Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

У які напрями miltech найбільше інвестують у Кремнієвій долині у 2023 році — рейтинг NatSec100

Назарій Присяжнюк
Назарій Присяжнюк Журналіст SPEKA
10 липня 2023 2 хвилин читання
Найпопулярніші miltech-напрями для інвестицій у Кремнієвій долині 2023 Найпопулярніші miltech-напрями для інвестицій у Кремнієвій долині 2023

У сучасному світі стартапи відіграють дедалі більшу роль у галузі оборони. Швидкий технологічний розвиток та зростання загроз безпеці потребують нових інноваційних рішень, тому національна безпека США й покладається на новації приватного сектору. 

Оборонна група Кремнієвої долини розробила рейтинг NatSec100, де відібрала найкращі стартапи у сфері оборони та подвійного використання.

SPEKA розповідає, у які напрями miltech найбільше інвестували у Кремнієвій долині станом на 2023 рік.

Що таке рейтинг NatSec100 2023

NatSec100 — це щорічний рейтинг найкращих стартапів у сфері оборони та подвійного використання, що фінансують венчурні фонди. Його  розробила Оборонна група Кремнієвої долини, щоб запропонувати знімок екосистеми технічної безпеки, що розвивається. Цей список, за словами авторів,  у жодному разі не є досконалим показником майбутнього успіху або невдачі компаній, що входять до нього, він радше покликаний стимулювати дискусію навколо нової технологічної екосистеми у галузі національної безпеки США.

У які сфери інвестують у Кремнієвій долині

Цьогорічні компанії, які увійшли до списку NatSec100, майже повністю відповідають 14 критично важливим технологічним галузям, визначеним Офісом заступника міністра оборони США. Зокрема, більшість компаній спеціалізується на розробленні космічних технологій та використанні штучного інтелекту та машинного навчання

І це не дивно, зважаючи на швидкі темпи розвитку ШІ/МН за останній рік у сферах генеративного ШІ, оброблення природної мови, комп’ютерного зору, великих мовних моделей тощо.

<span>Кількість компаній за напрямами у miltech-сфері, в які інвестують венчурні фонди та держава згідно з </span>топом NatSec100 <span>станом на 2023 рік</span> Кількість компаній за напрямами у miltech-сфері, в які інвестують венчурні фонди та держава згідно з топом NatSec100 станом на 2023 рік

Розвиток космічних технологій також пришвидшився, частково завдяки комерціалізації космосу та значному збільшенню вітчизняних пускових потужностей завдяки ракеті Falcon 9 від компанії SpaceX. Космос історично був важливою сферою національної безпеки, і NatSec100 свідчить, що ця тенденція триває.

0
Прокоментувати
Інші матеріали

Крім ChatGPT. Сім ШІ-інструментів, які підвищать вашу продуктивність

Назарій Присяжнюк 13 годин тому

SpaceX запустила ще одну партію супутників Starlink із Флориди — відео

Юлія Мирська 23 години тому

Штучний інтелект не знищує робочі місця, але знижує зарплати — Європейський Центробанк

Артем Житкевич 28 листопада 2023 22:05

Мінекономіки та KSE відкрили акселератор для стартапів в секторі розмінування

Юлія Мирська 28 листопада 2023 13:55

Велика Британія та США розробили глобальні рекомендації з безпеки ШІ

Юлія Мирська 28 листопада 2023 10:03