Що показувала Україна на виставці технологій TechBBQ 2022

20 вересня 2022 4 хвилин читання

У Копенгагені 14-15 вересня відбулася TechBBQ 2022 — одна із найбільших у Європі виставок, присвячених технологіям та підприємництву. Фестиваль технологій залучив  200 спікерів, 300 інвесторів та 600 корпорацій з усього світу. Мета заходу — об'єднати стартапи, які потребують фінансування, та інвесторів у пошуках нових можливостей для бізнесу.

Цього року конференцію проводили вдесяте. Українська делегація взяла участь у виставці вперше і на спільному українському стенді вісім стартапів презентували свої розробки. 

Їх відбирали на спеціальному Pitch Day, який проводив Український фонд стартапів (USF) спільно з TechBBQ та GIST. Стартапи представлені у різних сферах:

Виробництво

  • S.Lab — технологія виробництва біорозкладного пакування з технічних конопель та грибного міцелію. Це біокомпозит, який можна використовувати для заміни пакування, а також як будівельний матеріал усюди, де застосовують пінопласт та теплозвукоізоляційні панелі. Матеріал безпечний для довкілля та повністю розчиняється у землі за 30 днів. 

Hardware та embedded-розробка

  • i3 Engineering розробляє контролери та застосунок, які допомагають перетворювати звичайний дім на розумний та віддалено керувати усіма його системами. Раніше SPEKA в інтерв'ю із засновником компанії Павлом Цюпкою розповідала про те, що таке справді розумні будинки, як знайти embedded-розробників, який продукт робить IT-компанія, де працюють лише інженери та як їхній девайс допоможе пережити непросту зиму.  
  • SmartZavod — повністю автоматизований 3D-принтер, яким можна керувати віддалено. Стартап допомагає бізнесу на ранніх етапах розпочати процес виготовлення прототипів. Дрібні виробники витрачають багато часу та грошей на замовлення прототипів своїх продуктів, але водночас їм важко налаштувати та адаптувати до власних потреб «класичний» 3D-принтер.

Мобільні застосунки та вебсервіси

  • GIOS — мобільний застосунок для вивчення математики та розвитку критичного мислення у школярів. Також у компанії є власна школа із простого та цікавого вивчення математики з різними типами навчання (курси, групові та індивідуальні заняття із вчителем).  
  • Akurateco — white-label-платформа для об'єднання і синхронізації платіжних каналів, PCI DSS сертифіковане програмне забезпечення з доступом до бізнес-можливостей платіжної індустрії без інвестицій у власну розробку. Дозволяє використовувати понад 170 платіжних конекторів. 
  • zeely.app — програма для маркетингу, яка сприяє зростанню прибутку підприємців. Вона дає змогу зробити сайт для свого бізнесу та просувати його без навичок кодування та UI/UX-дизайну. Завдяки програмі можна також підключити автоматичний запуск онлайн-реклами Facebook і Google, систему CRM та інтеграцію з Analytics за кілька кліків.
  • Qela App — аналітичний інструмент, який можна використовувати для  проведення політичних або соціальних кампаній. Він додає систему квестів, голосувань та механізм гейміфікації.
  • AirLaw.Pro — сервіс, який допомагає захищати права авіапасажирів та отримати компенсацію у випадку скасування рейсу або пошкодження чи затримки багажу. 

Результати TechBBQ 2022?

Під час виставки відбулася спеціальна дискусійна панель, присвячена ІТ-екосистемі України та викликам, які постали перед Tech-індустрією в умовах війни. Свою підтримку вітчизняним стартапам висловив Посол України у Данії Михайло Видойник, який поспілкувався з кожною командою та допоміг знайти потенційних інвесторів.

На конференції Український фонд стартапів провів перемовини з представниками Alliance of Democracies Foundation, SSAP – Sony Startup Acceleration Program Europe та Antler: Early Stage Venture Capital Firm щодо співпраці та можливостей фінансування українських стартапів.