Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Персоналізована мРНК-вакцина проти раку перебуває на фінальній стадії випробувань

Вікторія Рудзінська
Вікторія Рудзінська Новинарка SPEKA
29 квітня 2024 2 хвилин читання

Лікарі почали випробовувати на сотнях пацієнтів першу в світі персоналізовану мРНК-вакцину проти меланоми. Ця вакцина може змінити правила гри в онкологічному лікуванні.

Про це повідомляє The Guardian.

Щороку меланома вражає приблизно 132 тис. людей у всьому світі. Наразі хірургічне втручання є основним методом лікування раку шкіри, хоча інколи застосовують променеву терапію, медикаменти та хіміотерапію.

Зараз експерти випробовують нові ін’єкції, розроблені індивідуально для кожного пацієнта, які спонукають їхнє тіло виловлювати ракові клітини, щоб запобігти поверненню хвороби.

Друга фаза дослідження показала, що вакцини різко знижують ризик повернення раку у пацієнтів з меланомою. Зараз розпочалася остання фаза випробування, яку проводять за керівництва фонду NHS Hospitals University College London (UCLH).

Доктор Хізер Шоу, національний дослідник-координатор випробування, сказала, що ін’єкції можуть вилікувати людей з меланомою, їх перевіряють на інші види раку, зокрема раку легень, сечового міхура та нирок.

Вакцина, спрямована на пухлинні неоантигени, відомі як мРНК-4157 (V940, що виробляються пухлинами у конкретного пацієнта). Це маркери на пухлини, які потенційно може розпізнавати імунна система.

Остання фаза глобального випробування тепер охоплюватиме ширше коло пацієнтів — майже 1100 осіб. Британське відділення має на меті залучити принаймні 60-70 пацієнтів у восьми центрах, зокрема у Лондоні, Манчестері, Единбурзі та Лідсі.

Кінцева мета — назавжди вилікувати пацієнтів від раку.

0
Прокоментувати
Інші матеріали

Нова наноструктура може революціонізувати лікування раку

Вікторія Рудзінська 5 червня 2024 09:48

Експериментальний застосунок допомагає курцям кинути палити

Вікторія Рудзінська 4 червня 2024 07:06

Як проводити експерименти з аудиторією для зростання продукту

Дмитро Сатановський 30 травня 2024 16:30

ШІ-технологія DEPLOY покращує точність і швидкість виявлення раку мозку

Вікторія Рудзінська 21 травня 2024 13:34

AstraZeneca визнає, що їхня вакцина від COVID може спричинити тромби

Владислав Паливода 30 квітня 2024 20:12