Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Що нам дала поїздка на виставку Viva Tech 2022 у Парижі: досвід українського стартапу Rush Sender

Марія Кочмарук
Марія Кочмарук CEO digital-агенції Hashtag, CBDO Rush Sender
4 липня 2022 10 хвилин читання

Від 15 до 18 червня у Парижі тривала виставка Viva Tech — одна з найбільших технологічних подій у Європі. Цього року українські стартапи були вперше представлені на виставці. Серед них і проєкт  Rush Sender, до команди якого нещодавно приєдналася CEO digital-агенції Hashtag Марія Кочмарук. SPEKA попросила Марію розповісти про проєкт та власний досвід на виставці.

Про проєкт Rush Sender

Я працюю у digital-агентстві на позиції СЕО. Коли нвчалася у KMBS, познайомилася з Ксенією Шевченко, яка мала ідею стартапу і розробляла його. 

За два тижні до російського вторгнення Ксенія залучила інвестиції у свій проєкт, проте почалась повномасштабна війна і все поставили на холд. Проєкт уже був на тому етапі, що немає сенсу зупинятися. Я вірю у продукт і розумію його цінність, тому запропонувала свою допомогу.

Суть продукту — це платформа для відділів маркетингу, команди підтримки і продажів, яка дозволяє збирати в одному інтерфейсі всі запити від користувачів із соцмереж, месенджерів, сайтів, дзвінків, імейлів, маркетплейсів (типу Amazon, Etsy і т. д). У функціоналі є інструменти для маркетингу та продажів: чатботи, автоматичні відповіді, аналітика, Email/SMS/Viber-розсилки.

Я багато працюю з різного масштабу В2В-бізнесами і розумію, наскільки це корисний продукт і що він прямо впливає на ключові показники: NPS, повернення користувачів, зменшення відтоку клієнтів, збільшення середнього чека тощо.

Мене також надихнула історія створення ідеї та самого продукту. Ксенія запустила велику кількість ІТ-продуктів і працює з різними компаніями. Ідея з'явилась, коли в роботі з одним продуктом для власної команди підтримки вирішили зробити такий тул. І далі історія почала розвиватись.На виставку ми поїхали втрьох: Ксенія, я та Анна, наша колега-юрист, яка також долучилась до проєкту. 

Продукт робить команда С-level, в усіх великий досвід, є пухкеньке портфоліо з продуктів. Наскільки я розумію сучасну індустрію стартапів – це досить рідкісна історія. Вони зібрались і вирішили зробити продукт «як має бути»: від ідеального користувацького досвіду до технологій. 

Ксенія займається маркетингом і ретельно дослідила потенціал різних ринків, ніші бізнесу і потреби команд підтримки та маркетингу. І надалі займається залученням інвестицій та розвитком проекту в цілому.

Тарас — один із найкращих UX/ UI-дизайнерів в Україні. Він розробляє всю логіку та інтерфейс, щоб він був максимально нативний.

Олексій — технічний директор однієї з найбільших ІТ-компаній Нідерландів. Він відповідає за всю розробку.

Усі працювали з великим продуктами, мають значний досвід і не можна їх назвати «голодними стартаперами», тому що у них значний досвід роботи з продуктами, чітке розуміння свого досвіду і бачення продукту. 

Що мене надихнуло і чому я вирішила долучитися – команда не хоче робити «шпаківню», тобто аби-як зроблений продукт, щоб швидко отримати інвестиції. Вони хочуть робити одразу якісний продукт, яким можна користуватися, який полегшує роботу команд підтримки та приносить реальну цінність бізнесу. Це сходиться з моїм власним підходом до роботи.

Як ми потрапили на виставку Viva Tech і що там побачили

Viva Tech – це одна з найбільших технологічних виставок в Європі. Щоб зрозуміти масштаб події, наведу один факт – на виставку приїхав президент Емануель Макрон.

Для Франції це масштабна подія, тому що вони приймають у себе понад 200 технологічних стартапів, а також найбільші компанії світу — Meta, Microsoft, Loreal, Binance тощо — та багато інвестиційних фондів.

Підписуйтеся на наші соцмережі

Спеціальним гостем цього року став президент України Володимир Зеленський. А українські стартапи були вперше представлені на виставці. Для України було зроблено окремий стенд, організацією займався Український фонд стартапів (USF). Вони роблять програми для молодих стартапів і декілька з них привезли на виставку.

У нас інша ситуація, ми поїхали на виставку самостійно, оскільки не брали участь в програмі USF і будуємо продукт самостійно.

І це хороший приклад того, що українські стартапи та бізнеси можуть самостійно потрапити на події такого масштабу на рівні з іншими країнами. Найголовніше – розуміти свої можливості та цілі і банально знати по подібного роду події.

Тому я і вирішила написати колонку, бо хочеться показати українському бізнесу розмаїття можливостей.

Що корисного ми винесли з виставки

За тиждень до події ми вирішили, що все-таки ж таки поїдемо. Тому часу на підготовку було досить небагато і ми не встигли вибудувати певні очікування.

Зазвичай стартапи готуються за рік до виставки, подаються на спеціальні конкурси, щоб презентувати проєкт інвесторам, заздалегідь бронюють зустрічі з фондами та т.д.

Ми не мали такої можливості, тому вирішили, що розберемось на місці.

Уже після першого дня у нас було багато інсайтів і розуміння можливостей. Я поділюсь основними з них, щоб показати наскільки різні вектори цілей можуть бути на подібних заходах:

1. Знайомство з інвесторами

Це, здається, одна з основних цілей, за якими їдуть стартапи на виставки. Ключовим інсайтом є те, що не лише стартапи шукають інвестора, а й інвестиційні фонди зацікавлені знайти перспективні компанії.

Ми побачили значний інтерес до продукту, на стенд приходили представники фондів, брали контакти, запитували інформацію про проєкт.

Не всі з них можуть бути релевантними: хтось інвестує на інших етапах розвитку стартапу, в когось є обмеження в сумах інвестицій, в когось чіткі сфери продуктів, хтось інвестує лише в проєкти для певних ринків.

Тому тут важливо знайомитись, дізнаватись їхні умови й деталі. Навіть, якщо ви з інвестором не сходитесь по параметрах – важливо не соромитись запитувати рекомендації, конектитись в Linkedin і т.д.

З таких розмов ми отримали багато цінних порад по подачі продукту, куди краще звертатись за інвестиціями та на що звертати увагу.

2. Потенційні клієнти

За чотири дні виставки, ми знайшли близько 60 великих В2В-клієнтів. Бізнеси мають свої потреби і часто на таких виставках їх представники шукають нові рішення. Наприклад ми познайомились з представниками Sefora US, які шукають інновації для оптимізації процесів. І таких компаній різного формату багато.

Ми презентували проєкт і його можливості, обмінювались контактами та домовлялись про задзвони після виставки, щоб обговорити деталі.

За інших обставин ліди перспективних В2В в прямих продажах отримати на порядок важче, тому це значна можливість.

3. Нові ринки та можливості

Цільовими ринками нашого продукту є США, Британія, Австралія. Проте під час виставки ми побачили значний інтерес у клієнтів з Франції та Німеччини. Відкрили для себе перспективний ринок Африки, де є високий рівень діджиталізації, багато цікавих стартапів і значна потреба в нашому продукті.

Спілкування з представниками бізнесів різних країн допомагає краще сформувати цінність свого продукту, зрозуміти важливість того чи іншого функціоналу.

Важливо ходити по стендах, цікавитись проектами, ринками і обговорювати варіанти співпраці.

4. Партнери

Неочікуваним для нас була можливість знайти технічних партнерів. Ми познайомились зі стартапами, з якими можемо співпрацювати: додавати їх функціонал в наш тул або інтегруватися в їхній.

У роудмепі розвитку нашого стартапу є певний функціонал, який ми планували розробляти на пізніших етапах. В процесі виставки ми побачили, що є компанії, які уже розробляють схожі речі і колаборація може бути вигідною – як для них, так і для нас.

Таким чином, на подібних виставках можна знайти партнерів і ідеї для розвитку власного продукту.

Viva Tech і Україна

На українському стенді Viva Tech було представлено близько 16 стартапів –, з сектору фінансів, агротехнологій, оптимізації процесів і т.д. Для нас було важливо зустрічати «своїх», бачити, що українці роблять гідний продукт і показують його світу. Свою промову на виставці по відеозв'язку проголосив Володимир Зеленський, тому, звичайно, тема війни теж піднімалася. 

Для нас було важливо сказати, що продукт український і його робить українська команда. Проте також ми хотіли, щоб саме продукт викликав зацікавлення, а не ситуація з війною. Тому ми не наголошувати на нашому стенді на українській символіці, а повісили лише два маленькі прапорці.

Це було дуже приємно, що після 20 хвилини обговорення проєкту нас запитували звідки ми, і коли ми говорили, що з України, це викликало десь подив, а десь навіть захоплення.

Абсолютно усі висловлювали співчуття і слова підтримки. І якщо у когось був якийсь зв'язок з Україною, нам обов'язково розказували свою історію: хтось колись відвідував Київ, Львів чи Харків, розповідав, як йому сподобалось, хтось приймає в своїй родині українських біженців, хтось висловлював політичну позицію і навіть пропонував пригостити обідом на знак підтримки. Ми відчували, що світ думає про нашу ситуацію і хоче підтримати.

Проте важливо розділяти людське ставлення і бізнес, тому що ніхто не буде співпрацювати з компанією або інвестувати в неї кошти лише тому, що вона з України. Тому насамперед — гідний продукт, команда, яка горить ним, і чітка бізнес-модель, що показує надійність та перспективи.

Ми сподіваємося, що з кожним роком дедалі більше українських компаній будуть представлені на заходах схожого масштабу, тому що світ має знати про Україну не лише через війну, а насамперед те, що ми робимо, наскільки якісні та інноваційні продукти, які у нас сильні та амбітні команди, наскільки ринок диджиталізований та технологічний.

Ми переконалися, що світ допомагає сильним. І нам варто бути сильними у всьому.

Підписуйтеся на наші соцмережі

Якщо ви хочете поділитися з читачами SPEKA власним досвідом, розповісти свою історію чи опублікувати колонку на важливу для вас тему, долучайтеся. Відтепер ви можете зареєструватися на сайті SPEKA і самостійно опублікувати свій пост.
50 UAH 150 UAH 500 UAH 1000 UAH 3000 UAH 5000 UAH
0
Прокоментувати
Інші матеріали

Інвестуйте не у хайп, а в те, що лишатиметься незмінним

Ніко Харчілава 9 січня 2025 15:50

Як відкрити інтернет-книгарню в Європі

Артем Чуйко 31 грудня 2024 11:10

Як створити бренд у ніші spiritual, чи потрібна бізнесу астрологія та коли завершиться цей хаос. Інтерв’ю із засновниками стартапу OBRIO

Сергій Коноплицький 27 грудня 2024 12:12

Закрили раунд: які інвестиції отримали українські стартапи у 2024 році

Олександр Тартачний 24 грудня 2024 09:42

Жіноче здоров'я та FemTech в Україні

FemTech UA 20 грудня 2024 14:13