Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.
preview
Назарій Присяжнюк
Назарій Присяжнюк
12 січня 2024 6 хвилин читання

Топ 5 прогнозів щодо ринку мобільних застосунків у 2024 році

Сфера мобільних застосунків постійно розвивається, а 2024 рік, за прогнозами, обіцяє стати трансформаційним. Від мінливої динаміки монетизації соціальних мереж до стрімкого розвитку генеративного ШІ — компанії повинні ефективно планувати свою діяльність з урахуванням мінливих шаблонів і нових тенденцій.

SPEKA проаналізувала звіт data.ai та розповідає, яка галузь втратить приблизно 70 млн користувачів за 2024 рік, які застосунки потраплять до клубу мільярдерів, що із ринком мобільних ігор, які сектори зростатимуть найбільше та яка роль генеративного ШІ на ринку.

1. У 2024 році ШІ стане більш поширеним у мобільних застосунках

Дані data.ai свідчать про те, що 2024 року ми будемо свідками ще більшого поширення ШІ у мобільних застосунках. Кількість завантажень застосунків, які використовують ШІ, зросла на 60% у 2023 році та збільшиться на 40% у 2024-му. 

Цей тренд пояснюється декількома чинниками:

  • По-перше, ШІ стає дедалі більш доступним і простим у використанні. 
  • По-друге, зростає популярність застосунків, які використовують ШІ для надання нових та інноваційних функцій. 
  • По-третє, зростає обізнаність користувачів про переваги ШІ.

У компанії дослідили, що використання ChatGPT досягає піку протягом робочого тижня і падає на вихідних, що свідчить про економію часу та ефективність ШІ-чатботів. 

За прогнозами data.ai, у 2024 році 2,3 млрд завантажень застосунків міститимуть функціонал GenAI, що сприятиме підйому творчості у таких жанрах, як редагування відео та редактори селфі й краси.

Підписуйтеся на наші соцмережі

2. Мікроблогінг іде на спад, а короткометражні відео набирають популярність

X (Twitter) досяг піку в 316 млн щоденних активних користувачів (DAU), але data.ai прогнозує, що ця кількість зменшиться до 250 млн у 2024 році разом із Meta's Threads, яка може впасти нижче 20 млн DAU. Нині відео у пріоритеті, оскільки споживачі стікаються до таких соцмереж, як TikTok, щоб отримати новини.

Існує кілька причин цього спаду. По-перше, короткометражні відео стають дедалі популярнішими. Платформи коротких відео, як-от TikTok та YouTube Shorts, пропонують користувачам більш захопливий та інтерактивний контент, ніж мікроблогінг.

По-друге, на думку data.ai, мікроблогінгові платформи зіткнулися із низкою проблем, серед яких дезінформація, булінг та цькування (Як ніби такого немає у TikTok). Через це багато користувачів почали менше користуватися мікроблогінгом.

Глобальне щоденне зростання активних користувачів у X та Threads проти TikTok та Kuaishou починаючи з 2020 року та прогноз на 2024-й<br> Глобальне щоденне зростання активних користувачів у X та Threads проти TikTok та Kuaishou починаючи з 2020 року та прогноз на 2024-й

Майже 43% американських користувачів TikTok повідомляють, що отримують новини на цій платформі, що удвічі більше, ніж три роки тому. У соціальній мережі X (Twitter), яка раніше була першою платформою для отримання новин, частка користувачів, що шукають новини, знизилася з 59% до 53% за той самий період. Відеоновини, що з’являються першими, тепер пріоритетніші для користувачів.

3. TikTok буде найприбутковішим мобільним застосунком у 2024 році

Цього року TikTok сягне позначки $14,6 млрд, обійшовши Candy Crush Saga. У 2022-му TikTok став першим неігровим застосунком в історії, який обігнав ігри за квартальними витратами користувачів. Цього року витрати у TikTok зросли на 70% порівняно з аналогічним періодом минулого року — у 3,7 рази швидше, ніж у Candy Crush Saga.

Застосунки із найбільшими споживчими витратами з 2011-2023 років та прогноз на 2024 рік<br> Застосунки із найбільшими споживчими витратами з 2011-2023 років та прогноз на 2024 рік

Водночас Disney+ наблизиться до позначки у $7 млрд за п’ять років, а Genshin Impact перевищить прибуток $6,3 млрд за чотири роки.

4. Мобільний геймінг відновиться після падіння у 2023 році

Data.ai вважає, що 2024 року ринок ігор знову зросте — на 4%, до $111,4 млрд. Це відбудеться після невеликого спаду за останні два роки. Зростання забезпечать такі жанри, як-от RPG, матч, вечірка і казино, причому на матчі та RPG припадатиме $1 з кожних $5. США будуть найбільшим драйвером зростання витрат, на них припадатиме 40% загального річного приросту.

Загальні суми споживчих витрат у мобільному геймінгу починаючи з 2014 року. Прогноз на 2024 рік Загальні суми споживчих витрат у мобільному геймінгу починаючи з 2014 року. Прогноз на 2024 рік

Це зростання буде зумовлене:

  • зростанням популярності мобільних ігор серед молоді;
  • розвитком нових технологій, як-от віртуальна та доповнена реальність.

5. Купівля у застосунках стає новим джерелом доходу для соцмереж

Історично склалося так, що соцмережі монетизувалися за рахунок реклами. У 2024 році дедалі більше платформ отримуватимуть гроші безпосередньо від споживачів. TikTok став лідером у цьому напрямі, запровадивши внутрішні покупки, щоб «давати чайові» авторам контенту. YouTube та Instagram наслідували цей приклад. Цей перехід означатиме збільшення споживчих витрат на застосунки соціальних мереж на 152% у 2024 році.

У січні 2020-го користувачі TikTok проводили у застосунках 11 годин на місяць. До жовтня 2023-го ця цифра зросла утричі, сягнувши 32,5 години на місяць. До грудня 2024 року цей показник може становити 40 годин на місяць — на 13 годин більше, ніж на YouTube. Це також впливатиме на кількість витрат споживачів у застосунку.

Споживчі витрати за сферами, кількість годин витрачені на різні сфери мобільних застосунки та глобальна середня кількість годин, витрачених користувачем на соцмережі<br> Споживчі витрати за сферами, кількість годин витрачені на різні сфери мобільних застосунки та глобальна середня кількість годин, витрачених користувачем на соцмережі

YouTube через Shorts та Instagram додали функції подарунків. Snapchat також запровадив підписки, що дозволяють користувачам отримувати ранній доступ до преміальних функцій. Інші соцмережі, зокрема Х, тестують збори за підтвердження облікового запису та видалення реклами, оскільки у них зменшуються бази користувачів і скорочуються доходи від реклами.

Підписуйтеся на наші соцмережі

0
Прокоментувати
Інші матеріали

Meta скасує обмеження в Instagram та Facebook для Трампа

Владислав Паливода 13 липня 2024 13:12

Facebook став найпопулярнішою соціальною платформою у світі

Олеся Дерзська 12 липня 2024 17:50

Флешмоб з Ice Bucket Challenge повертається через 10 років

Олеся Дерзська 12 липня 2024 14:15

Революція у веб-дизайні: 5 сайтів, створених за допомогою штучного інтелекту

Oleksii Udovenko 10 липня 2024 19:35

Що таке агенти штучного інтелекту

Олександр Тартачний 9 липня 2024 09:00