Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

СПЕКотна читанка. Про космічних мільярдерів Ілона Маска, Джеффа Безоса та Річарда Бренсона

Сергій Коноплицький
Сергій Коноплицький Редактор SPEKA
15 лютого 2024 4 хвилин читання

В книзі «Космічні мільярдери» Тіма Фернгольца, яку випустило видавництво «Фабула» (частина видавничої корпорації «Ранок»), автор розповідає про подробиці новітніх космічних перегонів між найбагатшими підприємцями сучасності Ілоном Маском, Джеффом Безосом та Річардом Бренсоном

Книга містить цікаві деталі, які дозволяють зрозуміти, як мислять люди, що увійшли у маленький клуб справжньої еліти, коли ти не просто мільярдер, а ще й підкорювач космосу.

Джефф Безос, фото: Blue Origin Джефф Безос, фото: Blue Origin

У запеклому бою за це звання б’ються три ікони сучасного підприємництва. Щоправда, одна з них часто та невдало коментує перебіг нашої війни з агресором, але з книги частково стає зрозумілим, чому це так цікавить Маска. Він добре знайомий із космічною галуззю колишнього срср і, можливо, відчуває хибну увагу до рф, яка вважає себе спадкоємицею легендарних космічних технологій та проривів.  

Ілон Маск, фото: newscientist.com Ілон Маск, фото: newscientist.com

На жаль, про Бренсона написано дуже мало, і автор у подяці, що завершує книгу наче перепрошує та визнає лідерами галузі саме Маска та Безоса:

«Цієї історії взагалі могло б не бути без Ілона Маска і Джеффа Безоса, чия пристрасть до космосу та підприємницька кмітливість змінили світ так сильно, що знадобляться десятиліття, щоб це осмислити».
Тім Фернгольц

Тім Фернгольц проводить читача крізь лабіринти їхніх біографій, діалогів, рішень, оголюючи мотиви, амбіції та потаємні страхи мільярдерів. Показує, як аварія Falcon 9 загартувала характер Ілона Маска, перетворивши його на одержимого космосом. Як Джефф Безос, будуючи свою імперію Amazon, потай мріяв про зірки. І як Річард Бренсон, ризикуючи життям на перегонах із льотчиками, шукав нових викликів у безкрайньому небі.

«Коли я вперше узяв тиждень відпустки, вибухнула ракета Orbital Sciences і ракета Річарда Бренсона теж… Коли я вдруге узяв тиждень відпустки, вибухнула моя ракета. Мораль у тому, що не потрібно брати відпусток».
Ілон Маск

Фернгольц не приховує ані темних сторін цих особистостей, ані ризиків, пов’язаних з їхніми проєктами. Він ставить питання про етику космічного туризму, вплив приватних космічних програм на довкілля та про те, чи дійсно людство потребує колонізації Марсу. Він розповідає, як впливає на космічну галузь американська політика, про взаємовідносини NASA, держави, компаній Boeing, Lockheed Martin тощо.

Перший запуск ракети Falcon Heavy. Музика: Space Oddity: David Bowie. Відео: SpaceX

«Космічні мільярдери» — це не хроніка нової ери космічних перегонів, а радше розповідь свідка епохи, коли людство знову повірило у космос, про амбіції та ризики, про людські мрії та прагнення до неможливого. Ця книга змушує задуматися про майбутнє людства і про те, чому ми погано вирішуємо завдання жити щасливо на Землі, але однаково прагнемо до зірок. Можливо, відповідь у словах Ліндона Джонсона, які є епіграфом до одного з розділів книги:

«Люди, які працюють разом, щоб дістатися до зір, навряд чи разом упадуть у безодню війни та руйнування».
Ліндон Джонсон

Хоча реальність доводить, що це не так, хочеться вірити, що прагнення та цікавість до прогресу, до зірок та інших світів допоможе людству стримувати себе у потягу до самознищення.

Книгу вподобають ті, хто цікавиться космосом, технологіями, сучасними бізнес-історіями та майбутнім людства.

0
Прокоментувати
Інші матеріали

Boeing готує космічний корабель Starliner до історичного польоту на МКС

Владислав Паливода 12 годин тому

Космічне сміття з МКС впало на будинок у Флориді — NASA

Богдан Камінський 16 квітня 2024 14:56

США готуються до космічної війни

Сергій Коноплицький 15 квітня 2024 14:36

Цей день в історії: політ шатла «Колумбія» (STS-1)

Олександр Тартачний 12 квітня 2024 14:00

Космічний корабель NASA зробив знімки свого сусіда на місячній орбіті — фото

Владислав Паливода 12 квітня 2024 13:03