Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Що з мобільним ринком у 2023 році. Звіт data.ai

Назарій Присяжнюк
Назарій Присяжнюк Журналіст SPEKA
21 серпня 2023 7 хвилин читання

Позитивне зростання споживчих витрат грандіозно повернулося у 2023 році після затишшя 2022-го. Згідно з останнім дослідженням data.ai, світовий ринок застосунків відновився після того, як постраждав від макроекономічних потрясінь минулого року. 

SPEKA виділила найголовніше з цього звіту та розповідає про тенденції мобільного ринку та як він зміниться надалі.

Що ж на ринку мобільних ігор у 2023 році

Від 2020 року споживчі витрати на застосунки демонстрували стабільне, іноді стрімке зростання, оскільки вони почали серйозно монетизуватися понад десять років тому.  Однак у 2022-му глобальні споживчі витрати вперше знизилися.

Перша половина 2023 року свідчить про повернення високих темпів зростання: споживчі витрати становили рекордні $67,5 млрд, а кількість завантажень застосунків у всьому світі в iOS та Google Play сягнула 76,8 млрд.\

Світові витрати користувачів на застосунки та ігри в iOS та Google Play  у І півріччі 2023 року

У першому півріччі загальні споживчі витрати зросли на 5,3% порівняно з аналогічним періодом минулого року, зокрема на застосунки на 16%, тоді як витрати на ігри залишилися приблизно на тому самому рівні, що й у першому півріччі минулого року. Кількість завантажень також зросла на 3,2%.

Екосистема мобільних застосунків здоровіша, ніж будь-коли.
зазначили у data.ai.

Повернення у першому півріччі до зростання — обнадійливий сигнал про те, що зниження споживчих витрат на мобільні пристрої протягом 2022 року, можливо, було тимчасовим сплеском у довгостроковому стійкому зростанні ринку мобільних застосунків. 

Мобільна економіка на iOS та Android у І півріччі 2023 року

Користувачі iOS продовжують витрачати набагато більше, ніж їхні колеги з Google Play, але зростання повернулося в обидва магазини застосунків. Споживчі витрати на iOS збільшилися на 5,8% порівняно з аналогічним періодом 2022-го, а Google Play — на 4,3%. iOS згенерував $43,5 млрд, а Google Play — $24 млрд.

Споживчі витрати на застосунки у світі на iOS та Android у І півріччі 2023 року

На iOS припадає майже 65% витрат у всіх магазинах застосунків, а в неігрових застосунках цей показник ще вищий — 71% усіх витрат на iOS. 

TikTok продовжує залишатися єдинорогом з погляду споживчих витрат поза іграми з 31%-вим зростанням у порівнянні з минулим роком, тоді як інші застосунки, що покладаються на підписку, як-от Disney+, YouTube та Duolingo, також продемонстрували значне зростання — 33%, 39% і 48% відповідно.

Категорії, що показали найбільше зростання App Store у І півріччі 2023 року

Ігри, розваги та соціальні мережі були категоріями, що найбільше зростали за споживчими витратами. Проте найбільше зростання у річному обчисленні мали категорії «Продуктивність» (32%), «Бізнес» (27%) та «Новини та журнали» (25%).

Індексоване зростання споживчих витрат у iOS та Google Play у І півріччі 2019-2023 років за категоріями

Зважаючи на довгострокові тенденції, витрати споживачів за межами ігор стрімко збільшуються — зростання більш ніж удвічі порівняно з І півріччям 2019-го. Водночас ігрова індустрія має скромніші темпи зростання — 25% за той самий період.

Новий історичний максимум завантажень застосунків: 76,8 млрд у І півріччі 2023 року

На відміну від більш нестабільних тенденцій споживчих витрат останніх років кількість завантажень застосунків продовжувала стабільно зростати.

Загальна кількість завантажень застосунків на iOS та Android у І півріччі 2023 року

Загалом у І півріччі 2023 року споживачі завантажили 76,8 млрд застосунків, що приблизно відповідає показнику другої половини 2022-го і на 3,2% більше, ніж у І півріччі минулого року.

Кількість завантажень застосунків за платформами у І півріччі 2023 року

Хоча на Google Play досі припадає втричі більше завантажень застосунків, зростання на iOS було швидшим: кількість встановлених застосунків зросла на 10% порівняно з минулим роком — до понад 18 млрд. У Google Play число завантажень збільшилося на 1,4% — до 58,7 млрд.

Збільшення проведення часу на мобільних пристроях у 2023 році

Глобальний час, проведений на мобільних пристроях, зріс на 4% від другої половини 2022 року і вперше перевищив 2,5 трлн годин на пристроях Android.

Загальна кількість витрачених годин на Android-пристроях за країнами у 2023 році

Як показав наш останній аналіз за І півріччя 2023 року, мобільний ринок значно пожвавився, сягнувши рекордних показників споживчих витрат і завантажень. Не дивно, що 2023-го споживачі проводять більше часу на мобільних пристроях, ніж будь-коли раніше, накопичивши понад 2,5 трлн годин на телефонах Android у І півріччі 2023 року. 

Завдяки такому стрімкому старту, що на 4% більше, ніж у другому півріччі 2022-го, і на 16% більше, ніж торік, споживачі планують провести понад 5 трлн годин на телефонах Android у 2023 році.

Висновки зі звіту data.ai

У 2023 році спостерігається відновлення та зростання на ринку мобільних застосунків після спаду у 2022-му. Дослідження data.ai свідчить про позитивні тенденції.

 • 1
  Позитивне зростання після затишшя. Після спаду споживчих витрат на ринку мобільних застосунків у 2022 році цього року зростання відновилося. Це свідчить про те, що торішній спад був зумовлений тимчасовими чинниками, а ринок досі на шляху до довгострокового стійкого зростання. Витрати збільшилися на 5,3% порівняно з попереднім роком. Зокрема, витрати на застосунки зросли на 16%, витрати на ігри залишаються стабільними.
 • 2
  Популярність платформ. Попри те що користувачі iOS витрачають значно більше на застосунки, зростання споживчих витрат фіксують і в обох магазинах застосунків (iOS та Google Play). Зокрема, споживчі витрати на iOS збільшилися на 5,8%, а на Google Play — на 4,3%.
 • 3
  Різноманітність застосунків. Значне зростання показують категорії «Продуктивність» (32%), «Бізнес» (27%) і «Новини та журнали» (25%), що свідчить про широкий спектр інтересів користувачів.
 • 4
  Кількість завантажень. Кількість завантажень застосунків продовжує зростати, що свідчить про збільшення популярності та використання мобільних пристроїв. У 2023 році користувачі завантажили рекордні 76,8 млрд застосунків.
 • 5
  Загальний час, проведений на мобільних пристроях. Глобальний час, витрачений користувачами на мобільних пристроях, продовжує зростати, що свідчить про збільшення активності та залученості до мобільних застосунків: на 4% більше, ніж у ІІ півріччі 2022 року, і на 16% більше, ніж торік.
0
Прокоментувати
Інші матеріали

Результати The Game Awards 2023. Хто переміг у номінаціях шоу

Назарій Присяжнюк 29 хвилин тому

Apple планує оновити свою лінійку iPad у 2024 році

Артем Житкевич 22 години тому

Менеджери паролів на Android можуть розкривати облікові дані користувача

Кіра Іванова 7 грудня 2023 15:49

Apple та Google дозволяють урядам стежити за користувачами смартфонів за допомогою push-повідомлень

Кіра Іванова 7 грудня 2023 13:32

Як застосовувати машинне навчання для персоналізації реклами в Google і що це дає

В'ячеслав Юренко 7 грудня 2023 10:45