Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Штучний інтелект замість HR. Як автоматизувати наймання співробітників

Єлизавета Гогілашвілі
Єлизавета Гогілашвілі Редакторка
14 червня 2023 6 хвилин читання

У лютому 2022 року опитування 1688 ейчарів у США показало, що 79% роботодавців використовують штучний інтелект під час хайрингу. Що більша компанія, то більше вона потребує використання алгоритмів. Серед учасників опитування їх використовує 42% компаній з 5000+ працівників. 

Штучний інтелект замість HR Штучний інтелект замість HR

SPEKA розібралась, як саме технології допомагають наймати персонал і що у них виходить добре, а що не дуже. 

Які функції рекрутингу можна автоматизувати:

  • планування співбесід;
  • первинний аналіз та відбір кандидатів;
  • пошук кандидатів;
  • моніторинг заявок на вакансію;
  • комунікація з кандидатами.

Як зазначає Мона Слоан, старший науковий співробітник Центру відповідального штучного інтелекту Нью-Йоркського університету, компанії покладаються на автоматизовані системи ухвалення рішень з двох причин: щоб проаналізувати велику кількість претендентів або знайти працівників зі спеціальним набором навичок чи рівнем досвіду. Тобто ШІ використовують щоб знайти стажерів або щоб закрити вакансію з унікальним набором навичок. При цьому велика кількість компаній зі списку Fortune 500 так чи інакше використовує автоматизовані рішення з хайрингу. 

Ключова мета компаній — зменшити час на пошук кандидатів і закриття потокових вакансій. Ймовірно, автоматичні рішення також знижують витрати на персонал. 

ШІ в хайрингу: що думають люди

Громадська думка щодо використання технологій у рекрутингу досить неоднозначна. Дослідники з  Pew Research Center виявили протиріччя у результатах опитування американців щодо можливого використання ШІ на робочих місцях. У дослідженні Pew Research Center 2022 року взяли участь понад 11 тис. дорослих американців. 66% учасників опитування повідомили, що почувалися б некомфортно, якби знали, що компанія, до якої вони подаються, використовує ШІ у процесах, повʼязаних із найманням. 71% опитаних були проти того, щоб штучний інтелект ухвалював остаточне рішення щодо їхнього наймання.

Щоправда, 47% учасників опитування думають, що ШІ краще за людей впорається з оцінкою резюме. І лише 15% вважають, що люди з цим завданням впораються краще. 

Водночас також 47% респондентів не схвалюють того, щоб ШІ-аналіз продуктивності працівників використовували під час ухвалення рішення про підвищення.

Штучний інтелект дійсно може збільшувати упередження під час працевлаштування. 

Підписуйтеся на наші соцмережі

2017 року Amazon відмовився від використання ШІ в хайрингу. Більшість резюме, на яких навчалася нейромережа компанії, були від чоловіків, бо їх більше у технологічній сфері. Тому ШІ дійшов висновку, що чоловіки є кращими кандидатами, і резюме, в яких зазначалось навчання у жіночих коледжах, оцінював як менш придатні. 

5 ШІ-інструментів для хайрингу

Pymetrics

Сервіс допомагає компаніям знаходити кандидатів, тестуючи їх 12 мінііграми, побудованих на нейробіології. Ігри тривають менш ніж пів години і дозволяють виміряти 90 когнітивних, соціальних та емоційних рис людини.

Також Pymetrics може створити кастомні алгоритми для компаній. Для цього мініігри мають пройти 50 найкращих працівників. На основі їхніх результатів будують модель для пошуку кандидатів із відповідними рисами.

Pymetrics можуть скористатися й кандидати. Тестування допоможе їм уникнути упередження роботодавців. У платформи, яку створили 2013 року, є демоверсія.

Платформа Pymetrics / YouTube

Textio

Програма, що допомагає позбутися соціального упередження в текстах. Textio використовують, щоб скласти коректний опис вакансії чи лист для кандидата.

Розробка дає оцінку вашим текстам та радить, що саме покращити. Інтегрується з іншими програмами, зокрема, LinkedIn Recruiter, Microsoft Outlook та Gmail. Доступна демоверсія програми.  

Інструмент Textio Flow / YouTube

Paradox AI

Надає підтримку з підбору персоналу, автоматизуючи рутинні завдання на кшталт планування співбесід і первинного відбору кандидатів. 

Компанія зосереджується на двох напрямах: 1) закриття великої кількості одноманітних вакансій у компаніях з погодинною ставкою (наприклад, працівники фастфудів), а також онбординг персоналу; 2) робота з висококваліфікованими кандидатами. Їм допомагає ШІ-асистент Олівія. Вона планує та переносить співбесіди, збирає відгуки кандидатів, а також відповідає на поширенні запитання про вакансію. 

Серед клієнтів Paradox — McDonald’s та Unilever. 

Платформа Paradox AI / YouTube

Humanly

Ще одна платформа для перевірки кандидатів та планування job interview. Humanly працює разом із рекрутерами й допомагає компаніям збільшити конверсії у соцмережах та на сайтах пошуку роботи. Також Humanly, за словами розробників, здатна аналізувати відео співбесід і надавати висновки рекрутерам. Це має допомагати усунути упередженість під час інтервʼю.

Платформа Humanly / YouTube

Fetcher

Продукт автоматизує пошук кандидатів, а також збирає й аналізує статистику рекрутингу. Наприклад, кількість жінок і чоловіків серед кандидатів, географію претендентів чи ефективність пошуку. 

Fetcher використовує не тільки штучний, а й людський інтелект, щоб забезпечити побажання своїх клієнтів.

Платформа Fetcher / YouTube

Більшість платформ на ринку зараз наголошують на тому, що їх використання дозволить позбутися упереджень, притаманних людям-рекрутерам. 

Підписуйтеся на наші соцмережі

50 UAH 150 UAH 500 UAH 1000 UAH 3000 UAH 5000 UAH
0
Прокоментувати
Інші матеріали

Meta заборонили тренувати моделі ШІ на даних бразильських користувачів

Вікторія Рудзінська 8 годин тому

Meta демонструє ШІ-інструмент 3D Gen для швидкої генерації текстурованих 3D-моделей

Вікторія Рудзінська 2 липня 2024 20:37

Figma тимчасово вимикає функцію ШІ через проблеми з копіюванням дизайнів

Вікторія Рудзінська 2 липня 2024 19:44

Студенти з України створили 21 defense-tech-рішення, яке допоможе ЗСУ на фронті

Владислав Паливода 2 липня 2024 14:01

Акцент США на ШІ не допоможе здоровому розвитку, впевнені у Китаї

Владислав Паливода 2 липня 2024 09:42