітна і має певні обмеження за кількістю запитів на добу. Проте цієї кількості буде достатньо для особистого користування.
Важлива перевага ChatGPT у легкості користуватися та в тому, що він розуміє користувача чи не з пів слова. Та попри це, якість відповіді Chat GPT залежить від того, наскільки чітко ви сформулюєте для нього завдання:
- якщо результати занадто довгі, просіть короткі відповіді;
- якщо результати занадто прості, попросіть написати їх на рівні експерта;
- якщо вам не подобається формат, продемонструйте формат, який би ви хотіли бачити;
- попросіть модель відповідати, використовуючи опорний текст;
- розділіть складні завдання на простіші тощо.
В OpenAI є розгорнутий гайд щодо цього Prompt engineering.
Я, наприклад, попросила ChatGPT написати подорожній нарис на тему «Коротко про наболіле» і прописала для нього таке завдання: «Уяви, що твоя мандрівка — похід в офіс. Це і є твоє наболіле. Будь креативним і формулюй речення цікаво. Уяви, що ти дівчина 20 років з України». Він видав мені справді цікавий текст, проте завеликий — 5 абзаців. Це те, про що також не варто забувати: коли прописуєте завдання, вкажіть розмір (кількість символів, слів чи абзаців).
Текст готовий. Далі ви можете попросити у ChatGPT щось додати або прибрати, змінити стиль викладу або замінити частину тексту, яка вам не подобається. Після цього — усе на ваш смак. Текст, який видав ChatGPT, як на мене, ще потребує людської руки, аби прибрати певну кострубатість та додати стилістики. Проте основа є і це вже значно полегшить для вас завдання.
ChatGPT також уміє пропонувати варіанти заголовків, робити рерайти, спрощувати або деталізувати, скорочувати, генерувати теми, а також допомагати із SEO.
Gemini (Google Bard)
Google Gemini (попередня назва Bard) — це чатбот із штучним інтелектом, розроблений компанією Google і створений на основі однойменної великої мовної моделі (LLM).
Уперше про Google Bard оголосили 6 лютого 2023 року у заяві CEO Google та Alphabet Сундара Пічаї. Google Bard випустили трохи більш ніж через місяць, 21 березня 2023 року. Майже через рік Bard перейменували на Gemini.
Із Google Gemini усе так само, як і з ChatGPT: що чіткіший запит, то якісніша відповідь, але чатбот Gemini пропонує кілька варіантів відповідей. І поки ви не дали чатботу наступне завдання, ви маєте доступ до всіх варіантів одночасно. Потрібно лише натиснути на кнопку «Показати чернетки».
У завданні з нарисом мені більше сподобалася відповідь ChatGPT. Проте я вирішила перевірити чатботи за допомогою завдання на порівняння: «Що краще: iOS чи Android?»
Обидва погодилися, що вибір між iOS і Android залежить від того, що для користувача важливіше. Загалом їхні відповіді подібні. Та Gemini, крім переваг кожної з операційних систем, надав також недоліки. Також у Gemini є функція «Перевірити відповідь» (потрібно натиснути на значок Google під відповіддю). Завдяки цій функції можна переглянути джерела з інтернету, в яких порівнюють різні операційні системи.
Залежно від вашого запиту та відповіді Gemini, ви можете попросити ШІ змінити відповідь. Просто натисніть кнопку «Змінити відповідь» під відповіддю. Можна попросити Google Gemini зробити відповідь коротшою або довшою, простішою, більш невимушеною або більш професійною.
Aria
ШІ Aria я поставила таке ж завдання, як і попереднім двом. Сершу чатбот видав мені не нарис, а відповідь із тезами. Після того як я попросила у нього писати без тез, він виправився.
Aria дуже схожий на ChatGPT і, власне, чатбот від Opera використовує можливості GPT OpenAI. Ще майже рік тому Aria випереджала ChatGPT у можливості доступу до актуальних даних. Та після оновлення чатбот від OpenAI також має таку можливість у безплатній версії.
Особливістю Aria є така функція, як «Створити», завдяки якій ви можете чіткіше поставити завдання чатботу. Спочатку потрібно обрати завдання: пост у блозі, електронна пошта, есе, презентація, пост, промова, стаття. Потім додати опис і тон: формальний, неформальний, нейтральний, академічний, бізнесовий, смішний чи саркастичний. Далі вам потрібно буде додати кілька ваших текстів, аби Aria визначив стиль, та обрати довжину. Це зручна функція для персоналізації вашого контенту.
Copilot
Підписуйтеся на наші соцмережі
Copilot — інструмент на основі штучного інтелекту від Microsoft, який може допомогти у створенні текстів.
Copilot пропонує три стилі спілкування з користувачами:
- збалансований стиль — нейтральні та стислі відповіді з мінімальною додатковою інформацією;
- творчий стиль забезпечує розлогі відповіді з додатковими деталями та фактами;
- точний стиль пропонує короткі та точні відповіді.
Коли запитуєте щось у Copilot, зазначайте, у якому стилі вам потрібна відповідь.
Якщо увійти у свій акаунт, Copilot надасть більше функцій для роботи. Наприклад, можливість називати чати, завантажувати світлини та використовувати голосове введення.
Попри те що Copilot безплатний, він має обмежену кількість запитів в одному чаті — лише чотири. Аби продовжити роботу з Copilot, потрібно натиснути «Нова тема».
WEPIK
WEPIK — безоплатний інструмент із штучним інтелектом для написання текстів онлайн.
WEPIK краще підійде для написання коротких та влучних текстів. Він не напише лонгрид, але згенерує текст, який добре поміститься на слайд презентації чи на пост для соцмереж.
Інструменти WEPIK із ШІ:
- AI Text Writer: ви можете використовувати AI Text Writer окремо, не створюючи додатково візуальний контент.
- AI Presentation: також можете використовувати AI Presentation для створення презентацій зі згенерованим текстом. Просто задаєте тему, обираєте кількість слайдів і тон.
- Зображення за описом: WEPIK також може згенерувати зображення. Для цього лише треба прописати, що ви хочете отримати, додати приклади (за бажанням) та обрати стиль.
- AI Translator: ви можете створити презентацію українською, а потім просто натиснути AI Translator та перекласти потрібною мовою.
ToolBaz
ToolBaz — сервіс, який пропонує понад 30 безплатних інструментів із штучним інтелектом, які можуть знадобитися для роботи з текстом.
ToolBaz розуміє запити українською, проте іноді краще прописати вимогу щодо мови у завданні.
Інструменти ToolBaz:
- написання текстів із штучним інтелектом;
- генератори контенту із ШІ;
- генератор абзаців із ШІ.
Аби ToolBaz написав для вас текст, потрібно просто ввести тему або фразу, на основі якої ви хочете згенерувати контент, потім обрати ШІ, за бажанням також тон, структуру, мету, довжину, цільову аудиторію, точку зору та натиснути кнопку «Створити».
ШІ-автор не створює SEO-оптимізований контент, він просто генерує текст, а ви маєте його оптимізувати.
Semrush
Semrush — маркетингова платформа для комплексного просування сайту, яка надає безкоштовний доступ до генератора тексту із штучним інтелектом для створення статей, дописів у блогах, постів у соцмережах, електронних листів, оголошень тощо.
Аби безплатний генератор тексту із ШІ від Semrush видав вам текст, спочатку потрібно обрати тип контенту, який ви хочете отримати: заголовок, структура, вступ, абзац, публікація у блозі, публікація у соцмержах, оголошення чи електронний лист. А потім ввести запит: ідею, тему та інші деталі.
Як тип контенту я обрала «Пост для соцмереж», а тему дала таку ж, як і іншим — подорожній нарис. Звичайно, що нарису я не отримала, адже ШІ від Semrush не підтримує такий тип контенту, але невеликий пост для соцмереж він мені написав.
ШІ від Semrush має вбудований редактор тексту, а також функції: продовжити писати, підсумувати та переписати.
Semrush найкраще підійде для тих, хто працює із соцмережами та рекламою. Його також можна використовувати як інструмент для написання більших текстів — підбору заголовків, створення структури або вступу.
DeepAI
DeepAI — це платформа з різними генеративними моделями для створення тексту, зображень та інших типів контенту.
DeepAI може генерувати довгий текст, а потім ви можете підсумовувати, копіювати та видаляти згенерований текст. Корисною функцією є пошук в інтернеті, проте вона працює лише з текстами англійською.
У DeepAI ви також можете згенерувати зображення та відео.
Вагомий мінус, який я виявила, — велика кількість реклами, що погіршує взаємодію із сайтом. Проте така проблема лише за використання безплатного плану.
NeuralWriter
NeuralWriter — безплатний сервіс, який надає доступ до низки інструментів для роботи з текстами на основі ШІ.
Серед функцій NeuralWriter — штучний інтелект для перефразування тексту, генератор промптів, переклад, резюмування, лічильник слів, генератор заголовків та AI-детектор. Серед інших також генератор зображень та інструмент із покращення якості фото.
NeuralWriter підтримує 30 мов і здатний обробляти до 10 тис. символів за раз.
Jarvis
Jarvis — сервіс на основі ШІ для написання текстів та генерації контенту.
Jarvis можна безплатно встановити на свій пристрій. Проте сервіс також має платну версію із розширеними можливостями для користувачів.
Безплатна версія працює на базі GPT-3.5, пропонує 50 запитів на день та добре справляється з текстами листів для розсилок, постами у соцмережах, рекламою у Google та Facebook. Іноді відповіді може надавати повільно.
Висновки
Сервіси на основі ШІ не можуть повністю замінити вас у написанні лонгриду. Однак ви можете використовувати їх як інструменти: створювати сруктуру, заголовок та підзаголовки, абзаци або ж генерувати ідеї. Розраховуйте на ШІ як на помічника у написанні великих текстів і звертайте особливу увагу на запити для ШІ.
SEO-спеціалістка SPEKA Діана Полуніна зазначає, що Google з обережністю ставиться до текстів, згенерованих штучним інтелектом. Йому важливо, щоб за написаним стояла реальна людина із досвідом. З погляду SEO, якщо сайт буде перевантажений текстами, згенерованими ШІ, це може дати поганий результат.
Загалом неважливо, яким чином створили контент. Проте, щоб посісти хороші позиції в пошуку Google, він має відповідати стандартам E-E-A-T, а також бути унікальним, високої якості та орієнтованим на людей. Концепцію E-E-A-T використовують експерти для оцінки ранжування пошукових систем Google, вона означає надійність, експертність, авторитетність та досвід.
Також Google радить бути чесними та розкрити читачеві використання автоматизації.