Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

ШІ-технологія DEPLOY покращує точність і швидкість виявлення раку мозку

Вікторія Рудзінська
Вікторія Рудзінська Новинарка SPEKA
21 травня 2024 2 хвилин читання

Австралійські та американські дослідники розробили нову технологію штучного інтелекту, що здатна швидше та точніше ідентифікувати рак мозку.

Про це повідомляє Nature Medicine.

Австралійський національний університет та Національний інститут раку в США створили модель глибокого навчання для прогнозування метилювання ДНК, що контролює активність генів, і класифікують пухлини головного мозку за 10 основними категоріями.

Американсько-австралійська система, відома як DEPLOY, аналізує гістопатологічні зображення тканин пацієнта. Це значно пришвидшує процес тестування та лікування пухлин мозку, який зазвичай триває тижні. За словами Дан-Тая Хоанга, наукового співробітника Австралійського національного університету, ця технологія може значно скоротити час діагностики, рятуючи життя пацієнтів з високим ступенем захворювання.

Підписуйтеся на наші соцмережі

Технологію DEPLOY перевірили на великих наборах даних 4000 пацієнтів із США та Європи, її точність становить 95%.

Ця технологія вже допомагає пацієнтам у повсякденному житті, сприяючи відновленню та покращенню якості життя. Наприклад, нещодавно повідомлялося про випадок, коли жінка повернула свій голос за допомогою ШІ після видалення пухлини мозку, яка призвела до втрати здатності говорити. 

Штучний інтелект пришвидшує розроблення ліків

Крім діагностики та лікування онкологічних захворювань, штучний інтелект також активно використовують для розроблення нових ліків. Програми, як-от AlphaFold, здатні швидко досліджувати мільйони сполук, що значно перевершує традиційні методи. За допомогою ШІ дослідники можуть швидко перевіряти хімічні бібліотеки та передбачати структури білків з високою точністю, що сприятиме створенню життєво важливих медичних препаратів.

Застосування ШІ у медичних дослідженнях значно підвищить швидкість та ефективність розроблення ліків, що позитивно впливе на галузь охорони здоров'я загалом.

Підписуйтеся на наші соцмережі

0
Прокоментувати
Інші матеріали

Нова наноструктура може революціонізувати лікування раку

Вікторія Рудзінська 5 червня 2024 09:48

Експериментальний застосунок допомагає курцям кинути палити

Вікторія Рудзінська 4 червня 2024 07:06

AlphaFold 3: ШІ від Google DeepMind пришвидшує розроблення ліків

Вікторія Рудзінська 9 травня 2024 08:36

Персоналізована мРНК-вакцина проти раку перебуває на фінальній стадії випробувань

Вікторія Рудзінська 29 квітня 2024 10:02

Стартап Neurovalens розробив гарнітуру для лікування безсоння

Вікторія Рудзінська 8 квітня 2024 21:38