Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Співробітники TikTok стежили за американськими журналістами

Катерина Колонович
Катерина Колонович Новинарка Speka.Media
23 грудня 2022 3 хвилин читання

Раніше TikTok заперечував, що його коли-небудь використовували для відслідковування журналістів. Але тепер компанія звільнила співробітників за відстеження місцезнаходження американських репортерів.

Внутрішнє розслідування у материнській компанії TikTok ByteDance виявило, що кілька співробітників отримали доступ до даних TikTok принаймні двох американських журналістів і «невеликої кількості» інших людей, пов'язаних з ними. Отримані дані включають IP-адреси репортерів, які використовувалися, щоб перевірити, чи були вони фізично поблизу співробітників TikTok, яких підозрювали у витоку інформації пресі, повідомляє The Verge.

В електронному листі до співробітників генеральний директор пекінської ByteDance Рубо Лян сказав, що він «глибоко розчарований» і що «громадська довіра, до створення якої ми доклали величезних зусиль, буде значно підірвана неправомірною поведінкою кількох осіб». 

Відкриття сталося в той момент, коли законодавці США вживають заходів щодо обмеження TikTok через занепокоєння національною безпекою, зокрема забороняють його на державних телефонах. Він також показує, що ByteDance заперечує, що TikTok ніколи не використовувався для «націлювання» на журналістів.

Розслідування компанії, проведене сторонньою юридичною фірмою, показало, що двоє журналістів, до даних яких отримала доступ команда внутрішнього аудиту ByteDance, працювали на BuzzFeed і The Financial Times. Forbes, однак, каже, що за трьома його журналістами також стежили: Емілі Бейкер-Вайт, Кетрін Шваб і Річард Нієва, усі вони працювали на BuzzFeed до початку цього літа. The Financial Times повідомляє, що й за їхньою репортеркою Крістіною Кріддл стежили.

Нагадаємо, що наразі TikTok розглядають майже під мікроскопом, коли справа доходить до обробки даних користувачів і конфіденційності. Понад дюжина штатів США заборонили TikTok на державних телефонах, а такі сенатори, як Марко Рубіо, працюють над законодавством, яке повністю заборонить його в США. Законодавці, які займаються законопроєктом, кажуть, що вони стурбовані тим, що додаток дає Комуністичній партії Китаю можливість контролювати американців і впливати на них.

TikTok вжив заходів, щоб дистанціюватися від ByteDance, і веде переговори з урядом США про повне відділення даних користувачів від Китаю. Але незрозуміло, якими будуть результати цих переговорів.

50 UAH 150 UAH 500 UAH 1000 UAH 3000 UAH 5000 UAH
0
Прокоментувати
Інші матеріали

США, Японія та Нідерланди міркують, як зменшити потенціал Китаю у виробництві мікросхем

Владислав Паливода 11 годин тому

TikTok запустив новий застосунок для обміну фотографіями Whee

Вікторія Рудзінська 12 годин тому

ШІ-військовий командувач з'явився у Китаї

Владислав Паливода 18 червня 2024 11:12

TikTok запускає нові інструменти ШІ для розширення глобальної аудиторії

Вікторія Рудзінська 17 червня 2024 16:08

TikTok запускає нову серію відео Off the Record для просування музикантів

Вікторія Рудзінська 13 червня 2024 17:55